PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10833}

Święty z fortu Waszyngtona

The Saint of Fort Washington
7,7 4 919
ocen
7,7 10 1 4919
7,5 4
oceny krytyków
Święty z fortu Waszyngtona
powrót do forum filmu Święty z fortu Waszyngtona

Miałem oglądać Brit Awards na tv4, ale ku mojemu zdumieniu puścili "Świętego". Więc obejrzałem, skoro już wytrwałem do takiej późnej godziny. Film mnie niezwykle zaskoczył, pozytywnie. Główny aktor został świetnie dobrany, świetnie zagrał zagubionego schizofrenika. Szkoda, że właśnie wątek schizofrenii był tak mało poruszony w scenariuszu. A sam scenariusz był bardzo dobry, no może oprócz typowych dla filmów amerykańskich elementów pompatycznych i płaczliwych (jak ostatnia scena pogrzebu). Bez nich film byłby lepszy kompozycyjnie i sam w sobie bronił swoją ideę. Gdyby nie to, była by ocena wyżej ode mnie, a tak jest 8/10.

Swoją drogą, zaskoczyła mnie też ocena na filmwebie - blisko 9. Przesada.

ocenił(a) film na 8
zombiecamel

Zgadzam się z Tobą, jednak nie wyobrażam sobie innego zakończenia. Nie wyobrażam sobie, by Jerry nie poprowadził Matthew w tej ostatniej drodze, nieważne jakby to wyglądało, ale musiał po prostu się na to odważyć. Piękny film, skłaniający do refleksji. Świetne role dwóch świetnych aktorów. Ode mnie 9/10.

ocenił(a) film na 8
zombiecamel

W sprawie "ostatniej sceny pogrzebu" ,jest ona jedna z najmniej pompatycznych jakie widziałem w filmie amerykańskim.Przeważnie bohater pada na glebę po strzale,pogrzeb przy deszczu ,wszyscy w czarnych płaszczach i jeszcze na dodatek wcisną gwardie narodowa ,by oddała honorowe strzały.Może trochę się zapędziłem z ta gwardia ,ale chciałem nakreślić wynioslosc tychże scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones