PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207}

Żołnierze kosmosu

Starship Troopers
6,5 45 198
ocen
6,5 10 1 45198
6,5 14
ocen krytyków
Żołnierze kosmosu
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu

Pastisz

ocenił(a) film na 7

Efekciarski i nie stroniący od brutalności pastisz amerykańskich filmów wojennych.
Można się tu także doszukać krytyki (oraz ośmieszenia) totalitaryzmu i ekspansjonizmu.
Postacie są celowo przerysowane. Elitarni wojskowi to ludzie młodzi, piękni i bogaci. Reszta to plebs.
Obraz nie dla pacyfistów i ekologów.
Świetne efekty.

ocenił(a) film na 9
Penguin27

Właśnie odwrotnie - jest jak najbardziej dla pacyfistów. Oprócz pastiszu mamy też absurd, groteskę, satyrę i parodię reklam, wojskowości. Wielkim podtekstem filmu jest atak na faszyzm (przyjrzyjcie się tym mundurom) oraz militaryzację (prawdziwy obywatel to wojskowy) i komercjalizację życia (non stop spoty reklamowe). Drugim dnem filmu jest też anty-totalitaryzm.
A to wszystko "ładnie ubrane" w komiksowy styl lalusiowatych aktorów, ładne cycki, super efekty, ostrą jatkę, flaki i wiele litrów krwi ...

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Lepiej bym tego nie ujął!!! Dał bym Ci nagrodę za ten komentarz gdyby tylko była taka opcja na FW

Penguin27

Zgadzam się z opiniami powyżej,tak należy spojrzeć na ten film, swoją drogą darzę go sentymentem,:-)

ocenił(a) film na 4
Sanneya

Właśnie przeczytałam książkę. Film jest bardzo luźną adaptacją książki, książka bardzo mnie rozczarowała, oczekiwałam czegoś podobnego do filmu. Film też bardzo mi się nie podobał.Ale z perspektywy czasu dostrzegam że ten film jest anty - wojenny, to nie tylko film przeciwko komunizmowi, ten film pokazuje nie tylko bezsens wony ale także pastisz na podziały społeczne

ocenił(a) film na 7
Penguin27

No cóż, pastisz byłby bardziej konsekwentny, gdyby nie czarna kobieta (pewnie jeszcze lesbijka muzułmanka) na stanowisku głównodowodzącej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones