PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863}

1900: Człowiek legenda

La leggenda del pianista sull'oceano
7,9 29 621
ocen
7,9 10 1 29621
6,9 8
ocen krytyków
1900: Człowiek legenda
powrót do forum filmu 1900: Człowiek legenda

Na sali kinowej siedziało 12 osób. O filmie nie wiedziałam nic. Czysty przypadek, że wśród tych dwunastu osób byłam i ja. Za to dziękuję losowi. Obejrzałam, oddałam się nastrojowi. I obraz i muzyka mnie urzekły. Jakiś malkontent powie: bo miały, to film, który ... I co z tego? A ja każdy krok na stopniach tarapu przeżywałam razem z bohaterem. I bardzo, bardzo chciałam, by wreszcie poczuł ziemię od stopami i ... doskonale go zrozumiałam, gdy zawrócił. Ze melodramatyczny chwyt? I dobrze. Te dwanaście osób na sali siedziało w milczeniu i uważnie czytało napisy końcowe, bo nagle do nas wszystkich dotarło, że teraz trzeba wstać i pokazać pozostałym zapłakane oczy. I długą chwilę nikt się nie ruszył. Zobaczyłam potem inne twarze ze śladami łez i zrozumiałam, że nie mam powodu wstydzić się moich.

ocenił(a) film na 10
izatrix1

wreszcie przeczytałem coś w 100% godnego uwagi na tym pieprzonym filmwebie

DZIEKI !!!

ocenił(a) film na 10
izatrix1

Jestem wielkim fanem tego filmu. Jestem uradowany że ktoś tak samo docenia magię i piękno tego filmu.
Serdecznie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
armani69

Pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze (uwaga na spoilery).

'Człowiek legenda' (wybaczcie ten uproszczony polski tytuł) jest IMO troszkę zbyt sentymentalnym filmem (taki już urok dzieł Tarnatore) i niczym specjalnie nie zaskakuje.

Choćbyśmy nie wiem jak bardzo pragnęli żeby główny bohater postawił stopy na lądzie to wiemy, że tego i tak nie dokona. Na miejscu Maxa przywalił bym Lemonowi i wyniósł go nieprzytomnego ze statku.

Wybaczcie bezkompromisowość, ale cel uświęca środki. Ja bym nie chciał mieć na swoim sumieniu śmierci jakiegokolwiek człowieka, a już tym bardziej śmierci najlepszego przyjaciela... Ninteen Hundred nie byłby może na lądzie najszczęśliwszym człowiekiem (choć kto wie - na wszystko potrzeba odpowiedniej ilości czasu, a rzut kapeluszem nie powinien decydować, którą ścieżką podążyć), ale ŻYŁBY.

Oczywiście nadal jest to kawał b.dobrego kina - w dużej mierze dzięki muzyce, zdjęciom, klimatowi całości.

jojok21

drzew się nie przesadza rzekł ktoś mądry po czym umarł w stuletnim pniu niezrozumianych dla ludzi drzew

ocenił(a) film na 8
proximacentaurii

Ładna sentencja, ale mimo wszystko obstaję przy swoim.
Główny bohater mógłby np. grać na pokładzie innego statku. To nie ta konkretna łajba była jego domem, a cały ocean.

ocenił(a) film na 9
jojok21

zgadzam się. moim zdaniem 1900 okazał się tchórzem nie schodząc na ląd i nie rzucając wyzwania życiu. film świetny, jednak zakończenie trochę wymuszone, Max powinien go walnąć!

ocenił(a) film na 10
izatrix1

Podpisuje się pod wszystkim, wspaniały film, muzyka i gra. I też bym walnął 1900 w głowę , wiem że w życiu nie zawsze jest sprawiedliwie i dobrze, ale jakoś za bardzo lubię happy endy, szkoda że tutaj go nie było. Jednak mimo to film wspaniały.

ocenił(a) film na 10
Grzesiubb

to że nie było happy endu było najwspanialsze, bo dzięki temu wiadomo że film nie jest jednym z kolejnych który ma nas pogłaskać i powiedzieć że wszystko jest dobrze i ok. Film jest bardzo tęskny i sentymentalny, dlatego koniec był taki ważny.

ocenił(a) film na 8
presence

Złe zakończenie jest w tym akurat przypadku ewidentnie wymuszone... Niestety.

ocenił(a) film na 10
jojok21

Wspaniały i zachwycający!!! Nie spodziewałam się, że ten film zrobi na mnie tak kolosalne wrażenie....chłonęłam każdą sekundę...

izatrix1

szkoda tylko że nadałaś mu taką słabą ocenę zwłaszcza skoro tak ci się podobał

ocenił(a) film na 8
timeron7

Jak na początku dowiedziałam się o czym jest mniej więcej ten film, to nie za bardzo go chciałam obejrzeć. Jednak cieszę się, że to zrobiłam!! Myślę, że nawet jakbym go parę razy oglądała to by mi się nie znudził.

ocenił(a) film na 9
timeron7

Właśnie,tak się rozczuliła nad tym filmem aż myślałem ze sam się rozbecze ,a ona ma maznęła ze to średniak . Rozdwojenie osobowości ?

ocenił(a) film na 10
kalifkol

moze jeszcze plakala, jak wystawiala ocene i drzaca ze wzruszenia reka nie trafila gdzie chciala ;-)

ocenił(a) film na 7
kassis

hehhe :D może ;]

kassis

No dokładnie. Dała 5-tkę a pisze jakby to była 11-tka.
Dziwne te ludzie..

ruell

a ktoś z was zwrócił uwagę, że ten post ma 16 lat?

mad_monkey

i co w związku z tym? na filmwebie zawsze była 10stopniowa skala oceniania (choć mam konto od 10 lat, to wchodzę tu od czasów LOTR), po prostu zawsze przy jakimś klasyku znajdzie się idiota, który wystawia 5 według własnej skali, tym samym obniżając świetnemu filmowi ocenę

ocenił(a) film na 10
timeron7

Dokładnie , tez tego nie mogę zrozumieć . Piękny opis i tylko 5 ? Hmmmm

izatrix1

Więc dlaczego tylko 5?

ocenił(a) film na 5
izatrix1

przed spoilerami sie ostrzega, dziękuję bardzo :/

ocenił(a) film na 9
izatrix1

I dlatego ocena 5? :-P

izatrix1

Scena z Mélanie Thierry jak nagrywał płytę mnie "rozwaliła"...

ocenił(a) film na 6
izatrix1

Zachwycasz się tym filmem a dajesz marne 5? To jak Cię tu brać na poważnie człowieku.

ocenił(a) film na 5
Calvera81

Post swoje lata ma - sporo czasu na ponowny seans, ktory mogl sie juz okazac nie tak magiczny, jak za pierwszym razem.

ocenił(a) film na 6
pan van

W sumie racja. Widać, że chwilowy pierwszy zachwyt minął i stąd taka ocena.

izatrix1

Zachwyt nie minął. Z nieznanych mi powodów mój nick został zmieniony. Mój - rotperle - to 10

auelauel

nick auel, poprzedni z innego serwisu

ocenił(a) film na 6
izatrix1

Ale to były tanie łzy na 5 oczek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones