PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694579}

Święta w Conway

Christmas in Conway
6,4 1 130
ocen
6,4 10 1 1130
Święta w Conway
powrót do forum filmu Święta w Conway

Trudny temat bo rzecz o odchodzeniu, definitywnym, nieodwracalnym. Bardzo łatwo w podobnych historiach o patos, przesłodzenie, sztuczność. Tu mamy wszystkiego po trochu. Banalne postacie, przewidywalne do bólu. Schemat i sztampa. Nielubiany gbur, kochająca wszystko i wszystkich nauczycielka, pielęgniarka wykorzystywana i zaniedbywana przez narzeczonego, zresocjalizowany złodziejaszek, wścibska sąsiadka, szlachetny szeryf itd. Na przemian dobry i zły. Naturalnie zło musi skapitulować w obliczu zacności, a bohaterka umrzeć w ramionach ukochanego bo jakże by inaczej. Czarnym charakterom jest wstyd i bieleją ze wstydu właśnie, a może i zrozumienia swojej bezdusznej małostkowości. I ten biedny Andy Garcia. Kogo, co albo w co on gra? Stara się biedaczek jak może kreować małomiasteczkowego chama ze skutkiem mizernym jak na takiego aktora. W sumie film da się strawić pod warunkiem przymknięcia oka na porażające banały goniące jeden za drugim. Można też się wzruszyć. No bo jakże by inaczej? Magia świąt, karuzela, padający śnieg rozświetlany bożonarodzeniowymi lampkami i ich dwoje, zakochanych, wtulonychw siebie, kręcących się na tej karuzeli po raz ostatni razem. Hm.

ocenił(a) film na 5
cezarro

nie spełnił moich oczekiwań ten film liczyłem na coś więcej przedewszystkim film jest nudny i przewidywalny pomału się toczy, choc liczyłem na inna końcówkę typowy swiąteczny cud ze jego zona pod koniec cudownie wyzdrowieje i ze razem będą zyli długo i szczęśliwie....

ocenił(a) film na 8
konrii_2

Tego zakończenia nie możesz wykluczyć bo film się nagle urywa.

ocenił(a) film na 8
karol.szp

Dokładnie,na końcu nie było pokazane że jego żona od razu wyzdrowiała i żyli długo i szczęśliwie.Równie dobrze karuzela mogła się zatrzymać i główna bohaterka mogła szczęśliwa umrzeć,tylko po prostu nie chcieli tego pokazać,zależało im na bardziej szczęśliwym zakończeniu.Jak dla mnie film jest bardzo przyjemny i ciekawie się go ogląda,do tego ma super świąteczny klimat.Oceniam 8/10 i jak najbardziej polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones