PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841645}

Żegnajcie, głupcy

Adieu les cons
5,8 785
ocen
5,8 10 1 785
Żegnajcie, głupcy
powrót do forum filmu Żegnajcie, głupcy

To naprawdę sztuka zrobić takie pomieszanie gatunków, zachowując u widza poczucie wspaniałego seansu - gdzie to, co ma śmieszyć śmieszy, a to co ma wzruszać wzrusza. Film jest pięknie szalony dzięki aspektom komediowym. Ale jednocześnie potrafi skupić się na osobistych historiach naszych bohaterów, które aż tak wesołe już nie są. Dzięki temu porusza też poważniejsze społeczne aspekty. Scena końcowa spowodowała totalną ciszę na seansie w kinie i to już świadczy o mocy tego filmu. Dopiero wtedy możemy poskładać wszystkie nasze emocje - śmieszki odchodzą na bok i pozostaje to coś, co powoduje, że film trafia w inny wymiar.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Francuzom w ogóle dobrze wychodzą filmy o niepełnosprawnych i niedostosowanych. To chyba ich nowa specjalność, bo stworzyli własną formułę narracji, nową i całkiem strawną - komediową, ale bez spłycania tematu.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Oglądało się fajnie ,ale widziałem dziesiątki lepszych francuskich komedii,które żadnych nagród nie dostały.Dałbym szóstkę,ale jednak scena ze słowami matki po 28 latach i końcowy happy ? end podwyższyły ocenę . Łezka stety czy niestety była :) Ukłony :)

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

Czyli, że to jednak dobrze, że nie spotkali się osobiście?

ocenił(a) film na 7
dobrypiatek

Pisząc o happy endzie miałem na myśli ostatnią scenę filmu :)

ocenił(a) film na 7
clarencefilmweb

I jeszcze coś.W przeciwieństwie do półgłówka na stanowisku ministra uważam,że prawdziwą matką i prawdziwym ojcem są ci opiekunowie ,którzy dbają i zajmują się dzieckiem :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

A jak są dwie kobiety to która jest prawdziwym ojcem?

ocenił(a) film na 7
Maciej_203

Mam nadzieję,że nie poznałeś co znaczy być rodzicem i ew.nie poznasz.Szkoda dziecka,które miałoby rodzica na poziomie szympansa i to mało rozgarniętego ...

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

Za to twoje na pewno mają gechenne z takim agresorem i to jest dopiero dramat dzieciństwa. Co ci w życiu nie wyszło że na niewinne pytanie zaregowałeś taką dawką nienawiści, jesteś szowinistą?

ocenił(a) film na 7
Maciej_203

Przepraszam szympansa za to niewłaściwe porównanie.To najbardziej inteligentne z małpowatych.Bardziej pawian do ciebie pasuje ...

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

Do ciebie jak ulał szowinistą sisi*k

clarencefilmweb

Zadał ci konkretne pytanie, która matka jest ojcem, a ty lawirujesz jak modelowy pederasta.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Już cię kiedyś Bokciu prosiłem o niemolestowanie.Nie jestem homosiem i musisz gdzieś indziej lokować swe tęsknoty. Nawet, jeśli dobrze pamiętam zaproponowałem ci ciocię o podobnym poziomie intelektualnym.Nic z tego nie wyszło ? Płaczę razem z tobą ...
Odpowiadam na pytania kiedy uważam je za warte mojej odpowiedzi.
Do niezobaczenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones