Agata Buzek 

Agata Bronisława Buzek

6,9
8 898 ocen gry aktorskiej
Agata Buzek
Urodziła się w Pyskowicach na Górnym Śląsku. Jest córką byłego premiera Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Buzka i profesor inżynierii chemicznej Ludgardy Buzek. Uczyła się w II LO im. Walerego Wróblewskiego w Gliwicach. Potem studiowała na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie pod opieką Anny Seniuk i Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Uczelnię ukończyła w 1999 r. Spełniło się jej marzenie, gdyż mieszkając jeszcze w Gliwicach, uczęszczała do amatorskiej szkoły baletowej oraz do studium aktorskiego Doroty Pomykały w Katowicach.

W 1997 r. zagrała w "Perle" Teatru Telewizji (reż. Piotr Mikucki), rok później w "Gdy tańczyła Izadora" (reż. Magdalena Łazarkiewicz) i "E.E" (reż. Maria Zmarz-Koczanowicz), a w 1999 r. wystąpiła we włoskim filmie "Ballada o czyścicielach szyb" (reż. Peter del Monte). Zagrała też w kilku głośnych produkcjach np. "Zemsta" Andrzeja Wajdy, "WiedźminMarka Brodzkiego czy "Ryś" Stanisława Tyma. Ma też na swoim koncie tytułową rolę w "ValerieBirgit Möller oraz główną w "RewersieBorysa Lankosza.
2012 r. przyniósł jej występ w nagrodzonym na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry" spektaklu telewizyjnym "Getsemani" (reż. Waldemar Krzystek).

Od 2006 roku jest żoną Adama Mazana, teologa i historyka sztuki.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 września 1976

miejsce urodzenia: Pyskowice, Polska

wzrost: 172 cm

Orzeł
Zdobyła 2 nagrody Orzeł, 3 inne nagrody i 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Adam Mazan (od 30.09.2006)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2014 r. - "Don't get around much anymore" - Rod Stewart i Krzysztof Krawczyk;
- 2017 r. - "I Promise" - Radiohead;
- 2019 r. - "Trofea" - Dawid Podsiadło (wraz z Wiktorem Zborowskim, Borysem Szycem, Jerzym Stuhrem, Magdaleną Cielecką i Krzysztofem Materną); "Pola" - Muniek Staszczyk (wraz z Delfiną Wilkońską, Oskarem Stoczyńskim i Jackiem Braciakiem).
Jest córką byłego premiera Polski Jerzego Buzka oraz profesor inżynierii chemicznej Ludgardy Buzek.
Była jedną z kandydatek do roli Leny Starskiej w serialu "Na dobre i na złe", jednak angaż ten ostatecznie otrzymała Anita Sokołowska.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych