PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780427}

Fortyfive

1945
6,8 952
oceny
6,8 10 1 952
1945
powrót do forum filmu 1945

Jak powiedział reżyser po filmie że Węgrzy nie rozliczyli się jeszcze z tematem żydowskim. Nie mówiąc, że nie dostał żadnych pieniędzy na produkcję od państwa. Film 1945 to piękny, mały i skromny czarno biały film. To hołd dla wszystkich, którzy zginęli podczas wojny. Film zaczyna się od przyjazdu na stację kolejową pociągu, z którego wysiada para Żydów. Może to ojciec i syn a może tylko dwóch Żydów. Jeden stary i jeden młody. Wyciągają z wagonu tajemniczą skrzynię i wpisiują w papierach u zawiadowcy stacji, że przywieźli perfumy i kosmetyki. Wszystko to obserwują z boku radzieccy żolnierze siedzący w samochodzie wojskowym. Na Żydów czeka już furmanka, na którą pakują skrzynie i jadą do miasta. Tu się zatrzymam i nie będę opisywał dalej filmu. Trzeba zobaczyć i podjąć niewygodną czasem dyskusję. Film podzielony jest na 3 części. Chyba prosta muzyka i czarno białe zdjęcia podkreśliły smak tej produkcji. Nie widzę tego filmu zrobionego w kolorze. Z ciekawostek całe miasteczko było wybudowane sztucznie. Jak powiedział reżyser to ciężko było znaleźć miejsce proste bez słupów wysokiego napięcia, dobrych dróg itp. Śmiało można powiedzieć, że historia w filmie mogła się wydarzyć w każdym kraju podczas wojny. Wszędzie byli tacy ludzie jak w tym filmie i nie każda narodowość była czysta jak kryształ bez skazy. Problemem dalej jest to, że nie każdy chciał się do tego przyznać. Jak więc można budować lepszą przyszłość nie rozliczając się z przeszłości. Węgierskie kino zauważyłem, że po rumuńskim ponownie robi dobre produkcje. Polecam zobaczyć ten film wszystkim, bo to dobre kino. Kto wie, może takie historie też były w Polsce podczas wojny. Powiem więcej że były na 100%. Jestem ciekawy waszego zdania co sądzicie o ostatniej wymownej i symbolicznej scenie z czarnym dymem? Ocena 8 ********

ksdiamante

"Jak powiedział reżyser po filmie że Węgrzy nie rozliczyli się jeszcze z tematem żydowskim"

A Żydzi rozliczyli się już z tematem palestyńskim?

PS. Kolejna żydowska propagandówka będąca podkładem pod przyszłe roszczenia materialne wobec Węgrów.

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

Ujadasz żałośnie, daj zachwycać się świetnym filmem

wojtek_2011

Sprawnie zrealizowana propagandówka to nadal propagandówka. Na naszym gruncie było to samo - najpierw "Pokłosie" (2012), "Ida" (2013), "Ziarno prawdy" (2015), "Demon" (2015) - a potem wyskakiwać z kasy, czyli nagonka przy okazji nowelizacji ustawy o IPN, uwalenie ustawy reprywatyzacyjnej (która uniemożliwiłaby Żydom złupienie Polski z tzw. mienia bezspadkowego), a następnie ustawa S. 447 / H.R. 1226. Ale to nieważne, bo "Pokłosie", "Ida", "Ziarno prawdy" i "Demon" były sprawnie nakręconymi filmami...

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

Jeszcze pochwal ten prawdziwie polsko-patriotyczny film Smoleńsk ,niedoceniony przez publiczność i krytyków ,chociaż z tuzin złotych węży zdobył.

wojtek_2011

Pudło. Nie jestem zwolennikiem PiS-u i sekty smoleńskiej, ani propagandy jej służącej. Lech Kaczyński był zdrajcą, m.in. na polu stosunków polsko-żydowskich (jako minister sprawiedliwości, na polecenie Żydów, zatrzymał ekshumację w Jedwabnem; polecam wpisać w google "Raport Koli", żeby zrozumieć, jakie to miało znaczenie).

miotacz plomieni

Wez chlopie daj juz spokoj i przestan miotac plomieniami bo pala w podbrzusze.

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

Czyli nie zwolennik pisu, tylko fanatyczny antysemita. Ehhh. Karma wraca koleżko.

ocenił(a) film na 6
miotacz plomieni

Brak rzetelnej edukacji prowadzi do przeklaman i propagandy. Polacy mieli swoj wklad w eksterminacje Zydow i temu nie da sie zaprzeczyc, ale wklad w eksterminacje Zydow mieli tez sami Zydzi oraz wszystkie inne nacje. Niedawno czytalem dosyc ciekawe podsumowanie i probe analizy ile ofiar mogli miec na sumieniu Polacy i wydaje sie ze liczba 40tys to gorna granica. Duzo to i malo, ale jednak trudno sie spodziewac, ze w warunkach wojny totalnej w czasie ciaglego zagrozenia zycia wszyscy pozostana krystalicznie czysci.
W kazdym razie jak wspomniales "Przedsiebiorsto Holocaust" ma sie bardzo dobrze, to taka metoda - oskarzamy wszystkich dookola. Ciekawe natomiast dlaczego "Przedsiebiorstwo Holocaust" nie nakreci zadnej fabuly na temat Zydow, ktorzy byli zbrodniarzami np pracowali jako Kapo, jako policja w gettach, funkcjonariuszach NKWD, gdzie czasami nawet polowa byla wyznania mojzeszowego, o zydowskich bandach co pacyfikowali polskie wsie ...

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Żydzi nie mogą rozliczać się z Palestyńczykami bo są u siebie.To Arabowie napadają na Izrael/i dostają w dupę.../

jacpod

Tylko "i dostają w dupę" jest prawdą.

ocenił(a) film na 6
jacpod

Jeszcze piece nie ostygły w Auschwitz jak Żydzi zrobili czystkę na Palestyńczykach w Dajr Jasin i wypedzili 800000 ze swoich domów zamieszkałych przez pokolenia (Nakba Day).

ksdiamante

Jakoś dziwnie to Polacy i Węgrzy mają się rozliczać z tematem żydowskim. Akurat państwa tzw "buntu" przeciwko polityce Zachodu i ekspansji organizacji Sorosa... Przypadek pewnie? Szkoda że żydzi nie rozliczyli się nigdy z nami ze swoich katów z katowni ub i nkwd, nie mówiąc już o zbrodniczej działalności bankowców żydowskich tfuu lichwiarzy i banksterów... Ach ci biedni żydzi, szkoda że nad Polakami nikt się nie lituje chociaż to nas napadnięto i zniszczona odradzające się państwo wybijając najpierw podczas 2giej wojny a potem w czasie okupacji żydo-komuny całą niemalże elitę społeczną Rzeczypospolitej w czym żydzi mieli swój niemały udział. To że reżyser nie otrzymał od państwa dotacji jakoś mnie nie dziwi ponieważ obecna władza i polityka Węgier nie opiera się na płaceniu haraczy żydom i przemilczaniu faktów które nie stawiają żydów w pozytywnym świetle. Szkoda że nasze rządy nie są tak stanowcze.

ocenił(a) film na 8
kobe_bryant88

Pracujesz w pisowskim ipn ?

wojtek_2011

Jednak baran jesteś. PIS to tacy sami poplecznicy żydów jak każdy poprzedni rząd... Kolejne pieniądze na muzea dla żydów, brak reakcji na ustawę 447 i ciche oddawanie działek na Mazowszu żydom to ich sprawka więc lemingu nie trafiłeś. Poza tym widzę że negujesz fakty które przedstawiłem. Które dokładnie to rozwieję twoje wątpliwości?

ocenił(a) film na 8
kobe_bryant88

Fanatyk z obsesją antyżydowską,jak ta cała szumowina brunatna,Twoje "fakty Twoja prawda",ale dla mnie to gówno prawda,bo fakty są inne i prawda jest inna.,

wojtek_2011

Jedyna obsesja jaką widzę to u ciebie Antypolska. Ja operuję faktami a ty działasz jak każdy idiota łykający gówno z gównianych mediów a każdego kto ma inne zdanie niż "wybrańcy" nazywasz antysemitą i "brunatną szumowiną". Nie powiem żebym się nie spodziewał takiej odpowiedzi ale zawsze liczę że może w końcu jakiś leming mnie zaskoczy i poda jakieś argumenty ale okazałeś się jednym z wielu którzy powtarzają stare oklepane schematy niczym ta chora propaganda trwająca od jakiegoś czasu że to nie niemiaszki mordowali żydów a Polacy. Niedługo dowiemy się od takich jak ty że Polska sama się napadła i zniszczyła a hitler to tak naprawdę Polak. Do tego baranie stado dąży. Wybaczam ci jesteś po prostu ofiarą i nieświadomą owieczką albo po prostu żydem a tam pranie mózgu to już najwyższy poziom i z tym nawet nie będę próbował walczyć. Dobranoc :)

ocenił(a) film na 8
kobe_bryant88

Zdemaskowałeś mnie ,jestem żydem :)

kobe_bryant88

Slyszales?
Milosierny Polak Ci wybaczyl!

ocenił(a) film na 8
kobe_bryant88

Prawda jest taka, że Polacy, jak większość Europejczyków przed wojną byli antysemitami...To jest fakt.

bananski

Nie tylko byli, ale są nadal, czego smutnym dowodem są powyższe posty.

kobe_bryant88

Fakt, obecna polityka Węgier (tak samo jak i Polski) nie opiera się na płaceniu żydom, tylko na włażeniu w d... putinowskiej Rosji (tyle, że pod płaszczykiem prawicowego nacjonalizmu), kosztem stosunków z zachodnią Europą, do której przez 4,5 dekady komunizmu tak ponoć oba narody (te "zdrowe sorty" znaczy) lgnęły.

Zaś żydzi nie kajali się za NKWD - bo nie było to dzieło ich narodu, ani państwa Izrael (wówczas nieistniejącego), tylko bolszewickiego Kraju Rad. A że było ich tam wielu? Cóż, wszędzie byli żydzi - także w tej elicie społecznej II RP, którą wspominasz, wypierając jednakowoż fakt obecności w niej wielu osób pochodzenia żydowskiego ze swej świadomości.

Że część z nich w barwach komunistycznych odgrywała się na Polakach? A mało było takich, którzy w "pańskiej Polsce" doświadczyli upokorzeń, albo i dużo gorszych rzeczy? Dziś to już nie tajemnica, że nawet chlubna historia odzyskania niepodległości w 1918 znaczona była także zbrodniami wyzwolicieli na obywatelach pochodzenia żydowskiego. 1918 - czyli grubo wcześniej, niż zbrodnie NKWD w Polsce.

ocenił(a) film na 10
ksdiamante

Też zwróciłem uwagę na rozwiewający się długo czarny dym z lokomotywy - skojarzył mi się z dymem z krematorium.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones