PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546975}

127 godzin

127 Hours
7,1 129 497
ocen
7,1 10 1 129497
6,5 28
ocen krytyków
127 godzin
powrót do forum filmu 127 godzin

budżet 18 mln $

ocenił(a) film na 8

rozumiem gaże aktorów i obsługę filmu, ale do cholery na co oni tę kasę wydali?

ocenił(a) film na 3
amp_litude

też nie mam pojęcia :D

amp_litude

Pewnie na gażę aktorów i obsługę filmu...

ocenił(a) film na 8
rzrzrz75

Haha xD

amp_litude

Na retrospekcje i inne efekty które podkreślały tragiczną sytuację w jakiej znalazł się główny bohater.

ocenił(a) film na 1
amp_litude

Na koks i dziwki. Kiedy koleś wył w dziurze przez 90% filmu reszta poszła na imprezę.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Hahaha!
Coś w tym pewnie jest ;)

ocenił(a) film na 9
amp_litude

Wszystko wydano na wywołanie epilepsji.

użytkownik usunięty
SztywnyPatyk

Już w czasie produkcji musieli uwzględnić ewentualne odszkodowania związane z atakami epilepsji ekipy zajmującej się montażem.

ocenił(a) film na 1
amp_litude

Ten film to jeden z najgorszych filmów jakie oglądałem odkąd oglądam filmy.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

to jeszcze chyba mało oglądałeś szmir
film jest psychologiczny, a Ty lubisz efekciarstwo... nowy Mad Max (efekty świetne, fabuły brak), Mgła z 2007 marna - do tej Carpentera to nawet nie ma co porównywać
to moje opinie, każdy ma zwój gust, więc nie bierz tego do siebie

ocenił(a) film na 1
amp_litude

Film jest dupologiczny, a ja nie mam gustu oglądam filmy sci-fi , grozy, akcji, mroczne psychologiczne, thillery i czasem komedie i surreale. Ścierwa filmowe naprawdę trudno znoszę.

Psychologiczny - dobry film to Lot nad Kukułczym Gniazdem, Przerwana Lekcja Muzyki czy Cube.
Ten nudny gniot nie broni się tym, że jest psychologiczny. Nie ma czym się bronić.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

a jednak się obraził :), ale ma gust - "Lot nad Kukułczym Gniazdem, Przerwana Lekcja Muzyki czy Cube"

Skyline to dopiero lipa jest

ocenił(a) film na 1
amp_litude

Chętnie obczaję.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Naprawdę nie dociera do Ciebie, że ten film i sytuacja, w której znalazł się bohater jest rodem z koszmaru sennego? Realizacja tej w zasadzie prostej historii to mały majstersztyk w wykonaniu Boyle'a. Zastanów się przez chwilę nad tym przed jakim trudem stanęła cała ekipa aby wiarygodnie oddać dramat sytuacji, co zresztą doskonale się udało patrząc na recenzję profesjonalnych krytyków filmowych w Stanach.

ocenił(a) film na 1
edoOo

Ten film jest na poziomie przyklejenia się super glue do kibla na odludziu.
Banalne badziewie wyprodukowane dla mas pozbawione realnie filmowych zalet.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Boyle nie kręci dla mas. Nigdy tego nie robił, co więcej odrzucał projekty skierowane do masowego odbiorcy. Nic nie rozumiesz, to jednak nie mój problem.

ocenił(a) film na 1
edoOo

To jest dla masowego odbiorcy. Po prostu poszło w inną stronę. Hajs przechalali. Co zostało wyrzygali na tasme filmowa

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

To nie jest film dla masowego odbiorcy. Gdyby tak było, oceniłbyś go sporo wyżej.

ocenił(a) film na 1
edoOo

. dUŻĄ MASZ WYOBRAŹNIE jak na trolla

ocenił(a) film na 1
edoOo

Jednakże nie będę zachowywać się jak gówniarz i napiszę tobie coś. Obejrzałem jeszcze raz ten film jednak darowałem sobie całą sekcję z uwięzieniem, którą widziałem za poprzednim seansem. Jeśli ją odjąć to mamy tutaj filmu na 5 minut, który mógłby stanowić z dwie sceny większej produkcji...Jeśli to takie wspaniałe, że uważasz, że film nie jest dla mas to polecam też oglądać ludzi w sytuacjach codziennych .... mniej więcej tyle tutaj treści w tym obrazie. Naprawdę kiepsko. Jedynie początek z podróżą był niezły...

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

To nie jest film dla mas, nigdy też masowej widowni nie zdobył. Filmy dla mas masz od Marvela. Nie rozumiesz pojęć.

ocenił(a) film na 1
edoOo

Jest dla mas. Puścili to w kinie i większość laików kina oceniła to wysoko. Obejrzałem wiele filmów i takie coś jak 127 godzin czy Pogrzebany to parodie filmów.

ocenił(a) film na 6
edoOo

Taaaa, Slumdog nie jest dla mas ,wcale :)

ocenił(a) film na 1
amp_litude

Nie mam gustu.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

To widać....

ocenił(a) film na 1
MaXXi

DOBRZE, ze lubie roznorodne filmy i sie nie ograniczam. zdecydowanie uwazam ten film za nudny gniot

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Nudny, bo co? Bo nie ma akcji, strzelanin, pościgów, walk i tym podobnych pierdół, a wszystko dzieje się w jednym miejscu i jest tylko jeden aktor?

ocenił(a) film na 1
dirt16

nudny bo przechalali hajs zamiast zrobic z tego film. zostawili debila z kamera a potem wrocili i pocieli tasme.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Zrobili z tego film. To, że ty jesteś laikiem nie znającym się na kinie nie znaczy, że nie można nazwać tego filmem.

ocenił(a) film na 1
dirt16

to, że lubisz gnioty nie znaczy, że ten film jest dobry.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Ciesz się, że nie spotkała cię taka sama lub podobna tragedia jak głównego bohatera. Ten film jest na faktach, więc tym bardziej nie ma mowy o jakiś potworach, czy strzelankach. To film psychologiczny, więc sądząc po twoich komentarzach, nie w twoim typie. Film jest zrobiony dobrze, a to że temat ci nie podszedł to inna sprawa. Choć dziwi mnie jak można pisać, że historia (na faktach) jest słaba. Trochę szacunku do osoby, która przeżyła koszmar-nawet jeżeli na własne życzenie, to jednak się nauczyła na przyszłość.

ocenił(a) film na 1
Tung_uska

Ten aktor niczego nie przeżył tylko udawal. Codziennie giną setki ludzi w wypadkach i nie tylko. Czy to że nakręcą jak ktoś ginie przygnieciony - godzinami - uczyni z tego dobry film ? Płacisz w kinie za to, że popatrzyłeś sobie jak ktoś umiera ? Serio ? 10 ? Mega słabizna więc.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

James Franco gra Arona Ralstona, który NAPRAWDĘ utknął i NAPRAWDĘ musiał odciąć rękę. https://www.telegraph.co.uk/films/0/127-hours-aron-ralstons-story-survival/

ocenił(a) film na 9
Tung_uska

Jak to nie spotkała? Tylko, że głowa ugrzęzła.

amp_litude

A co ma Mgła Darabonta do tej Carpentera? Oprócz tego samego polskiego tytułu, wynikającego z tego że w naszym języku istnieje jeden wyraz określający dwa różne z j. angielskiego?

ocenił(a) film na 8
Shoeller

trzeba zapytać jednej bądź drugiej, słowniki potwierdzają, że Mist jest rzadka jak... w porównaniu do Fog

amp_litude

Co do Mad Maxa to ja akurat tam fabuły nadto nie potrzebuje, miała być szalona rozwałka i to dostałem w świetne formie :)

ocenił(a) film na 6
amp_litude

Jak można porownać Mgłę z 2007 - ekranizację opowiadania Kinga, do Mgły Carpentera z 1980 ? Jedno z drugim poza tytułem nie ma nic wspólnego. To nie żaden remake tylko ekranizacja. Przed wymądrzaniem się dobrze sprawdzić ;)

ocenił(a) film na 7
amp_litude

Tym się różnimy od Amerykanów. Oni nie szukają rozwiązań żeby było taniej, tylko żeby było lepiej. Do tego są potrzebne są pieniądze, które i potem i tak się zwracają.
To tak jak z drogami. My Polacy zawsze pytamy czemu tak drogo, a inni budują jeszcze drożej i potem nie muszą nic dokładać, a wicę koniec końców wychodzą na plus.

ocenił(a) film na 10
wojtekrot

Wreszcie jakaś sensowna wypowiedź, w otoczeniu dziecinnych komentarzy.

Warto dodać, że oprócz gaż twórców, nakręcenie tego filmu było skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym. Ujęcia z kranu i lotu ptaka, filmowanie w szczelinach itd, to wszystko wymagało sprzętu, oraz kosztownego transportu między innymi helikopterem. Można się domyślić, że w ten trudny teren nie jeździli taksówką czy autobusem.

użytkownik usunięty
amp_litude

Ktoś musiał wykopać tę dziurę :D

ocenił(a) film na 5
amp_litude

Ten głaz zażądał wysokiej gaży, bo należy on do elity głazów w Hollywood. Podobno to homoseksualista.

amp_litude

Ja się dziwię, że Hobbit ma 2 razy większy budżet od Hobbita. Skąd taka różnica?

ocenił(a) film na 1
amp_litude

Oddali babci piniondze z las.

ocenił(a) film na 7
amp_litude

Na odcięcie Franco ręk i przyszycie jej spowrotem.
I na napisy końcowe ;-)

ocenił(a) film na 8
amp_litude

Czytałam, że dużo poszło na ubezpieczenie dla aktorów i ekipy.

ocenił(a) film na 1
LittleSnowMonster

tam nie bylo ekipy. to zmyslone nicki.

ocenił(a) film na 6
amp_litude

Na proteze graby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones