PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8780}

Ślub po polsku

Polish Wedding
5,1 832
oceny
5,1 10 1 832
Ślub po polsku
powrót do forum filmu Ślub po polsku

Scena z filmu, która najbardziej zapadla mi w pamięć: Halina wraca w środku nocy do domu, na co wyskakuje jej matka, sięga do szafki po słój ogórów, wyciaga jeden z nich i wciska do ręki córce- stanowczym tonem mówiąc- Zjedz ogórka!

Film ma pokazywać życie typowej polskiej rodziny na emigracji w Stanach. Czego się możemy z niego dowiedzieć o Polakach? Mianowicie, Polacy żyją w rodzinach wielodzietnych, których głową jest matka- zawodowa sprzątaczka, spędzająca całe dnie na lepieniu pierogów, kiszeniu ogórków, chodzeniu na tajemnicze procesje(o istnieniu, jakich ja- rodowita Polka dowiedziałam się z tego filmu...mimo że pochodzę z rodziny katolickiej) i kombinująca jak nakłonić córkę by puściła się z odpowiednim facetem, by ten ją zapylił i w konsekwencji musiał pojąć za żonę. Gdyby ów przyszły ojciec nie przejawiał chęci do żeniaczki, wtedy do akcji wkraczają uzbrojeni w sztachety od płotu bracia przyszłej panny młodej...

Podsumowując- Pośladki same składają się do oklasków...

użytkownik usunięty

Mi najbardziej zapadła w pamięć scena z typowym polskim śniadaniem - czyli jajecznicą z kiełbasą.... na modłę amerykańskich jajek na bekonie - czyli przyrządzone oddzielnie, kiełbasa do jedzenia w całości za pomocą noża.
Kwintesencja prawdy o Polakach zawartej w tym filmie. xD
Wielka kupa stereotypów. Morał - strzeżcie się Polek - są piękne i cwane, zawsze znajdą sposób żeby złapać frajera na dziecko.


A skoro obraz miał traktować szeroko o kulturze słowiańskiej (jak grzmią jego obrońcy) a nie stricte polskiej, to skąd ten mylący tytuł?
W takim razie powinno być "słowiańskie wesele". ;)
Autorka sama nie ma odwagi stanąć w obronie swojego "dzieła" i kaja się podlizując hordzie rozwścieczonej Polonii z widłami.
"Kto jest większym głupcem - głupiec, czy ten kto za nim podąża?"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones