PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98067}
6,1 77
ocen
6,1 10 1 77
3:15 godzina kobry
powrót do forum filmu 3:15 - godzina kobry

Ten kto kiedyś powiedział, że "Polacy nie gęsi i swój język mają" wcale się nie pomylił. Z tym, że Polacy wtrącają się także do języków i przekładów innych - w polskiej dystrybucji (Imperial Ent.) film "Enemy Territory" nosi przekłamany tytuł "Chains 3: Enemy Territory" (Łańcuchy 3: Wrogi Obszar), który cwanie nawiązuje do niezłego thrillera Rogera J. Barskiego "Chains" (Łańcuchy), choć w żadnym razie nie może być jego kontynuacją zważywszy, iż "Enemy Territory" powstało dwa lata wcześniej niż film Barskiego. To co łączy jednak obydwa obrazy to pomysł wyjściowy - zarówno w "Chains" jak i w "Enemy Territory" mamy do czynienia z bezwzględnymi gangami ulicznymi ścigającymi zamkniętych na swoich terytoriach intruzów. Aczkolwiek nie jest to nic nowego w temacie(wcześniej mieliśmy przecież świetny "The Warriors" Waltera Hilla z 1979 r., a w międzyczasie jeszcze "3:15 - godzina Kobry" z 1986 r., który zresztą w polskiej dystrybucji, ponownie Imperial Ent., zyskał miano "Chains 2"). Na szczęście zarówno "Chains 2" jak i "Chains 3", choć z przekłamanymi tytułami, cały czas pozostają zaprawdę ciekawymi filmami.

charles_monroe

film dobry , właśnie oglądałem na vhs, polski tytuł Łańcuch 2, pewnie jest dla tego,że napis początkowy z tytułem jest w j.polskim co oznacza ,ze film był obrabiany przez polskiego dystrybutora, zresztą na okładce jest tytuł Chains II 3;15, ale i tak nie umniejsza to walorom tego dobrego filmu

malutki

Polak zawsze musi być mądrzejszy...mam ten film na VHS z tytułem "Chains 2" AKA "Łańcuchy 2" - pytanie tylko co to ma wspólnego z powyższym tytułem "3:15"

dkm1941bismarck

mogl bys wstawic na c.homika :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones