PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237859}
3,6 3 647
ocen
3,6 10 1 3647
Śmiertelna wyliczanka
powrót do forum filmu Śmiertelna wyliczanka

"Szymon mówi"?

ocenił(a) film na 2

Skąd tutaj się biorą tytuły, za przeproszeniem z dupy? Kto to zatwierdza? No chyba, że ktoś mi pokaże okładkę DVD jako dowód.

Luki_1

Chodzi ci o tłumaczenie tutułu? No w tym przpadku cieszę się, że nie przetłumaczyli tego wprost. ''Simon says'' to jest gra. I chyba nie ma ona polskiego odpowiednika.

ocenił(a) film na 2
FieryNote

Chodzi mi o to, że w pozostałych informacjach na temat filmu jest "inne tytuły: Szymon mówi"

Luki_1

A. No wiesz, wszyscy się skarżą, że polskie tłumaczenia tytułów odbiegają ,,nieco'' od oryginału, więc ktoś w końcu przetłumaczył dobrze... Niestety...

FieryNote

Tytuł "Szymon mówi" nie byłby najlepszym tytułem, bo w Polsce nie mamy takiej gry. "Śmiertelna wyliczanka" nie jest takim złym tytułem. Próbowali jakoś zachować sens tego, że zabijanie ma być w tym filmie swego rodzaju grą dla mordercy. Gra w "simon says" nie przypomina wyliczanki, ale tytuł Szymon mówi byłby raczej kiepskim pomysłem, bo z racji, że nie mamy takiej gry u nas to nie każdy by wiedział o co chodzi. Tak widz przynajmniej rozumie, że chodzi o grę.

vampire17

Nie tłumaczyłabym tego na nas język, zostawiłabym po prostu "Simon Says".
Tak słabego filmu dawno nie widziałam - dno totalne!

CeCe

A ja bym dał tytuł "Bogdan mówi', wtedy byloby nawiązanie do polskich realiów "Bogdan mówi, bankowy" (spot reklamowy sprzed kilkunastu lat)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones