PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119410}

Źródło

The Fountain
7,3 90 512
ocen
7,3 10 1 90512
6,6 17
ocen krytyków
Źródło
powrót do forum filmu Źródło

Słaby

ocenił(a) film na 4

Spodziewałem się czegoś więcej [ze względu na reżysera], a tu taki całkiem sprawnie
nakręcony pseudofilozoficzny, przesycony nachalną metaforyką, patetyczny, symboliczny do
granic możliwości obraz. Chciałem głębszego wglądu w ludzką psychikę a otrzymałem tylko
nieznośny, metafizyczny bełkot i wykład o mitologii Majów. Jestem zawiedziony.

SithisDagoth

Garbaty anioł zszedł na ziemię
Powiedział nigdzie stąd nie pójdziecie to więzienie
Choć wierzeń tu macie zatrzęsienie
Jesteście sami jak swoi na antenie
Od dwóch tysięcy lat porządkujecie świat
Według zasad, w herbie których jest topór i tasak
Przez kraj długi i szeroki
Płyną marzeń potoki
Jak przeżyć życie bez większych obrażeń
Powiedzcie mi ile jeszcze dni minie
Zanim zobaczycie, że świat i wy ginie
Może zobaczycie, a może nie
Przecież jesteście zamknięci jak kupa w klozecie.

ocenił(a) film na 10
mandoszek

Genialna riposta :D

Gulien

No ba :)

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 3
SithisDagoth

film słaby rozczarowałem się mocno, zresztą kolejnym filmem Aronofskyego.

ocenił(a) film na 4
SithisDagoth

Podzielam opinię. Kompletne rozczarowanie. I pytanie: zna ktoś film tego typu, gdzie dla odmiany facet choruje?

ocenił(a) film na 10
Ush

@Ush
Gorąco polecam Tobie jak i również załozycielowi tego tematu film pod tytułem "Przygody Koziołka Matołka".
Pewnie zrozumiesz przesłanie w tym filmie i nie będziesz rozczarowany.
pozdro.

ocenił(a) film na 4
Varza

o jaa
zobaczyłeś film, który nie ma logicznego sensu, jest przekoloryzowany i beznadziejny i myślisz, że dając 10 wyjdziesz na inteligenta :D niestety to tak nie działa.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Ush

Cze @Ush
Nie pisze sie "zobaczyłeś" lecz obejrzałeś.
To co napisałeś o tym filmie że : "nie ma logicznego sensu, jest przekoloryzowany i beznadziejny" to mógłbym napisać
o tym filmie "Mullholand Drive" D. Lyncha, który tak wysoko oceniłeś.
"The Fountain" jest jednym z moich ulubionych filmów. Piękny wizualnie z dobrym przekazaniem oraz idealnie dopasowaną ścieżką
dzwiękową C.Mansella.
Poza tym zauważyłem że masz w miare dobre filmy oraz oceny w twojej profilowej liście na filmwebie. Tyle chociaż dobrze że nie oceniłeś "Transformers" na 10 hehe

ocenił(a) film na 4
Varza

"zobaczyłeś"/"obejrzałeś" co za różnica... byle nie "oglądnąłeś" :x
Mullholand Drive jest filmem jak najbardziej logicznym, o ile zrozumie się, że znaczna część filmu jest snem głównej bohaterki. Poza tym dałem 10 za całokształt, a przede wszystkim za klimat i muzykę.

The Fountain jest, jak już pisałem, zbyt przekoloryzowany, a jednocześnie płytki. Przerost formy nad treścią to najlepsze określenie. Tak samo miałem z filmem Sucker Punch. Po prostu nie jestem w stanie dać dobrej oceny tym filmom, bo wszelkie użyte w nich zabiegi obrzydliwie działają mi na nerwy. Zrobienie z raka (czy czegoś tam) historyjki fantasy wcale do mnie nie przemawia.

Ale to oczywiście kwestia gustu.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
SithisDagoth

jak się nie rozumie, to się pisze, że słaby... Obejrzyj Pulp Fiction... prosty do bólu pewnie docenisz.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Akurat Pulp Fiction do bardzo dobry film w swoim gatunku, podobnie jak Transformers, Rambo, Szklana Pułapka, Harry Potter, Władca Pierścieni oraz Mechaniczna Pomarańcza czy Źródło. Czy tak trudno zrozumieć, że są różne gatunki filmowe?

ocenił(a) film na 10
demola

Nie mówię że Pulp Fiction jest zły, ale tam niczego nie trzeba tłumaczyć.

SithisDagoth

W.g mnie nie ma czegoś takiego jak pseudofilozoficzny. Albo jest albo nie.

ocenił(a) film na 4
hr_dooku

"pseudo- «pierwszy człon wyrazów złożonych będących nazwami i określeniami osób, rzeczy lub zjawisk, które nie są tym, co udają lub naśladują»" - Toteż - pseudofilozoficzny = nie filozoficzny.

SithisDagoth

Wg mnie nie jest pseudo bo jest filozoficzny.

ocenił(a) film na 4
hr_dooku

Film ten jest zupełnie jak "Requiem dla snu", ot taki "mądry film z przesłaniem" (w tym wypadku "ojejku jakie to te narkotyki złe", ale bez jakiegokolwiek głębszego wejścia w temat. I nie zrozum mnie źle, nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem tego akurat reżysera - "Czarnego Łabędzia" na przykład oceniłem bardzo wysoko.
Wracając do tematu - "Źródło" to film niezwykle płaski, po stokroć powtarzający truizmy, który do ludzi w kulturze względnie obytych (nie tylko kinematografię mam tu na myśli) nie przemówi.

ocenił(a) film na 4
SithisDagoth

Popieram, masa patosu wylewająca się z ekranu podczas oglądania tego filmu, zamiast wprawić mnie w podniosły nastrój wywołała wręcz przeciwny efekt - bardzo częste wybuchy śmiechu. I gdyby reżyser postanowił zmienić kategorię filmu na komedię, film na pewno zyskałby ode mnie o wiele wyższą notę. ;)

Sarmenia

Subkonto?

ocenił(a) film na 4
KLAssurbanipal

Nie, po prostu zgadzam się z autorem wpisu. Czy to takie nadzwyczajne?

ocenił(a) film na 7
SithisDagoth

Skoro chciales czegos innego to zobacz inny film albo proponuje wysylac sugestie do rezysera i scenarzysty przed powstaniem filmu , bedzie to czego chciales .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones