PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844342}
7,7 45 479
ocen
7,7 10 1 45479
6,9 31
ocen krytyków
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
powrót do forum filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Przez cały film nie mogłam usiedziec z nerwów na to wszystko co działo się na ekranie. Nie mogę patrzeć na sceny tortur szczególnie takich brutalnych. Szczególnie takich kiedy ofiara prosi o litość. W pewnym momencie po prostu się popłakałam. To nie żadna fikcja. Film był robiony z pomocą Tomka. On w pewien sposób stworzył ta rolę i na pewno pokierował Piotra Trojana jak to ma wyglądać. Na pewno nie chciał żeby ludzie widzieli w nim mamisynka, ale chciał pokazać prawdę, dlatego tak to wygląda na ekranie. To błaganie ze chce wracać do domu do mamy. To wszystko prawda. W więzieniu szukał pomocy, ale nikt nie wyciągnął ręki. Został sam. Teraz niech wszyscy ci co wylewaja na niego I ten film hejt. Spróbujcie przeżyć to samo. Sceny są autentyczne. Sam Tomek nie chciał O nich opowiadać. Jego mama zobaczyła je dopiero w filmie. Dla mnie niepojęte jest jak można zniszczyć tak życie człowiekowi. W filmie pokazane jest pewnie nawet specjalnie, jak Tomek tam nie pasował. Jak wszystko przyjmował z pokorą. Czekał na koniec wyroku, bo już nic nie mógł zrobić. Nasze wspaniałe państwo. Do tej pory nikt za to nie odpowiedział I pewnie nie odpowie. Mam żal nawet do służby więziennej.
Może łatwo u mnie wycisnąć łzy, ale tak czy tak polecam. Smutno mi trochę było ze na sali kinowej było zajęte nawet mniej niż 1/2 miejsc.

ocenił(a) film na 8
kase_wnek

Masz rację. Zachowanie pracowników więzienia oburza...za każdego pobitego więźnia ktoś powinien wylatywac z roboty... poziom patologii tam jest koszmarny...ci ludzie przecież wychodzą na wolność każdego dnia...

malinowska_an

To może jeszcze zaczniemy wysyłać pedofilów i dzieciobójców na Hawaje, bo im ciężko za kratami. Skoro nie ma kary śmierci to niech przynajmniej współwięźniowie i strażnicy wymierzą im należną karę, bo inaczej to już niczego nie będą się bać.

malinowska_an

Dobrze zagrał w filmie Jan Frycz?

ocenił(a) film na 9
kase_wnek

"25 lat niewinności" to jeden z najlepszych polskich filmów w historii.

ocenił(a) film na 5
LukaszJarosz25

Nie przesadzaj, prawda smutna historia na faktach ale jeśli chodzi o film to średni.

ocenił(a) film na 4
corradoSoprano

Średni to prawda. A brak napisów średniość obniża o 1 punkt co najmniej.

kase_wnek

i tak siedzicie w swoich fotelach i myslicie ze to tylko taki jeden smutny przypadek był z Komendą.Takich T.Komendów jest więcej...nasze ,,polskie" kochane sądownictwo cały czas niszczy...dla nich to tylko biznes..Kto był choć parę razy na rozprawie sądowej ten wie o co kaman...to jest czerwona mafia

necronomicon83_filmweb

Sądownictwo? To wisienka na torcie. Spreparowane dowody przygotowała prokuratura i policja. Naciskali na szybie rozwiązanie sprawy te same osoby, które chcą robić reformę sądownictwa, tak aby jeszcze lepiej sterować sędziami.

Lech Kaczyński o Tomaszu Komendzie:
Są ślady zębów tego zbira, ślady DNA, wszelkie możliwe znaki, i nie można postawić zarzutu. Taki sposób interpretacji praw człowieka, które czynią przestępców bezkarnymi, a ofiary bezbronnymi, stanowi zagrożenie dla porządku społecznego.

To jest najlepsza interpretacja praw człowieka według PIS.

adipodgladacz

Sędziami to kierował Donald T. Wystarczyło zadzwonić i sędzia na telefon stał na baczność.

ocenił(a) film na 6
kase_wnek

Taa, a on praktycznie ani razu nie zaprzeczył, że tego nie zrobił. Ta historia to dno jeśli chodzi o prawdziwość i rzeczywiście okazanie obrazu niewinnego. Jeśli on był taki na prawdę jak na filmie, to sam bym go wpakował na 25 lat za nic. Nie dał powodu aby można było temu zaprzeczyć. Tym bardziej w Polsce ponad 20 lat temu, gdzie liczyła się ilość zdjętych z ulic morderców.

ocenił(a) film na 8
Meride

Wow! Na ten rok życze Ci żebyś poszedł po rozum do głowy, żeby otworzyły Ci się klapki które masz bez wątpienia pozamykane. Na dobry początek wygoogluj sobie słowo empatia...

ocenił(a) film na 6
upsik

Po pierwsze nie z powodu empatii powstało prawo. To są bez empatyczne, radykalne prawa, zasady, które sami stworzyliśmy i tworzymy pozwalające bez skrupułów zamykać manipulatorów, morderców, szyderców, złodziei. Prawo nie powstało po to aby okazywać empatię, w żadnej dziedzinie. Ale prawo da sie naciągnąć, a do tego trzeba mieć jakikolwiek znak, którego Tomasz w filmie nie przekazał. Dla mnie nadal jest winny, bo nie zaprzeczył, a jedynie co robił to płakał (wychowanie matki). A łąwa przysięgłych opierająca się o te twoją empatie to najbardziej myląca się grupa ludzi na świecie. Myli sie w 80% przypadków. Wiesz co to znaczy? Na 100 osób, 80 pójdzie siedzieć niewinnie. Także empatie można sobie w kieszeń wsadzić, tu chodzi o morderstwo, a zaprzeczając trzeba mieć argumenty i powód, osobie niewinnej ich nie brakuje. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Meride

Czy my oglądaliśmy ten sam film? O jakiej ławie przysięgłych Ty piszesz?
Chłopak nie miał w ogóle nic do gadania, tfu obrońca z urzędu miał Go w głębokim poważaniu, a Twoje radykalne prawo znalazło sobie kozła ofiarnego. Jak miał sie bronić skoro sfabrykowane dowody wskazywały jego winę. 12 osób spędzało z Nim nowy rok!!!
Przepraszam ale brak Ci logicznego myślenia, więc wygoglowanie słowa empatia uważałam za łatwiejszy początek.
Pozdrawiam. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 6
upsik

Piszesz mi o jakiejś empatii, daje ci dowody, że empatia w osądzaniu to najgorsze co istnieje, a Ty zapominasz co pisałeś. Świadkowie niekoniecznie przeważają na szalę osądu. Często dobre dowody pokonują zeznania świadków. To Ty nie składasz dobrze sformułowanych argumentów, bo nadzwyczajnej nie wiesz co piszesz wcześniej. Zanim odpiszesz sprawdź co napisałeś, albo najlepiej w ogóle nie odpisuj. Dla mnie ta sprawa to dno, wyłudzanie kasy na siłę i robienie z niego poszkodowanego. On odsiedział 18 lat, w Ameryce codziennie ktoś jest niewinnie skazany na krzesło. Także pozdrawiam i niech cieszy się z jakiegokolwiek życia i nie robi z siebie gwiazdy. Mógł zaprzestać swoje osądy, które zresztą mu przyznali na tym, że oskarża o błędny wyrok. Stworzył dookoła nagonkę na sądownictwo w Polsce, która nie jest Polską sprzed 20 lat. 

ocenił(a) film na 7
Meride

Meride, opamiętaj się. Aby kogoś skazać należy mu to udowodnić. To nie Komenda miał obowiązek udowodnić są niewinność. Odsiadka Komendy to wyłudzenie kasy? Chyba o coś innego Ci chodziło? BTW: Czy w Ameryce codziennie ktoś jest skazywany na krzesło?

ocenił(a) film na 7
JacekSzulc

egzekucji w Ameryce w 2020 było 17, co do skazywania na śmierć to nie wiadomo

ocenił(a) film na 6
JacekSzulc

Nie opamiętam się, bo takie filmy robią sieczkę z kraju. Takie sytuację są na całym świecie. Polska od dawna nie ma wizerunku, ten film jeszcze bardziej go niszczy. I nie chodzi o nagłaśnianie takiej sytuacji, bo to było nie prawidłowo prawnie, tylko to jest jeden wielki najazd na państwo, w tym filmie winnym ma być Polska. Każdy chce tej komuny i to co po niej było, tej biedy, złodziejstwa na każdym rogu, no to mieliście dobry przykład bezprawia w Polsce. Winnym tu jest sędzia, nikt więcej. Ten film to dno, bo robi nagonkę na Polskę, nie na sędziego.

ocenił(a) film na 8
Meride

No tak bo ta nasza Polska jest taka wspaniała, brzydki film chce ją opluć. Jak czytam takie herezje to mi się żołądek wywraca.

Meride

oj tam, stary UB wyluzuj

Meride

jesteś tatusiem zamordowanej czy znajomym faktycznych zabójców?

ocenił(a) film na 6
ginestra

XD Nie muszę być spokrewnionym aby wyciągać wnioski. ;)

Meride

Nie wyciągasz żadnych wniosków. Dowody były naciągane, bo policja nie potrafiła znaleźć faktycznych sprawców, którzy dalej robili to samo. Ciekawi mnie jak w czasach telefonów i komputerów można coś takiego przeoczyć?
Na miejscu Komendy pozwałabym każdego, kto przyczynił się do zniszczenia mu życia. Policja dała dupy a jeszcze bardziej prokuratura. Pytam jakim prawem Ci ludzie dalej pełnią swojej funkcje w państwie? To jest żenada, gdybym mogła splunęłabym im w twarz. Jak nie zamierzasz robić w robocie tego co do Ciebie należy, to ja zmień a najlepiej w ogóle się za nią nie bierz. System jest jak wielka kupa.

ocenił(a) film na 7
Meride

jedynie co wyciągasz to gluty z nosa... Chłopie nie kompromituj się bardziej i zamilcz na wieki.

ocenił(a) film na 9
Meride

Meride skończony z ciebie debil

ocenił(a) film na 10
kase_wnek

Ja przez cały film plakalam nie mogłam się powstrzymać

kase_wnek

Film średni. Nie nudzi ale i nie porywa. Według mnie zbyt delikatnie ukazano cierpienie człowieka niewinnie skazanego na karę więzienia i w ogóle wszystko pokazane pobieżnie. 5/10

kase_wnek

Mam pytanie czy warto obejrzeć film i czy jest to film dla osób wrażliwych?

AndrzejChyra4

Nie zachwyci. Nie jest zły, nie jest wspaniały. Jest dobry., można obejrzeć. Osobiście najbardziej poruszyła mnie pokazana brutalność Sprawców zabójstwa Malgosi ( w serialu nie wiedzieć czeku nazywana Marysia…) .

smutnygrubasek666

Rodzice zamordowanej ofiary nie zgodzili się na nakręcenie tego filmu, więc pewnie dlatego.

kase_wnek

Warto zobaczyć film? Czy da się wytrzymać na nim?

kase_wnek

Do autorki tego wątku - Zgadzam się z Tobą w 100% - napisałaś wszystko to co ja chciałam napisać! Przeżywałam tak samo jak Ty każdy moment w tym filmie. Łzy leciały, wielka niewyobrażalna bezsilność i złość na polskie prawo, na służbę więzienną , brak słów! Wielkie brawa dla Piotra w roli Tomasza i Danuty w roli matki.

Love_22

Przepraszam -Agaty Kuleszy w roli matki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones