PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97088}

21 gramów

21 Grams
7,6 146 543
oceny
7,6 10 1 146543
6,8 28
ocen krytyków
21 gramów
powrót do forum filmu 21 gramów

Schematyczność

ocenił(a) film na 6

Film jest dość banalny. Aktorzy zagrali bardzo dobrze, ale to nie ratuje średniego scenariusza. Gdyby historia została podana w normalny sposób, bez pocięcia fabuły, film byłby groteskowy, a zabieg ten nie był w żaden sposób nowatorski. W połowie filmu wiemy jak historia się kończy, a i całą resztę jesteśmy w stanie przewidzieć. Oklepane schematy, niepodane w żaden wyróżniający sposób. Jakakolwiek z decyzji bohaterów nie jest zaskakująca, uproszczono wszystko, próbując zamaskować to wahaniami dwójki bohaterów, czy ich romans jest normalny oraz odejściem od wiary w trudnej chwili i 'niehiobowską' postawą, które były tak chwilowe, że aż śmieszyły. Spodziewałem się znacznie więcej.

Jedno. Benicio majstersztyk rola. Penn słabo wyszedł w czasie 'zalotów', ale całokształt na bardzo duży plus.

cny

O, właśnie. Łatwo się niestety "nabrać" na takie kino, szczególnie kiedy jest ubrane w ckliwą muzykę i spuentowane filozofującym wywodem. Mnie dość mocno odrzuciła rozhisteryzowana rola Naomi Watts (którą skądinąd bardzo lubię). Ogólnie rzecz biorąc "21 gramów" raczej pokazuje emocje niż je wywołuje, co dla filmu pretendującego do wielkiego dzieła jest moim zdaniem niewybaczalne.

Jestem świadom, że Iñárritu ma swoich fanów i cieszy się uznaniem części krytyki - ja tych zachwytów raczej nie podzielam, choć trzeba przyznać że ma on swój charakterystyczny styl, a jego filmy są przynajmniej interesujące i całkiem sprawnie opowiedziane.

użytkownik usunięty
deer_hater

Po średnim filmie liczyłem przynajmniej na jakiś niebanalny speech, no cóż przeliczyłem się.

ocenił(a) film na 6
deer_hater

Zgadzam się z opinią

ocenił(a) film na 7
cny

Świetne podsumowanie. Praktycznie w całości pokryło się z moimi odczuciami po obejrzeniu filmu.

ocenił(a) film na 9
cny

Moze i film banalny, ale ten zabieg z poprzestawiana chronologia... Momentami na poczatku nie wiedzialam jak to idzie i chwilowo mi sie kupy nie trzymalo :D. Co do obsady to Benicio jak zawsze na pierwszej pozycji... Jego role sa wprost zagrane idealnie! Tutaj znow pokazal, ze stac go na wiele i jaki ma talent. Co do reszty, niestety denerwowal mnie Sean Penn, jakos mi nie przypadl do gustu w tej roli, powinni kogos innego obsadzic, bo byl strasznie irytujacy, jak dla mnie... Rola Charlotte Gainsbourg? Ta laska wprost prosila sie o to, zeby trzasnac ja w leb, to by jej tasma dalej poszla... Dalam 9 za role Benicio, bo zagral mega fantastycznie... Ogolnie niezly film, choc momentami ciezki i pokrecony przez ta chronologie, a raczej jej brak...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones