PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=518875}

13 zabójców

Jûsan-nin no shikaku
6,9 4 763
oceny
6,9 10 1 4763
6,7 3
oceny krytyków
13 zabójców
powrót do forum filmu 13 zabójców

swoją drogą "13 Zabójców" dobry film ! a scena "Kill them all !" kozacka !

może ktoś podać kilka tytułów filmów pozostających w tematyce samurajskiej, zarówno tych starszych jak i tych nowszych ?

Pozdro

rtyu

Kurosawa Rashomon rok 50
Kurosawa Seven Samurai rok 54
Kurosawa Tron we krwi rok 57
Kurosawa Ukryta forteca rok 58
Kurosawa Yojimbo rok 61
Kurosawa Kagemusha rok 80
Kurosawa Ran rok 85
Kobayashi Seppuku rok 62
Kobayashi Kwaidan rok 64
Kobayashi Bunt rok 67
Mizoguchi Diary of Oharu rok 52
Mizoguchi Ugetsu monogatari rok 53
Mizoguchi Chikamatsu monogatari rok 54
Mizoguchi Legend of Bailiff Sansho rok 54
Inagaki Miyamoto Musashi rok 54
Inagaki Zoku Miyamoto Musashi rok 55
Inagaki Musashi Miyamoto Conlusion rok 56
Inagaki 47 Samurai rok 62
Sword of Doom rok 66
Kitano Zatoichi rok 2003

ocenił(a) film na 8
returner

thx
Kagemusha, Yojimbo i Zatoichi i Yojimbo

będę studiował ;)

ocenił(a) film na 7
rtyu

Jak kolega wyżej wspomniał - wszystko Kurosawy i Kobayashiego, ja zaczynałem od Seppuku/Harakiri i Sword of Doom, potem poszły Sanjuro, Yojimbo i 7 samurajów ale miałem coś dodać nowego, więc masz: When the Last Sword Is Drawn (2003), The Twilight Samurai (2002), The Hidden Blade (2004), Love and Honor (2007), Samurai Rebellion (1967), Ame agaru (1999), Lady Snowblood (1973) - sprawdź od kogo kopiował twórca Kill Bill'a, Shoguns Samurai - The Yagyu Clan Conspiracy (1978), Kedamono no ken - Sword of the Beast (1965), Dora Heita (1999), Kiru (1968), Ichi (2008), Kedamono no ken (1965), Crimson Bat the Blind Swordswoman (1969), Chushingura - The Loyal 47 Ronin (1962), Ako-Jo danzetsu (1978), Shogun Assassin (1980), Lone Wolf and Cub/Baby Cart (to samo co Shogun Assassin tylko dłuższe i w odcinkach), Shinobi No Mono (1963) - to była chyba seria 6 części o Ninja , Zatoichi (seria 26 części), Gohatto (1999), Goemon (2009), Azumi (2003) - te ostatnie wg mnie słabe. Było tego znacznie więcej, swego czasu miałem niezłą korbę na kino samurajskie (nadal mam ale ciężko coś znaleźć). Był jeszcze dość nowy film w konwencji komedii samurajskiej, film był chyba czarno-biały ale powyżej 2000r na pewno. Jeśli spodoba ci się historia 47 roninów, to jest chyba ze 20 różnych wersji i większość jest dobrych (wg mnie). Jak coś znajdziesz ciekawego, to napisz, pozdro.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

thx :)

ocenił(a) film na 7
rtyu

Nie ma za co, przypomniały mi się jeszcze: Samurai Fiction (1998) - to był ten film w konwencji komediowej (jednak zrobiony przed 2000), Goyokiba (1972), Kiba okaminosuke - Samurai Wolf (1966) - jakbyś miał problem ze znalezieniem napisów, to robiłem kiedyś do niego i może gdzieś mam, Kuroneko (1966), Ronin Gai (1990), Shogun (1980) - serial tv z Chamberlainem - nawet dobry, Sanbiki No Samurai (1964), Furin kazan (1969), Furin kazan (2007) - serial tv - nie widziałem ale podobno dobry, Sorekara no Musashi (1981) - inny serial tv o Musashim, niestety wersja PL jest praktycznie niemożliwa do zdobycia, chociaż ktoś zadał sobie wiele trudu przerzucając nagrania z VHS i można znaleźć 9 odcinków z lektorem. Najlepiej zaczynać od filmów znanych (trylogia Yamady - w poprzednim poście), Kurosawa - jedni od razu "łapią", inni nie, a można się nieraz zniechęcić do takiego kina zaczynając od zbyt ciężkich, typowo japońskich produkcji, miłego oglądania.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

dzięki, jak ogarnę napisze co i jak ale ile ja mam filmów do zobaczenia ...
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones