Jûsan-nin no shikaku

2 godz. 21 min.
6,9 4 627
ocen
6,9 10 4627
2 942
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":518875,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/J%C3%BBsan-nin+no+shikaku-2010-518875/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 13 zabójców
  • Niestety z kinem ken-geki już od kilku dobrych lat dzieje się to co z westernem - nie oddziałuje na widza tak jak w latach swej świetności. Tak było i w tym przypadku (przynajmniej dla mnie). Pomimo aspiracji i nawiązań do "Siedmiu samurajów", nie poczułem ani krzty z tego co oferował mi Kurosawa. Przede wszystkim za dużo scen walki, które mimo że genialne to w pewnej chwili zaczęły nużyć. Jednak godzina ciągłej rozwałki katanami to chyba za dużo na 2 godzinny film. Pierwsza połowa i zakończenie bardzo dobre, oraz doskonale wymyślona i wprowadzona w fabułę postać "łowcy zwierząt" jakoś bronią ten film, ale nie na tyle aby został w pamięci na dłużej. Zmierzch ken - geki stał się faktem i trzeba tylko czekać na wyjątki, które przedłużą jego życie. "13 zabójców", według mnie do tych wyjątków nie należy.

• asiancafe ocenił(a) ten film na: 8

Semper_fidelis zgodzę się z tobą że sceny walki mocno się przeciągają, więcej katany widziałem chyba tylko w Izo (także dzieło Miikego), ale ogólnie film nakręcony rewelacyjnie.

• zonk_2 ocenił(a) ten film na: 4

Semper_fidelis lepiej bym tego nie ujął, film jest po prostu nundy

• konrii_2 ocenił(a) ten film na: 7

zonk_2 mi tez nie przypadł do gustu taki przecietny moze sie podobac ale Japoncom, ale nie wszystkim

• Semper_fidelis Nie bardzo rozumiem, dlaczego oczekiwałeś Kurosawy w remake'u Kudo? ;)