PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631575}

Śnieżka

Blancanieves
7,5 4 535
ocen
7,5 10 1 4535
6,9 9
ocen krytyków
Śnieżka
powrót do forum filmu Śnieżka

Szkoda tylko dwóch rzeczy

użytkownik usunięty

Po pierwsze tego, że walki z bykami przedstawia się jako coś dobrego (wiem, taka tradycja) i że pozytywna w gruncie rzeczy bohaterka, która najpierw boleje nad śmiercią koguta, bez skrupułów się temu oddaje.

Po drugie - szczęśliwego zakończenia. Wiem, że to bardziej "realistyczna" wersja (jeśli można tak nazwać film tak przerysowany), ale to mimo wszystko baśń.

użytkownik usunięty

Nie wiem gdzie dopatrzyłeś/ łaś się szczęśliwego zakończenia. Gdyby tak było to pocałunek "prawdziwej" miłości a taka z pewnością była miłość karła do Carmen by ją obudził. To niestety jest bardzo smutne zakończenie, jedno ze smutniejszych jakie widziałam - Śnieżka została sparaliżowana i mogła tylko ronić łzy, zawieszona między życiem i śmiercią w obwoźnym cyrku.

użytkownik usunięty

Szkoda szczęśliwego zakończenia, bo go nie ma.

użytkownik usunięty

Ok teraz rozumiem ;) , bo było to napisane niejasno- jakby szkoda było, że szczęśliwe zakończenie się pojawiło.

ocenił(a) film na 7

O, to ciekawe, jak wiele może być sposobów odbioru. Ja nie zinterpretowałam tego przyziemnie jako sparaliżowanie, ale balansowanie na krawędzi życia i śmierci na skutek podpisania ,,cyrografu".

użytkownik usunięty
joaszy

Nie podałam tutaj wszystkich interpretacji zakończenia a jedynie 1 przykład. Dobre filmy można interpretować na wiele sposobów na różnych płaszczyznach, co świadczy o ich klasie - zresztą nie mówię tutaj o przyczynach paraliżu czy to na skutek cyrografu czy trucizny a może próbie uniknięcia fatum, które jednak upomina się o swoje ect. ale skutkach czyli "zawieszeniu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones