Film

2002 1 godz. 55 min.
7,3 3 177
ocen społeczności
7,3 10 1 3177
4 378
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
Dziennikarz Tony Wilson jest zafascynowany muzyką Sex Pistols. Zakłada wytwórnię Factory Records, dzięki której Manchester staje się znany z rockowych zespołów.
24 Hour Party People
Zwiastun nr 2
24 Hour Party People
Zwiastun
24 Hour Party People - Zwiastun Nr 2 24 Hour Party People - Zwiastun Nr 2

Manchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records - wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubuManchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records - wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubu muzycznego "Hacienda" oraz ostatnie lata istnienia Factory Records.

boxoffice
$1 184 096 w USA
$1 597 115 poza USA
studio
Baby Cow Productions (współudział) / Channel Four Films (niewymienione w czołówce) / Film Consortium, The (współudział) / Więcej...
inne tytuły
Twenty Four Hour Party People (tytuł video) Wielka Brytania
Madchester (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Więcej...
Prawie w każdej scenie, w której Tony Wilson znajduje się w swoim samochodzie, na ulicy widać rzeczy, które nie były dostępne w latach 70. i 80. Są to m.in. talerze anten satelitarnych oraz nowoczesne vany, samochody i autobusy.
Kiedy zespół New Order pisze piosenkę "Blue Monday" (pierwszy raz wykonana w październiku 1982 r.), po lewej stronie widoczny jest syntezator AKAI 7000, sprzedawany od 1986 r.
Członkowie ekipy filmującej odbijają się w drzwiach podczas pogrzebu Iana Curtisa.
Manchester, druga połowa lat siedemdziesiątych. Tony Wilson, absolwent Cambridge, prezenter telewizyjny Granada jest fanem muzyki punk. Ponieważ nie ma ona swojego ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 100%
Love will tear us apart
desjudi ocenił(a) film  na 
Od razu ostrzegam - jest to film dla widzów, którzy często sięgają po muzykę alternatywną, bynajmniej masową i popularną. Jeśli ktoś nie "czuje" muzycznych czasów ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 50%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.