PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9694}

Ślepy traf

Spetters
6,7 237
ocen
6,7 10 1 237
Ślepy traf
powrót do forum filmu Ślepy traf

Kolejny przykład że ograniczony budżet bardzo dobrze wpływa na inwencję twórczą znanych reżyserów. To co teraz robi Verhoeven jest niczym przy tym filmie. To bardzo ciekawy obraz przedstawiający życie młodych holendrów i ich problemy. Reżyser opowiada historię rewelacyjnie- zgrabnie przeplata wątki, wnikliwie przedstawia postaci i każda jest trudna do ocenienia. Bohaterowie nie są czarno-biali. Bywają głupi, zachłanni, okrutni, ale można ich lubić i widz częściej im współczuje niż potępia.
Wiele scen zapadło mi w pamięć- końcówka i scena na autostradzie rewelacyjna. Dużo tu bardzo śmiałych fragmentów, zaskakujące że na niektóre ujęcia zgodzili się aktorzy. Ale za odwagę również doceniam ten film. Szkoda że nikt tego jeszcze nie wydał na DVD. Może i ma swoje wady, niektóre zdarzenia są mało prawdopodobne, a zachowania bohaterów irracjonalne, ale ogółem to solidne dzieło.

Lucky_luke

Film został wydany na DVD, nie w Polsce co prawda, ale w dzisiejszych czasach globalizacji nie jest to chyba kłopotem :)

Albertino

Pamiętaj, że globalizacja, jako efekt działań ponadnarodowych doprowadziła do pewnych unifikacji i wprowadziła zmiany w rynku dóbr doczesnych, generalnie wszystkich :) Przez to mamy 5 stref "płytowych" i niektóre płyty z końca świata nie dają się odtworzyć tak łatwo, bez zmiany strefy na odtwarzaczu (do tego ilość zmian jest ograniczona), co jednak jest kłopotem. Ale od czego jest internet :) chyba najmagiczniejszy wynalazek tego procesu, swoisty kontrrewolucjonista, wciąż ewoluujący i ułatwiający łamanie tego, czego łamać wg niektórych nie należy.

Lucky_luke

Zgadzam się ; dobre , mocne kino , szczere do bólu , - polecam

ocenił(a) film na 9
maroc

Cycki.

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

calkowita zgoda, film z pewnoscia kultowy w holandii, swietny realizm, aktorstwo, ciekawe postacie oraz zwroty akcji, z pewnoscia daje rowniez do myslenia, bez narzucania swoich racji.

Lucky_luke

raczej 70-tych, ale rzeczywiście bardzo dobry film. Oglądałem go chyba ze 20 lat temu w tv. Nie wiem, czy jest gdzieś teraz dostępny po polsku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones