40 karabinów

40 Guns to Apache Pass
1967
5,8 295  ocen
5,8 10 1 295
40 karabinów
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Jeśli ktoś lubi westerny, nudzić się nie będzie, jeśli nie - ten film do nich go nie przekona. Typowy, sprawnie zrobiony. W sumie wart obejrzenia, choć obecnie wydaje się trochę schematyczny.

Tylko końcówka lepsza czyli niezła. Reszta filmu średnia. Dla fanów gatunku.

żołnierze w forcie czekali na broń by pokonać Indian. Można by rzec, że ta dostawa broni to ich ostatnia szansa. Tutaj takie moje pytanie dlaczego do tak niebezpiecznego zadania została przydzielona garstka żołnierze, i to drugiego sortu? Tak się czepiam tylko.

Szybka akcja i dobrze się ogląda, film bez dłużyzn i niepotrzebnych scen. Problemem jest narrator, który nie widomo po co opowiada co się dzieje. Film mocno propagandowy a z tym narratorem wygląda jak przygotowany dla szkół żeby dzieciarnia mogła być dumna z JuEsEj.

Mam pytanie: czy ten film faktycznie jest tak tragiczny? Oglądałem go dawno temu w TVP i kompletnie niczego nie pamiętam.

ocenił(a) film na 6

Bez fajerwerków, jednak dobrze się ogląda.

Ten film wystepuje również pod tytułem Strzelby Apaczów