Agata Buzek 

Agata Bronisława Buzek

6,9
9 560 ocen gry aktorskiej
Agata Buzek
Urodziła się w Pyskowicach na Górnym Śląsku. Jest córką byłego premiera Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Buzka i profesor inżynierii chemicznej Ludgardy Buzek. Uczyła się w II LO im. Walerego Wróblewskiego w Gliwicach. Potem studiowała na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie pod opieką Anny Seniuk i Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Uczelnię ukończyła w 1999 r. Spełniło się jej marzenie, gdyż mieszkając jeszcze w Gliwicach, uczęszczała do amatorskiej szkoły baletowej oraz do studium aktorskiego Doroty Pomykały w Katowicach.

W 1997 r. zagrała w "Perle" Teatru Telewizji (reż. Piotr Mikucki), rok później w "Gdy tańczyła Izadora" (reż. Magdalena Łazarkiewicz) i "E.E" (reż. Maria Zmarz-Koczanowicz), a w 1999 r. wystąpiła we włoskim filmie "Ballada o czyścicielach szyb" (reż. Peter del Monte). Zagrała też w kilku głośnych produkcjach np. "Zemsta" Andrzeja Wajdy, "WiedźminMarka Brodzkiego czy "Ryś" Stanisława Tyma. Ma też na swoim koncie tytułową rolę w "ValerieBirgit Möller oraz główną w "RewersieBorysa Lankosza.
2012 r. przyniósł jej występ w nagrodzonym na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry" spektaklu telewizyjnym "Getsemani" (reż. Waldemar Krzystek).

Od 2006 roku jest żoną Adama Mazana, teologa i historyka sztuki.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 września 1976

miejsce urodzenia: Pyskowice, Polska

wzrost: 172 cm

Orzeł
Zdobyła 2 nagrody Orzeł, 3 inne nagrody oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Adam Mazan (od 30.09.2006)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2014 r. - "Don't get around much anymore" - Rod Stewart i Krzysztof Krawczyk;
- 2017 r. - "I Promise" - Radiohead;
- 2019 r. - "Trofea" - Dawid Podsiadło (wraz z Wiktorem Zborowskim, Borysem Szycem, Jerzym Stuhrem, Magdaleną Cielecką i Krzysztofem Materną); "Pola" - Muniek Staszczyk (wraz z Delfiną Wilkońską, Oskarem Stoczyńskim i Jackiem Braciakiem).
Jest córką byłego premiera Polski Jerzego Buzka oraz profesor inżynierii chemicznej Ludgardy Buzek.
Była jedną z kandydatek do roli Leny Starskiej w serialu "Na dobre i na złe", jednak angaż ten ostatecznie otrzymała Anita Sokołowska.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ma swoje zalety. To, że nie przypomina na przykład waszej ulubionej Natalii Siwiec, nie oznacza, że jest od razu brzydka. Jest aktorką i modelką, a więc są ludzie, którzy chcieli ją oglądać. Nie jestem fanką żadnej polskiej aktorki, ale Buzek cenię chociażby za to, że się wyróżnia. Wy piszecie, że jest brzydka, dla...

Nie rozumiem tego zachwytu w dyskusjach. Mówicie, że nie liczy w bardzo dużym stopniu wygląd
tylko gra aktorska, ale ona jest beznadziejna. Ostatnio widziałam ją w filmie "Koliber" i jestem
zrozpaczona choćby jej angielskim. Przecież to totalna tragedia. Pracowała z dobrymi aktorami, więc
zrobiła z siebie...

Pierwsze pytanie jakie przychodzi mi na mysl "W ktorym zamku straszysz ksiezniczko".
Poza tym jej aktorstwo to totalne dno... po obejrzeniu Hummingbird ciezko mi sobie przypomniec jakis film aby pojedynczy aktor tak zrrujnowal film.
Tragedia i wstyd dla Polski taka sierote na ekran wstawiac

Rozumiem klasyczną polską zawiść i zarzuty, że to córka byłego premiera, że załatwili jej, ale jej droga aktorska w której idzie pod prąd i nie gra w głupich i łatwych filmach świadczy o jej wielkiej klasie i właściwym podejściu do swojego zawodu.

Szacuneczek

Bardzo zdolna aktorka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones