PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839855}
5,5 1 305
ocen
5,5 10 1 1305
5,3 7
ocen krytyków
Śmierć Zygielbojma
powrót do forum filmu Śmierć Zygielbojma

Angole nas z premedytacją wystawili Niemcom na strzał,to co ich póżniej obchodził los jakiś Żydów w jakiejś Polsce.Dobrze że w tym filmie sprawy są nazwane po imieniu i jest wyrażnie wyartykułowane że to Niemcy są odpowiedzialni za holocaust a nie jacyś naziści czy co gorsza Polacy - no bo niestety dożyliśmy takich absurdalnych czasów,że to my jesteśmy nazywani największymi antysemitami - wymrze jeszcze jedno pokolenie i okaże się że to Polacy wywołali drugą wojnę światową.Co do samego filmu to mimo mocnej tematyki trochę mi zabrakło większych emocji - na pewno na duży plus Mecwaldowski.

ocenił(a) film na 7
kleju30

A Twój komentarz to nie polityczny?

ocenił(a) film na 6
Agatonik

No jest mała różnica - pokaż mi gdzie ja w moim poście odnoszę się do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju? - czy ja pisze tu gdzieś o Tusku,o PO o naszej opozycji itd? Natomiast Ty co mi wpadło w oczy w co drugim swoim komentarzu "filmowym" jedziesz po PIS jakbyś była na jakimś forum młodzieżówki PO a nie na Filmweb.

ocenił(a) film na 7
kleju30

"...no bo niestety dożyliśmy takich absurdalnych czasów, że to my jesteśmy nazywani największymi antysemitami - wymrze jeszcze jedno pokolenie i okaże się, że to Polacy wywołali drugą wojnę światową" - to też polityczna wypowiedź, chociaż nie pada nazwa żadnej partii. Kształtowanie świadomości ludzi, sposobu interpretacji rzeczywistości i historii to jeden z głównych celów polityki.
Przy filmach takich, jak np. Titane, Bar dobrych ludzi, Diuna, Psie pazury i dziesiątki innych absolutnie do polityki nie nawiązuję. I będę jeździć po tej koszmarnej formacji, bo nie tylko niszczą państwo, ale też relacje międzyludzkie. Bardzo trafnie napisał jeden z użytkowników Filmwebu AutorAutor: " Gdy nasi przywódcy są nikczemni, nikczemnieje cały naród".

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Oj dziewczyno,dziewczyno w jakim Ty świecie żyjesz,odkąd Ty się polityką interesujesz? Mi daleko do PISU ale jeżeli dla Ciebie PIS jest "koszmarną formacją i niszczy relacje międzyludzkie" to kim wobec tego jest PO i panowie Tusk,Komorowski,Sikorski,Sienkiewcz,Nitras itd - nie pamiętasz czy nie chcesz pamiętać ich wypowiedzi o "dożynaniu hołoty" o "strąceniu pisowskiej szarańczy" itd.To jest według Ciebie ten język miłości i tolerancji? Piszesz o niszczeniu relacji międzyludzkich przez PIS - to ja Ci napiszę kto zaczął niszczyć te relacje w naszym społeczeństwie bo może za młoda Jesteś by to pamiętać - otóż cały ten syf w naszej polityce zaczął się od roku 2005,gdy PO nie mogło się pogodzić z wygraną L.Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich - wtedy już zaczęły się jazdy po Kaczyńskim i szydera i wyśmiewanie,że to nie nasz prezydent,mocher,ciemnogród itd - póżniej rok 2010 i Smoleńsk i wyśmiewanie się tej tragedii,co w niektórych środowiskach trwa do dzisiaj,następnie rok 2015 i wygrana PIS w normalnych demokratycznych wyborach - i co robi nasza opozycja? -nie moze się pogodzić ze stratą władzy i znów uruchamia swój przemysł pogardy względem wyborców PISU i to trwa do dzisiaj.Interesuję się polityką od około 30 lat - i tak nieodpowiedzialnej za kraj i obywateli oraz najzwyczajniej prostackiej i chamskiej opozycji jaka jest teraz nie było nigdy w tym kraju.To tyle - kończę ten off top bo to forum filmowe a nie polityczne,ale szlag mnie trafia jak ktoś pisze że to PIS "niszczy relacje międzyludzkie" - to Ci napisałem kto i kiedy zaczął niszczyć te relacje - za obecny stan debaty publicznej podziękuj Tuskom,Sikorskim,Komorowskim i innym Nitrasom.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Żyjemy widać w tym samym kraju, ale w innych światach. Nie będę się tutaj licytować. Ani nie przekonam Ciebie (zresztą nie mam takiego zamiaru), ani Ty nie przekonasz mnie. Nie po drodze mi z mentalnością obecnej władzy i mam ogromną nadzieję, że jej koniec jest bliski. Zgadzam się, że poprzedni politycy nie byli bez skazy, ale obecni przeskoczyli ich o 10 długości w swojej podłości.

Agatonik

To NIE jest polityczna wypowiedź, tylko stwierdzenie prawdy. Które zresztą sprawcy i ich kolaboranci, coraz bardziej przepychają. Nie wspominając o części ofiar, które przerzucają na inne ofiary (nas) winę.

ocenił(a) film na 7
Veselar

A stwierdzenie prawdy nie może być polityczne? Co za nielogiczne rozróżnienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones