PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1233}

Ścigany

The Fugitive
7,6 130 729
ocen
7,6 10 1 130729
7,7 23
oceny krytyków
Ścigany
powrót do forum filmu Ścigany

jest fajnie, ale

ocenił(a) film na 7

za pierwszym razem jest wręcz super, emocje sięgają zenitu, jak to się mówi. Za drugim i trzecim razem też się podoba. Ale potem już nie tak bardzo, skoro wiemy już kto i co...

ocenił(a) film na 9
Nostromo

, ale ...
Masz tu trochę racji. Ale z większością filmów sensacyjnych jest tak, że trudno je oglądać dość częśto. Inaczej jest np. z filmami muzycznymi, przygodowymi, fantastycznymi czy bitewnymi. Tamte mają inny urok. Tu zaś fabuła i jej zwroty są bardzo ważne. Jak się je zna, film dużo traci. Warto więc powracać do niego co kilka lat (np. 3-5), kiedy już nie dokłądnie pamięta się szczegóły. Pewnie dlatego ostatnio go ominąłem dużym łukiem, choć nie mam nic przeciwko niemu. Nie chcę aby zostawił jakąś ryse na swoim obrazie w mojej pamięci.

Z drugiej strony warto go zobaczyć chociażby dla odmiennej kreacji Forda, gdzie on jako intetelektualista pokonuje wszystko bardziej pod wpływem adrenaliny, niż swych wrodzonych, a właściwie wyćwiczonych umiejętności. Ponadto Tommy Lee Jones, doskonale odgrywa szeryfa Gerarda. No i na koniec Jeroen Krabbé, który od początku intryguje i nie wiadomo, aż do końca czy jest postacią dobrą czy złą. No jak to w Chicago, nie mogło zabraknąć polskich bandytów, ale to już szczegół.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones