PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496833}
6,4 28 579
ocen
6,4 10 1 28579
13
powrót do forum filmu 13

Jak w temacie, długo zastanawiałem się nad oceną, ale dawno nie oglądałem filmu z dużym zaciekawieniem i w tak dużym napięciu jak "13". Scenariusz bardzo dobry (tak, wiem że to re-make, ale nie dane mi było jeszcze widzieć oryginału), ale nieco sprawa się psuje, gdy dochodzi do sytuacji w metrze, w momencie śmierci głównego bohatera. Scenariusz nie przewidywał happy endu. Chciał zaskoczyć widza i tak też się stało, ale w nieprzemyślany według mnie sposób. Vince dosłownie sprowokował Jasper'a przechadzając się z wypchaną torbą. Zafundował mu dodatkowy argument zabicia - oprócz zemsty za brata, prawie 2 mln $. Po co narażał się na transport publiczny? Nie rozumiem tego. Zwłaszcza że postać Vince'a wykreowana została na inteligentną i bystrą osobę (przesłuchanie na Policji). Moim zdaniem, Vince wybrał jedną z gorszych możliwości jeśli chodzi o działanie zaraz po nadaniu paczki.
Zastanawiam się też na ciekawej roli Jacka(Skarsgård). Podczas trwania turnieju okazywał empatię dla Vince'a (być może złudną, nie wiem). Po turnieju nie chciał go spuścić z oka. Myślicie że chciał pomóc młodemu chłopakowi czy go obrabować? Zostało to zawieszone w fabule i tak naprawdę nie wiadomo jaki miał motyw postępowania.
Jest to moje zdanie, zapraszam do dyskusji (nie kłótni, trzymajmy poziom serwisu i szanujmy swoje zdanie).

ocenił(a) film na 7
Anderson

Wydaje mi sie ze "promotorzy" chcieli zabic chlopaka i zabrac pieniadze. Co do Jack'a to nie wiem jakie mial intencje. Atmosfera scen "turnieju' swietna, czuc bylo napiecie uczestnikow. Swietnie dobrany aktor ktory gral prowadzacego to wydarzenie, podsycal niepokoj stojac nad uczestnikami i krzyczac zeby mocno krecili bebenkami.

ocenił(a) film na 6
Anderson

Kiepskie zakończenie psuje ogólny poziom filmu, ja nie mogę dać wyżej jak 6. Jednak zgodzę, że poza końcowymi scenami scenariusz bardzo dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones