PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119410}

Źródło

The Fountain
7,3 90 511
ocen
7,3 10 1 90511
6,6 17
ocen krytyków
Źródło
powrót do forum filmu Źródło

Mną film nie wstrząsnął. Jestem prosta jak budowa cepa i lubię zwyczajne historie.
"Wielkie prawdy objawione" można pokazywać w różny sposób, ten do mnie nie przemawia.
Mam tylko jedno pytanie - komu i skąd w opisie wziął się "kosmonauta" i "XXVI wiek" ?
Ostatnie z czym bym skojarzyła faceta w przeźroczystej bańce to "kosmonauta z XXVI wieku".

ocenił(a) film na 9
terrabzdeta

"Kosmonauta" - może faktycznie niezbyt trafne określenie;
"XXVI wiek" - chyba rzeczywiście te realia czasowe; zapewne info na ten temat wyciekło od samego reżysera /scenarzysty w którymś z wywiadów (w każdym razie osoby dokładnie analizujące ten film właśnie przytaczają konkretnie ten zakres czasu).
Zakładając, że kolejna "inkarnacja" głównego bohatera pojawia się co 500 lat, to miałoby to sens - początek XVI wieku i konkwistador Tomás Verde - początek XXI wieku i neurolog Tom Creo - początek XXVI wieku i mistyk Tommy \ podróżnik w przestrzeni (czasie?) \ dysponujący zupełnie dla nas niezrozumiałą techniką.

ocenił(a) film na 10
terrabzdeta

To wynika z tego, że początkowo była inna koncepcja na treść tego filmu i w początkowym pomyśle faktycznie był astronauta i cała historia wyglądała trochę inaczej, natomiast w finalnym dziele treść jest inna i kosmonauty nie ma. W tej chwili nie pamiętam jak to dokładnie wyszło, ale po prostu opis filmu, jaki rozpowszechniono był opisem dopasowanym do tej pierwszej wersji i stąd ta rozbieżność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones