Film

Ślimaki i ludzie

Despre oameni şi melci
2012
1 godz. 40 min.
6,4 197
ocen
6,4 10 1 197
213
chce zobaczyć
Rumuńska fabryka samochodów chyli się ku upadkowi. Pracownicy w nietypowy sposób chcą zdobyć fundusze, aby ocalić bankrutujący zakład. Więcej Mniej
Ślimaki i ludzie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Konkurs Międzynarodowy
Film zdobył nagrodę Konkurs Międzynarodowy oraz 1 nominację
Sprawdź wszystkie nagrody

Jest rok 1992. W rumuńskim miasteczku Muscel bankrutuje państwowa fabryka samochodów terenowych ARO. Wieść niesie, że w ciągu tygodnia ma zostać sprywatyzowana. Fabrykę chcą kupić Francuzi i uruchomić w niej linię puszkującą ślimaki. George, lider zakładowego związku zawodowego, rozpaczliwie poszukuje pomysłu na ocalenie fabryki. NamawiaJest rok 1992. W rumuńskim miasteczku Muscel bankrutuje państwowa fabryka samochodów terenowych ARO. Wieść niesie, że w ciągu tygodnia ma zostać sprywatyzowana. Fabrykę chcą kupić Francuzi i uruchomić w niej linię puszkującą ślimaki. George, lider zakładowego związku zawodowego, rozpaczliwie poszukuje pomysłu na ocalenie fabryki. Namawia tysiąc mężczyzn pracujących w fabryce, by oddali swoje nasienie do nowo otwartego banku spermy w Bukareszcie. Uzyskana kwota pozwoliłaby kupić fabrykę.

studio
Agat Films & Cie / Libra Film
tytuł oryg.
Despre oameni şi melci
inne tytuły
Of Snails and Men Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Bukareszcie i Tîrgovişte (Rumunia).
  • Proponuję oglądać ten film nie spodziewając się komedii, nie będzie zaskoczenia, że jest tak mało śmiesznie. Ten film to swoista tragifarsa przemian ustrojowych z początku lat 90-tych. Jest tu sporo lokalnych smaczków, których z naszej perspektywy nie rozumiemy, ale i tak warto.