Film

2010 1 godz. 30 min.
5,7 1 179
ocen
5,7 10 1 1179
976
chce zobaczyć
{"id":"486731","linkUrl":"/film/%C5%9Awi%C4%99ta+krowa-2010-486731","alt":"Święta krowa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/67/31/486731/7469322.2.jpg"}
Po śmierci żony znany muzyk wraca do rodzinnej wsi. Niebawem pod wpływem muzyki Mozarta jego krowa zaczyna dawać mleko o niezwykłych właściwościach.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Powracający z zagranicy do rodzinnego domu Bogdan (Zamachowski) nie może pozbierać się po utracie kobiety, z którą wiązał się na wieczność. Bogdan postanawia wieść proste życie u boku gderliwej matki, mogąc liczyć na częste wizyty oddanego, choć niezbyt lotnego kumpla Pawła (Pawlicki). Pewnego dnia jak grom z jasnego nieba  spadnie naPowracający z zagranicy do rodzinnego domu Bogdan (Zamachowski) nie może pozbierać się po utracie kobiety, z którą wiązał się na wieczność. Bogdan postanawia wieść proste życie u boku gderliwej matki, mogąc liczyć na częste wizyty oddanego, choć niezbyt lotnego kumpla Pawła (Pawlicki). Pewnego dnia jak grom z jasnego nieba  spadnie na niego wielkie uczucie do tajemniczej Klary, wywracając jego świat do góry nogami. Zagadkowa wybranka ma trudny charakter i bardzo konkretne zachcianki: ponad wszystko lubi nadmorskie spacery, pikniki na łące i muzykę Mozarta. W zamian Klara kusi swojego adoratora nieludzkim powabem i boską ambrozją, po której Bogdan i okoliczni mieszkańcy czują się jak nowo narodzeni. Na nic zdają się apele matki i miejscowego duszpasterza, którzy próbują wypędzić z mężczyzny demona namiętności i wybić mu z głowy czczenie "cudownego cielca". W zagadkowej komedii Roberta Węgrzyna wielbiciele fantazyjnych dzieł Jana Jakuba Kolskiego i rubasznego wdzięku kultowego "Rancza" odnajdą zaskakującą odpowiedź na odwieczne pytanie: czy są w miłości granice, których nie należy przekraczać?

studio
Black Forest Films / Café Production / Detailfilm / Więcej...
tytuł oryg.
Święta krowa
inne tytuły
Pyhä lehmä Finlandia
Den heliga kon Finlandia
Sommer auf dem Land Niemcy
Więcej...
Film kręcony był w okolicach Szczecina (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Magiczny!

  wunia ocenił(a) film na 9

  Z pewnością nie trafia do wielu, ale jest to film niezwykły głównie ze względu na nastrój. Poza tym jest w nim wszystko, czego można oczekiwać od dobrego kina pozagatunkowego - parafrazując Szymborską - kadry się sobie dziwią ;) Polecam, sporo wzruszeń, ale i duża dawka nadziei.

 • Przyjemny film

  Pasdedeux ocenił(a) film na 8

  A na pewno poruszający, dzięki swietnej pracy aktorów. Wg mnie najlepsza rola Buzkówny, podobała mi się zdecydowanie bardziej niż w rewersie.

  3
  • Przyjemny film. Fajni aktorzy. Słodko-gorzki.

   pozman ocenił(a) film na 7

   Dobrze się ogląda.

   2
   • całkiem niezły

    nunax4

    poza tym uwielbiam klimat polskiej wsi :)

    2
    • Najlepszy był tekst księdza

     kawa1202 ocenił(a) film na 6

     Biskupa nie będzie, odwołał wizytę, ,,ja pierd+le'' :-)