PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109521}

Żyd Süss

Jud Süß
6,0 614
ocen
6,0 10 1 614
6,3 3
oceny krytyków
Żyd Süss
powrót do forum filmu Żyd Süss

Zakazana w większości cywilizowanych krajów świata. U nas także powinien zostać zabroniony, bo napuszcza ludzi przeciwko Żydom.

Odradzam wszystkim

ocenił(a) film na 8
ObiWanKenobi444

A jak w TV pokażą pijanego polaka to też nazwiesz to napuszczaniem przeciwko Polakom?

ocenił(a) film na 5
hafen

A nie tam polaka pokazują, byleby oszczędzili Polaka.

hafen

A jak dopiszą, że to typowy Polak reprezentujący 100% społeczeństwa i dołączą notkę "film dokumentalny" to też powiesz, że nie napuszcza?

ocenił(a) film na 1
ObiWanKenobi444

Co ma piernik do wiatraka? Film jest w rzeczywistości ohydną nazistowską propagandą i nie ma nic wspólnego z pijanym Polakiem.

ObiWanKenobi444

Jaka propaganda?! A "Wall Street" oglądałeś, a wiesz kto 1930r. doprowadził (celowo) do krachu w USA i stworzył rezerwę federalną? Wiesz kto to Goldman Sachs i Rotchildowie?

yulbeano

O tym niby traktuje "Żyd Suss" ( o Wall Street i Rotschildach?)? Bo jeśli nie, to może do tematu?

zweistein

Wall Street i Rotchildowie, to taki Żyd Suss, tylko na WIELE większą skalę.

yulbeano

Jasne, jasne... A Hitler to taki przytomny pan, ktory mądrze pomyslal, jakby tu świat uczynić lepszym. Tylko źli ludzie mu przeszkodzili, inpirowani przez Żydow, oczywiście.

zweistein

Mało kolego wiesz na temat światowej finansjery. ... a to że Hitler był bydlakiem, wcale nie wybiela żydowskich banksterów, a tym bardziej syjonistycznej polityki wobec Palestyńczyków... to tak na marginesie.

yulbeano


Wiadomo - ja wiem mało, ty dużo...O ich podłości, nędzy moralnej, zachłanności... O tym, że Żyd to zawsze Żyd. Ale wiesz, gdzie jeszcze, oprócz twoich wywodów, mogę znaleźć podobne refleksje. U tego "bydlaka Hitlera" i jego towarzyszy.. Naprawdę nie łączy was choćby nić sympatii, z racji tego, ze Żyda widzicie podobnie? Tak na marginesie, oczywiście.

zweistein

Tak na marginesie - masz jakąś nić sympatii wobec poniżanych, gnojonych i zabijanych we własnym domu Palestyńczyków?! Czy oni pomagali Hitlerowi? Poza tym, nie odwracaj kota ogonem! I nie wracaj do II wojny, bo to było dawno temu! Jak chcesz to ja wrócę trochę do całkiem niedawnych czasów i zagram kartami Jakuba Bermana i Salomona Morela.. a takich kart jest jeszcze więcej! Żyd to Żyd, a syjonista to syjonista! Mam przyjaciela z Izraela który zamieszkał w UK, bo po tym czego doświadczył w izraelskim wojsku trochę go załamało - on też jest za wolną Palestyną. PS kryzysów na świecie stolarze, ani matematycy nie wywołują...

yulbeano

Mam nie wracać? ;) A na forum jakiego filmu jesteśmy? Nie przypadkiem antysemickiej nazistowskiej propagandówki, pokazującej Niemcom, dlaczego w Niemczech nie ma miejsca dla Żydów? Co mają do tego Palestyńczycy? Oni też są w tym filmie dręczeni przez podłego Żyda?

Chcesz bronic nazistowskiej propagandy, która w procesie miała uzasadnić eliminację Żydów ze społeczeństwa niemieckiego? Broń, ale nie udawaj, że jest inaczej, podpierając się Bermanem i Palestyńczykami.

zweistein

Palestyńczycy mają to, że dziś są dręczeni przez podłych ludzi, którzy podpierają się Hitlerem! Ja ci tylko uzmysławiam, że jest tu dużo analogii do tego co dziś dzieje się na świecie, zwłaszcza finansowym i w Izraelu.. a co do Bermana, to najlepiej widzieć drzazgę w czyimś oku nie zauważając belki w swoim.

yulbeano

To nie ma nic wspólnego z filmem Goebbelsa. I szukanie takich uzasadnień po prostu kompromituje tych, ktorzy to robia. Bo krytyczny stosunek do Izraela, poparcie dla Palestyńczykow nie moze być wspierane nazistowską propagandą, przedstawianą na dodatek jako prawda historyczna.

zweistein

Nie uzasadnień, ale analogii i tak samo jak traktowanie Palestyńczyków, nie może być uzasadniane "nazistowską kartą". Miłego dnia.

yulbeano

Nie mam wrażenia, zeby Izrael tłumaczył postępowanie wobec Palestyńczyków posiłkując sie "Żydem Sussem" - tak jak ty to robisz "na odwrót".

zweistein

Mam wrażenie, że Izrael gnębiąc Palestynczyków posiłkuje się holokaustem.

yulbeano

No tak. Żydzi nazistowskim Holocaustem tłumaczą restrykcje wobec Palestyńczyków, wiec ty będziesz tłumaczył Żydów nazistowskim "Sussem". Logiczne.

yulbeano

A wiesz jak Palestyńczycy by potraktowali Polaków?
Słyszałes o zabójstwach młodych dziewczyn na tle "honorowym" przez własną rodzinę? Kamienowaniu? Do dziś dzieje się tak.

KLAssurbanipal

A czy wiesz, jak żydowscy NKWD ziści potraktowali Polaków w Katyniu?

yulbeano

A czy wiesz, że to nie było państwo Izrael? Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale antypolską politykę prowadzą przede wszystkim Żydzi żyjący dziś w diasporze, nieuznający państwa Izrael.
Pewnie powiesz, że Rosjanie są OK, tylko komuniści sprawili Polsce taki los. Jednak prawdą jest to że mechanizm powstał w Rosji, stworzony przez Rosjan i praktykowany w większości przez Rosjan. Tak samo wybiela się Niemców mówią "naziści", który dla laika są chyba z kosmosu.
Wracając do NKWD to kim był Dzierżyński? Tym sposobem możesz na nas przerzucić odpowiedzialność.

KLAssurbanipal

Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli: -Raichman - Mierkułow - Urbanowicz. Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU: Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz. Zbrodnię wykonali: Bogdan Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein (transport), Sierow, Abram Borysowicz, Lew Rybak, Chaim Finberg, major Joshua Sorokin, kapitan Aleksander Susłow, kapitan Samyun Tichonow. Żadna z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem! Gdybyś chciał źródło - chętnie je udostępnie.

KLAssurbanipal

I jeszcze jedno - nie uznaję państwa Izrael..... ponieważ w Torze obiecaliśmy Bogu.....

ocenił(a) film na 8
zweistein

Paradoksalnie Hitler to najlepsze co się mogło żydom przytrafić. Po II WŚ uzyskali własne państwo, miliardy odszkodowań i łatkę najbardziej pokrzywdzonego narodu świata. Choćby odrobina krytyki w ich stronę i masz przypiętą łatkę antysemity i faszysty.

Pawuloniasty

Wymordowanie milionów mężczyzn, kobiet i dzieci to najlepsze, co mogło przytrafić się Żydom?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Inne narody też wiele straciły, a tymczasem żydzi zachowują się jakby ich ofiary się najbardziej liczyły.

Pawuloniasty

Czy naprawdę wydaje ci się, że to jest odpowiedź na moje pytanie?
Może przypomnę, jak brzmiało:
Wymordowanie milionów mężczyzn, kobiet i dzieci to najlepsze, co mogło przytrafić się Żydom?

zweistein

Wiesz ilu Rosjan zginęło podczas tej wojny, a ilu Polaków, Francuzów, Anglików? Tylko wy się liczycie??? A kto pożyczał Niemcom pieniądze jak nie żyd rotchild?

yulbeano

Jacy "wy"? Ciągle mam udowadniać, że jestem Polakiem? Czy też fakt, że nie jestem antysemitą oznacza -twoim zdaniem - że Polakiem być nie mogę?

Rotschild pożyczał nazistom pieniądze? No to źle robił, zgadza się? Naprawdę wydaje ci się, że wszyscy Żydzi to anioły bez skazy?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Nie, to tobie się tak wydaje.

Pawuloniasty

Bynajmniej. Wskaż cytat, w którym twierdzę, że Żydzi są wyjątkowo kryształowi pod względem moralnym.
Czyli zgadzamy się, że ci, którzy pomagali Hitlerowi - w tym bankierzy, a wśród nich zdecydowana większość nieżydowska, prawda - źle robili?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Żydowskie pieniądze pozwoliły Hitlerowi rozkręcić swoją wojenną machinę... To żydzi SAMI to na siebie sprowadzili. Skoro oni sami dbają bardziej o pieniądze i wpływy niż o własnych braci to jest to nasza wina? Ponięsli wielkie ofiary w czasie wojny, ok - ale teraz to perfidnie wykorzystują domagając się odszkodowań. Profity polityczne zbijają do dzisiaj.

Pawuloniasty

Konkretnie. Jaki procent pieniędzy, które NSDAP otrzymała w postaci darowizn w latach 20-tych i 30-tych, pochodziła ze źródeł żydowskich? A jaki z nieżydowskich? ;)

ocenił(a) film na 8
zweistein

Myślisz, że takie dane są od tak dostępne?

Pawuloniasty

Czyli coś tam słyszałeś, coś się obiło o ucho - i tyle, tak?
Ale czy taki jest wniosek: Żydzi zapłacili Hitlerowi, żeby ich wymordował w Europie?

Czy możemy wrócić do pytania, które pominąłeś milczeniem?
Podtrzymujesz, że wymordowanie milionów mężczyzn, kobiet i dzieci to najlepsze, co mogło przytrafić się Żydom?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Dla tych. którzy finansowali Hitlera? Tak

Pawuloniasty

Na które pytanie odpowiedziałeś twierdząco - na oba?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Tak ciężko się domyśleć?

Żydzi płacili Hitlerowi by rozpętał wojnę, która jest najlepszym interesem gdy finansuje się obydwie strony. Co do tego, że Hitler był najlepszym co się mogło przytrafić - tak, dla żydów takich jak Rotschild czy Rockefeller. Ich nie obchodził los mordowanych w Europie żydów.

Pawuloniasty

Profesor Feliks Koneczny już w 1943 pisał, że jeżeli po wojnie powstanie Izrael to tylko po to, by handlować wojną i pokojem. I co? I słowo stało się ciałem...

Żydzi myśleli, że każda wojna będzie przynosiła im korzyści materialne bez względu na to, która strona będzie wygrana. Aż tu nagle ktoś śmiał zrobić żydowskim Übermennschom kuku w czasie II wojnie światowej... Ooo co to to nie! Przecież Żydzi już się przyzwyczaili do zarobku na wojnach, więc jakim prawem ktoś im ten proceder ukrócił? I jeszcze śmiał ŻYDÓW zabijać? Przecież wszyscy mogą sobie ginąć tylko nie Żydzi. No, a jak ginęli, to znaczy, że to było COŚ. Coś niezrównanie tragicznego... Stąd te ajwaje bez końca nad żydowskim holocaustem. Wszystko inne to błahostka, tylko nie święty żydowski holocaust...

Pawuloniasty

Ile konkretnie pieniędzy zapłacili Hitlerowi Żydzi? Czy płacili juz po wejściu USA do wojny? Czy pieniądze żydowskie zadecydowały o wybuchu wojny, podjęciu decyzji o wojnie przez III Rzeszę?
Podtrzymujesz, że wymordowanie milionów mężczyzn, kobiet i dzieci to najlepsze, co mogło przytrafić się Żydom?

Nie za trudne?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Nie płacili - pożyczali. Pardon.

Pawuloniasty

I co, i co - oddał? ;)

ocenił(a) film na 8
zweistein

Biorąc pod uwagę to jak się obłowili na wojnie - narzekać nie mogą.

Pawuloniasty

Czyli Hitler oddał - z zaświatów. Co za gość. jaki słowny.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Kto mówi, że z zaświatów? Przestań p***ć i posługiwać się nieudolnym sarkazmem. Żyj sobie dalej w przeświadczeniu, że żydzi są cacy, a Hitler pieniądze na wojnę wyczarował znikąd...

Pawuloniasty

Nie? Czyli nie on oddał i Żydzi nie odzyskali? no, popatrz, a tacy niby sprytni...

Dla przypomnienia:

Ile konkretnie/w przybliżeniu pieniędzy zapłacili Hitlerowi Żydzi? Czy płacili juz po wejściu USA do wojny? Czy pieniądze żydowskie zadecydowały o wybuchu wojny, podjęciu decyzji o wojnie przez III Rzeszę? Czy w roku 1933 Żydzi już wiedzieli o planach wymordowania Żydow w obozach śmierci?
I na koniec: podtrzymujesz, że wymordowanie milionów mężczyzn, kobiet i dzieci to najlepsze, co mogło przytrafić się Żydom?


ocenił(a) film na 8
zweistein

http://davidicke.pl/forum/przemilczane-i-niewygodne-fakty-zwiazane-z-wybuchem-ii -wojny-t6282.html

ocenił(a) film na 8
yulbeano

A co się działo w izraelskim wojsku?

zweistein

A tu proszę bardzo, bardzo ciekawy dokument, może inaczej spojrzysz na to wszystko, zamiast oskarżać o "antysemityzm" ludzi krytykujących konkretne działania konkretnych ludzi - http://youtu.be/NlmXRNEDWiY

yulbeano

A. No tak. Czyli naziści nie byli antysemitami, ale (ewentualnie) "antysemitami". Tak dobrze? Bo przecież oni wcale nie walczyli z żydostwem światowym, chodziło im jedynie o wyeliminowanie najbardziej bolesnych bolączek społecznych i finansowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones