Śledztwo

1973 54 min.
6,2 316
ocen
6,2 10 316
200
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Śledztwo
  • Kilinski ocenił(a) ten film na: 6

Może nie jest doskonały ale na pewno zmusza do opowiedzenia się za jedną ze stron czy to była ingerencja sił wyższych czy czy działanie ludzkie ale jak to bywa z filmami telewizyjnymi fabuła wydaje się opowiedziana trochę zbyt szybko. Na pewno na duży plus należy zaliczyć zdjęcia Kłosińskiego i muzykę Nahornego. 7/10.

• Kilinski Interesujący film, ale nurtuje mnie pytanie. Czy to w końcu zmarli rzeczywiście wracali do życia pod postacią zjaw, czy to była mistyfikacja. Oglądałem czekając na jakieś konkretne rozwiązanie, gdy film się skończył i to zupełnie nagle, w momencie, gdy zdawało mi się, że zaczyna się dopiero rozkręcać. Niemniej jednak wizja potrąconego policjanta z trupem wychodzącym z trumny była dość upiorna i sugerowała, że za tym jednak nie stał człowiek.

A tak swoją drogą. Tylko mnie tak strasznie śmieszyło/żenowało udawanie przez polskich aktorów Anglików? Jaki to właściwie miało sens? Przecież można było spokojnie akcję tego filmu obsadzić w Polsce(tak, wiem, że to na podstawie książki, ale nie takie rzeczy w adaptacjach zmieniano).