PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12135}
7,8 7 832
oceny
7,8 10 1 7832
7,8 13
ocen krytyków
Żywot Mateusza
powrót do forum filmu Żywot Mateusza

11/10

użytkownik usunięty

Brak słów żeby wyrazić jak piękny jest ten film.

Zgadzam się. Słowa stają się zbędne przy takim filmie. Jestem pewien tylko jednego, że ten film będzie aktualny nawet za kolejne 40 lat i nie raz do niego wrócę. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7

Dziwny film... Dialogi to z jednej strony raczej zlepek przypadkowych słów, a jednak bohaterowie tego filmu się nawzajem rozumieją. Matis leży na kamieniu pośrodku jeziora, podchodzą do niego Anna i Ewa, wymiana zdań jest cokolwiek dziwna – a jednak nie ma tu żadnej niezręczności.

Cały film jest pełen piękna – niezwykle skromnego, trzeba zaznaczyć. Dialogi, jak już wspomniałem, są szczątkowe. Podobnie gra aktorska: żadnych wielkich ekspresji emocji, nic z tych rzeczy. Muzyka – klasyczna, na skrzypce i flet. Zdjęcia podobnie: czarno-białe kadry, czasami jakieś szerszy kadr się trafi, ale najczęściej kamera stoi w jednym miejscu.
Klimat oniryczny, poetycki. Jak się dowiedziałem z recenzji na filmwebie główny bohater jest zamknięty w nowoczesnym (?) świecie ze swoim charakterem noworodka, które się wszystkiemu dziwi. Że film jest pogardą dla świata, nastawionego na materializm itd. Abstrahując od faktu, że autor recenzji widać lubi być pasożytem, ja takich rzeczy w filmie nie znalazłem – i całe szczęście. Otrzymałem bardzo poetycką, krótką i szczerą rzecz. Mi wystarczy.


7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones