PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1476}

Święty dym

Holy Smoke
6,1 5,1 tys. ocen
6,1 10 1 5060
5,8 8 krytyków
Święty dym
powrót do forum filmu Święty dym

Nie wiem co reżyser chciał przekazać poprzez ten film, jasne,że przekaz nie zawsze musi być spójny i oczywisty i nawet lepiej,jeżeli taki nie jest ale tu to jest przegięcie... Obejrzałam ze względu na Kate Winslet,jak zwykle bez zarzutu,jak zwykle stworzyła wyrazistą,przekonywującą postać i trochę uratowała ten film ale reszta... masakra! Masakryczna niespójność,myśl,jak mi się wydaję, przewodnia filmu potraktowana bardzo powierzchownie,poza Winslet aktorzy fatalnie... Może na plus zaliczę jeszcze muzykę i tyle! W gatunku sklasyfikowany m.in. jako komedia... jeżeli tak to ok... groteskowa komedia. Rozczarowanie!

użytkownik usunięty
freeKA

Winslet faktycznie świetna, jak zwykle zresztą. Ukazanie "nauczyciela" jako istotę jeszcze słabszą niż jego "uczeń" to największy plus, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo bezsilni jesteśmy bez drugiej osoby. Poza tym mało wciągający, przechodzi bokiem.
No i to nie komedia... ;-)

freeKA

Mam wrażenie, że reżyser stworzył idealny bełkot o wszystkim i niczym.

Winslet nie zawodzi, ale cała reszta jest po prostu bardzo, bardzo, bardzo kiepska...

użytkownik usunięty
freeKA

Ciekawe, bo akurat zobaczyłem coś wręcz przeciwnego. Myslę, że wszystko zaczyna się od słów "to nie komedia". Coż, jeżeli ktoś to oglądnie jako całkiem serio wypowiedź reżyserki, to rzeczywiście może mieć problemy z tym filmem. Ale jeżeli założy duży dystans Campion doceni i fabułę, i grę aktorów :) , którzy byli dobrani dobrze i grali bardzo przekonująco.