PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863}

1900: Człowiek legenda

La leggenda del pianista sull'oceano
7,9 29 680
ocen
7,9 10 1 29680
6,8 10
ocen krytyków
1900: Człowiek legenda
powrót do forum filmu 1900: Człowiek legenda

Pytanie

ocenił(a) film na 10

Dlaczego 1900 nie przesiadł się na inny statek? Ląd stwarzał dla niego zbyt wiele możliwości, więc dlaczego nie został
w swoim świecie na innym statku? Czy przywiązanie do statku, miejsca zamieszkania i całej otoczki wygrało z miłością
do tworzenia muzyki? Dlaczego Max na to nie wpadł i go nie zapytał? To byłoby rozwiązanie moim zdaniem!

Co do filmu to absolutny geniusz. Obejrzałem wersję rozszerzoną prawie 3h i nie żałuję. Długo by pisać o muzyce,
aktorstwie czy nawet zdjęciach... Płakałem. To moja recenzja.

ocenił(a) film na 10
majster893

bo ten statek nie był dla niego tylko statkiem, miejscem zamieszkania, ale domem. Związany był z nim całe życie, na nim się urodził. Tu tworzył swoją muzykę. To był jego azyl, mikrokosmos. To wszystko miało się rozpaść. Nie chciał zaczynać od nowa. Dla niego wraz z tym statkiem kończyła się pewna epoka. Kochał muzykę, ale był niewypowiedzianie samotny. On i tak umierał na raty na tym statku. łMuzyka trzymała go przy życiu, ale to była namiastka życia, którego nie znał, którego się bał, które go przerażało swoimi możliwościami, ale za którym tęsknił. Nie był jednak gotów zmierzyć się z prawdziwym życiem, nawet w obliczu miłości. Mógł być szczęśliwy, ale stchórzył. Miał świadomość, że ten strach nigdy go nie opuści. Ciężko tak żyć, w rozdarciu, pomiędzy tęsknotą a strachem... Czasem człowiek po prostu ma dość. On miał. Finał ze statkiem przypieczętował jego decyzję...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones