PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109521}

Żyd Süss

Jud Süß
6,0 615
ocen
6,0 10 1 615
6,3 3
oceny krytyków
Żyd Süss
powrót do forum filmu Żyd Süss

Zakazana w większości cywilizowanych krajów świata. U nas także powinien zostać zabroniony, bo napuszcza ludzi przeciwko Żydom.

Odradzam wszystkim

zweistein

Żeby mówić o antysemityźmie, trzeba wiedzieć kim są Semici! Powiedz mi, czy np. Michnik, albo Gronkiewicz Waltz noszą jakieś semickie cechy? Albo może Spielberg? Większość dzisiejszych Żydów, nie ma genetycznie nic wspólnego z Semitami, bo są potomkami Chazarów, z biblijnymi Żydami łączy ich tylko religia. Semitami są za to Arabowie w dzisiejszej Palestynie. Co do bolączek finansowych, to jak myślisz - od kogo niemieckie koncerny zbrojeniowe pożyczały pieniądze? Kto nie wpuścił okrętu z żydowskimi uchodźcami do Nowego Yorku? Film obejrzałeś, był nakręcony przez Żyda i bardzo wielu Żydów się w nim wypowiada.

yulbeano

Nie tyle chodzi o "cechy", co o tożsamość. Ja czuję sie Polakiem i nie są mi potrzebne na to zadne dowody.

Żydzi sa po prostu różni. Fajni, niefajni, moralni, amoralni, bogaci i ubodzy. Tak jak Polacy, Niemcy, Czesi. Czy ktos twierdzi, że Żydzi, jako jedyny lud na całym globie, sa idealni, pozbawieni wad?
Problem w czym innym: w tym, ze sa tacy, którzy uwazaja, że Żydzi sa winni wszystkiemu: kryzysowi, wojnom, oszustwom, grabieżom, a nawet temu, ze nazisci ich mordowali podczas wojny. No bo gdyby nie mieli powodu, to po co mieliby to robic, prawda?

zweistein

Tak są różni i ja nie krytykuję Żydów, tylko konkretne działania niektórych z nich i dlatego znalazłem analogię między Susem a np. Sachsem. Tak samo jak kocham Rosjan, ale krytykuję ich politykę zwłaszcza w stosunku do nas.

yulbeano

Ale zauważyłeś może, ze odnosisz się do nazistowskiej kreacji Sussa ( i wierzysz w nią bezkrytycznie), a nie wprost do postaci historycznej? To spora różnica.

zweistein

Absolutnie nie odnoszę się do nazistowskiej kreacji Sussa, tylko do sytuacji którą nazisci wykorzystali. Uwierz mi - nie mam nic wspólnego z nazizmem... ja jestem tylko obserwatorem. PS nie jestem też ani katolikiem (tfu) ani islamistą (tfu tfu). nie biorę też nic na wiarę, tylko na wiedzę.

yulbeano

Dziwne, bo to przecież ty sam wyżej obruszasz się i piszesz "jaka propaganda!?" - niedwuznacznie odrzucając propagandowy wymiar tego filmu, zaprzeczając mu. Skoro nie propaganda, to po prostu prawda o Żydzie, czy nie?

zweistein

Kiedyś to faktycznie był film propagandowy, ale dziś biorąc pod uwagę światową finansjerę i jej ciemne strony (Goldman Sachs) i sytuację w Palestynie nabrał zupełnie innego znaczenia.. Sayonara.

zweistein

I jeszcze to kolego:
„Nasza rasa (mówiąc o żydach) jest Rasą Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy”.
- Menachem Begin.
(za: Carter, Jimmy. Keeping Faith. Memoirs of a President. New York: Bantam, 1982.
(Pamiętniki prezydenta Cartera)
Powiedz mi, czym się te słowa różnią od manifestu Hitlera? Teraz rozumiesz moje stanowisko?

yulbeano

Tak, rozumiem. Tak jak niektórzy sądzą, że Hitler reprezentuje Niemców "jako takich", tak Begin jest dla ciebie emanacją żydowskości i dowodem na to, jacy "naprawdę" są Żydzi. Zgadłem?

Cytat absurdalny.

zweistein

Nie kolego, dla mnie Żyd, a syjonista, to dwie różne sprawy. Jednak Suss symbolizuje według mnie tą drugą grupę... a takich jak Begin jest na pęczki. PS Dlaczego za wszelką cenę nie chcesz zrozumieć mojego punktu widzenia? Polecam książkę Szlomo Sanda... znajdziesz tytuł.

yulbeano

Suss-syjonista? ;) Dobre.
Suss symbolizuje i Suss jest emanacją żydostwa - w interpretacji nazistów. Bo im przecież było wszystko jedno, kim jest ten Żyd, którego wykluczają ze społeczeństwa, a ostatecznie mordują. Znalazłeś w tym filmie jakichś dobrych Żydów - wiesz niesyjonistów może?
Jeśli tobie ich interpretacja wydaje się prawdziwa czy bliska rzeczywistości, to z kim ci po drodze w tej sprawie?

Wierzę, ze rasistów jest na pęczki - ale przecież Żydzi nie wyjątkiem od reguły. Sam wielokrotnie mogłem się o tym przekonać w dyskusjach na fw.

zweistein

I jeszcze jedno - nazizm już nie istnieje (całe szczęście) - syjonizm ma się świetnie. Najserdeczniej pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
yulbeano

Dokładnie. Żydzi w USA mieli w dupie swoich ''braci'' z Europy. Dla nich liczyło się tylko jedno - wydojenie z kasy zarówno jednej strony jak i drugiej, przy okazji niech się goje powykańczają. Tylko dzisiaj zgrywają wielce zasmuconych i wytykają między innymi nas - Polaków - palcami, jako antysemitów, i otwierają muzeum holokaustu w NY. Szkoda tylko, że zapominają ilu Polaków z narażeniem własnego życia, uratowało ich w czasie wojny. Ja się pytam - ilu żydów pomogło Polakom w czasie wojny? Bo ja znam przypadki zupełnie odwrotne (zbrodnia w Nalibokach i Koniuchach). To żydowska partyzantka mordowała i okradała Polaków, nie wspominając już o czasach powojennych gdzie tak wielu żydów było katami bohaterów z AK czy NSZ.

ocenił(a) film na 8
yulbeano

Mało tego - wielu żydów współpracowało z Niemcami zabijając innych żydów. Dziś to temat tabu, ale takie są fakty.

ObiWanKenobi444

Jedna z głupszych wypowiedzi jakie tu czytałem. Trzeba także zakazać puszczać filmy pokazujące II wojne bo na pewno napuszcza ludzi przeciwko Niemcom:)

ObiWanKenobi444

Niby film propagandowy o tym jacy to Żydzi są niefajni;)?? oglądnij zatem ten film;): gdzie Polacy nie są cacy;P tam to dopiero jest propaganda;):


http://www.filmweb.pl/film/Powrót-1941-36474


http://www.youtube.com/watch?v=TRYvMK-xP7U

pozdro;)




ocenił(a) film na 7
ObiWanKenobi444

Da się edytować wcześniejsze posty? Bo ta ohyda z błędem ortograficznym bije po oczach niczym opartowski obraz.
Film nie powinien być zabroniony, tylko wyświetlany w odpowiednim kontekście, z komentarzem przed i po filmie, żeby ludzie się nauczyli, do czego prowadzi nienawiść i propaganda.

q_ba87

OJ TAM WSCIEKASZ SIE a nad GnIdą podniecasz sie. Musisz zrozumieć ze taka była prawda

ocenił(a) film na 1
ObiWanKenobi444

A ja uważam że takie filmy powinny być legalne. I nie żeby kogoś na kogoś napuszczać. Tylko by pokazywać ludziom jakim złem jest nazizm. Tak samo ludzie powinni móc czytać literaturę ideologów reprezentujących totalitarne i zbrodnicze systemy. To powinno być dostępne po to by normalni i racjonalni ludzie mogli patrzeć władzy na ręce. By wiedzieli czym są takie idee, nie tylko z Wikipedii Oczywiście idei totalitarnych nie popieram. Jestem libertarianinem i anarchistą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones