PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679242}

1597: Bitwa pod Myeong-ryang

Myeong-ryangm heui-o-ri ba-da
6,8 1 137
ocen
6,8 10 1 1137
1597: Bitwa pod Myeong ryang
powrót do forum filmu 1597: Bitwa pod Myeong-ryang

To dość dziwne.

ocenił(a) film na 8

Kocham historię ale czy naprawdę Japończycy w tamtych czasach nie używali dział okrętowych? Przecież poziom cywilizacyjnego rozwoju pomiędzy Koreą i Japonią był wtedy chyba zbliżony a gdyby ten japoński dowódca miał jakąś artylerię okrętową to z admiralskiego okrętu koreańskiego nic by nie zostało. Wiem skądinąd że scena bitwy wyglądała cokolwiek inaczej w realu ale czy uzbrojenie obu stron zostało wiernie odtworzone?

ocenił(a) film na 6
Raedwald

Film poprawnie odtworzył sposób walki. Japończycy znali już artylerię, ale nie zdołali jej zaadaptować i jedynie japońskie okręty flagowe posiadały 2-3 działa. Marynarka japońska polegała głównie na abordażu.

ocenił(a) film na 8
DFence

Dziękuje za wyjaśnienie moich wątpliwości. Nie wiedziałem o tym.

ocenił(a) film na 6
Raedwald

Działało to też w drugą stronę, bo Japończycy błyskawicznie przejęli i nauczyli się walczyć za pomocą muszkietów, których to technologię otrzymali od Portugalczyków. Muszkietów z kolei nie znali koreańczycy ;)

ocenił(a) film na 8
DFence

Wiem. Ponoć lądowa armia koreańska była bardzo kiepska i Koreańczyków wyratowała przed ostateczną klęską tylko pomoc Chin ale na morzu koreańska flota zdecydowanie górowała nad flotą japońską.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones