PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32901}

Żyć szybko, umierać młodo

The Rules of Attraction
6,4 12 434
oceny
6,4 10 1 12434
5,7 7
ocen krytyków
Żyć szybko, umierać młodo
powrót do forum filmu Żyć szybko, umierać młodo

Film Rules of Attraction byłby znacznie cięższym obrazem, nie mającym wiele wspólnego z
durnymi amerykańskimi komediami o college'ach gdyby tylko trzymał się pierwowzoru.

Książka jest świetna i nie rozumiem dlaczego Bret Easton Ellis nazwał ten film najwierniejszą
(jeśli chodzi o odwzorowanie wykreowanego świata) ekranizacją jego prozy. Zwłaszcza,
że American Psycho jest pod tym względem naprawdę fantastyczny.

ocenił(a) film na 9
soulclap

Nie przesadzałbym z tym spłyceniem, film co prawda mocno różni się od książki jeżeli chodzi o fabułę, ale jest na swój sposób przejmujący. Poza tym aż tak bardzo nie było co spłycać bo nie przesadzajmy, Bret Easton Ellis aż tak bardzo głębokim pisarzem nie jest i raczej kręci się ciągle wokół tych samych tematów, wręcz najciekawszy jest kiedy zaczyna zgrywać się z własnej twórczości (Lunar Park). A do ekranizacji kinowych ma sporo szczęścia - widziałem trzy i wszystkie można uznać za udane.

A nadanie temu filmowi z pozoru formy "durnej amerykańskiej komedii o college'u" uważam za ciekawe rozwiązanie. Ja przynajmniej oglądając ten film i nie mając pojęcia o czym jest, po pierwszych minutach spodziewałem się właśnie głupiej komedii, dlatego wrażenie jakie na mnie wywarł było tym większe :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones