PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298915}

Big Bang Love, Juvenile A

46-okunen no koi
7,1 559
ocen
7,1 10 1 559
46 okunen no koi
powrót do forum filmu 46-okunen no koi

Chyba coraz bardziej pociąga mnie jego twórczość. Widziałem jego wcześniejsze 'z deczka szalona' dzieła i nie sądziłem, że jeszcze tak może mnie zaskoczyć. A tu proszę...




///jakieś spojlery////



Jak dla mnie absolutnie niekonwencjonalne przedstawienie fabuły. Oczywiście widziałem już filmy z zaburzoną chronolagią, wstawkami z przeszłości/przyszłości. Ale tu widz dostaje dużo więcej. Piękne zdjęcia (a raczej wizje) pomieszanie wielu gatunków filmowych, niespodziewane rozwiązania akcji - np. (czegoś takiego jeszcze nie widziałem) akcja z 'duszeniem'.
Musiałem drugi raz obejrzeć film we fragmentach, by lepiej zrozumieć o co kaman. I tak,...
- zdaje się że Kazuki nie miał tatuażu, prawda? :)
- nie było żadnej bijatyki gdy Kazuki trafił do, hmm jak to nazwać, poczekalni, gdzie był już Ariyoshi. Nie było również żadnej bijatyki w stołówce - obrona Ariyoshi'ego, prawda? Ariyoshi upatrywał w Kazukim swego jakby idola, nim chciał być i przeinaczał fakty
- co oznacza motyl?
- a czym jest ta potrójna tęcza. Czy to wywołało wspomnienie u Kazukiego z dzieciństwa gdy wtedy właśnie zobaczył takie zjawisko. Dlatego Kazuki chciał polecieć w kosmos, do tęczy. A przy duszeniu, zobaczył ją i zapragnał dodusić się by się do niej przenieść....?

ocenił(a) film na 9
Marro

Nie chcę nadinterpretować ale jeśli chodzi o motyla to być może było to coś, co przyciągnęło do siebie Ariyoshiego i Kazukiego, a później ten motyl został usmażony na elektrycznym ogrodzeniu. Wtedy, kiedy Ariyoshi i Kazuki rozmawiali przed budynkiem, nagle pojawił się animowany fragment, w którym smaży się na nim człowiek - może to był motyl; w tamtej scenie połączenie pomiędzy nimi zostało zerwane. Jeśli się nie mylę Ariyoshi mniej-więcej wtedy powiedział, że może wcale nie chce być taki jak Kazuki. Być może chodzi tu faktycznie o miłość, może on go pokochał, dlatego go przytulił. Co do śmierci Kazukiego... Myślę, że tęcza nie miała z tym nic wspólnego. Kazuki chciał się zabić, bo przerosła go sytuacja z nawiedzającym go duchem. Z resztą jego życie wcale nie było pasmem przyjemności, co mu szkodziło? Ariyoshi jednak z jakichś przyczyn obwinia się o jego śmierć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones