Film

Elephant Walk

1954 1 godz. 43 min.
6,1 231
ocen
6,1 10 231
182
chce zobaczyć
{"id":"167239","linkUrl":"/film/%C5%9Acie%C5%BCka+s%C5%82oni-1954-167239","alt":"Ścieżka słoni","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/72/39/167239/6985408.2.jpg"}
Żona właściciela plantacji herbaty odkrywa, że jest jedyną białą kobietą w okolicy. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Elizabeth Taylor, Peter Finch i Dana Andrews to gwiazdorska obsada dramatu, którego akcja rozgrywa się w scenerii Cejlonu. Taylor gra świeżo poślubioną żonę Fincha, która przybywa na jego plantację herbaty zwaną Ścieżką Słoni i zakochuje się w jej zarządcy (Andrews). Jednakże ten miłosny trójkąt jest niczym wobec nadciągającychElizabeth Taylor, Peter Finch i Dana Andrews to gwiazdorska obsada dramatu, którego akcja rozgrywa się w scenerii Cejlonu. Taylor gra świeżo poślubioną żonę Fincha, która przybywa na jego plantację herbaty zwaną Ścieżką Słoni i zakochuje się w jej zarządcy (Andrews). Jednakże ten miłosny trójkąt jest niczym wobec nadciągających kataklizmów. Wybucha epidemia cholery, susza niszczy ziemię a stada oszalałych z pragnienia słoni szarżują na plantację. Ta sekwencja jest triumfem sztuki filmowania. Okazała rezydencja zostaje zrównana z ziemią przez pędzące po lśniących podłogach słonie, rozwalające ściany i pozostawiających po sobie ogniste piekło w morzu rozlanej nafty.

studio
Paramount Pictures
data produkcji
1954
tytuł oryg.
Elephant Walk
inne tytuły
Ścieżka słoni Polska
Więcej...
Początkowo rolę Ruth grała Vivien Leigh, ale ponieważ jej choroba psychiczna pogłębiała się coraz bardziej, jej miejsce zajęła Elizabeth Taylor. Mimo to w wielu ujęciach w filmie możemy zauważyć Vivien Leigh.
Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA) oraz na Sri Lance.
Zdjęcia do filmu kręcono od 2 lutego do maja 1953 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • i przepiękna Elizabeth Taylor!

  2
  • Chopin

   użytkownik usunięty

   Około 20 minuty filmu jeden z bohaterów filmu gra Chopina! Nawet główna bohaterka rozpoznaje czyja to melodia!

  • Melodramat opowiada o skomplikowanych emocjac trojki glownych bohaterow.Tym razem trojkat sie szybko rozpada za sprawa prawdziwej milosci.Natura tez sie tu buntuje-mysle o tytulowych sloniach.

   • interesujący

    doris86pl ocenił(a) film na 6

    Główna bohaterka nieco zbyt rozchwiana i łatwowierna, ale cóż, młoda była i zakochana. Ciekawe spojrzenie na życie kolonistów w dalekich krainach. Egzotyczny i barwny, do tego te plenery. Nie wspominając już o zjawiskowych kreacjach Ruth. Słonie przerażające ;)

    • Jeden z wczesnych filmow z Taylor. Pozycja udana. Taylor odznacza sie tam nie tylko uroda, ale tez bajecznymi strojami. W ogole Cejlon pokazany jest interesujaco, bez tanich zachwytow nad niezrozumiala egzotyka. Aktorsko takze nie ma wstydu, tym bardziej ... więcej