PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005986}

65

4,7 14 504
oceny
4,7 10 1 14504
3,2 11
ocen krytyków
65
powrót do forum filmu 65

Moglo byc lepiej

ocenił(a) film na 7

SPOJLERY!!

Film nie najgorszy ale znacznie ponizej moich oczekiwan.

MINUSY:
- Troche nielogiczna fabula... mamy dwojke ludzi, ktorzy w rzeczywistosci nie sa ludzmi (nie pochodza z Ziemi a z innej planety). Planeta ta posiada super technologie - w koncu maja statek kosmiczny, ktory porusza sie w kosmosie pomiedzy galaktykami i posiada super bron. Niestety biedna planeta nie moze wyleczyc cie z choroby gdy nie masz pieniedzy. I tu nasz dzielny bohater wyrusza na dwuletnia misje w kosmosie by zarobic na leczenie chorej corki. Statek obrywa jakas asteroida i rozbija sie na Ziemi. Dwa lata w kosmosie i taki statek ma tylko jednego pilota?? Powinno byc conajmniej trzech. Byc moze pomogloby to uniknac katastrofy.
- Dinozaury... a raczej hybrydy. Zaden dinozaur w filmie nie byl prawdziwym dinozaurem. Po co wiec tworzyc film osadzony na Ziemi 65mln lat temu gdy nawet nie mozna pokazac normalnego dinozaura. Rownie dobrze mogli wyladowac na innej planecie opanowanej przez dinozury-hybrydy. Wielka szkoda no napewno duzo osob wyczekiwalo na ten film by wlasnie zobaczyc dinozaury przynajmniej tak przedstawione jak w oryginalym Parku Jurajskim. I czas ekranowy dinozaurow jest hmm... moze z 10-15 minut?
- Glowni bohaterowie nie mowia tym samym jezykiem co jest denerwujace, spowalnia fabule i troche nudzi. Gdy jednak nasz bohater krzyczy "uciekaj" dziewczynka od razu go rozumie. Takze za duzo dramatu. Tak jakby tworcy nie mogli sie zdecydowac czy to dramat a moze film akcji. Ciagla drama + dinozaury = nie najlepsza mieszanka.
- Niektore sceny sa zbyt dlugie. Scena w jaskini wlecze sie niemilosiernie i jest slabo zrobiona bo prawie nic nie widac:/
- Przewidywalny. Bohaterowie jak zwykle ratuja sie w ostaniej chwili i juz od poczatku mozna wywnioskowac jak zginie najwiekszy dinozaur.

PLUSY:
- Dinozaury sa naprawde dobrze zrobione, tak samo jak sceny akcji z nimi. Zwlaszcza ostatnia walka wynagradza nudnawe momenty. Bylo kilka momentow na ktorych mozna podskoczyc na fotelu.
- Zdjecia Ziemi z poczatku filmu bardzo mi sie podobaly a w kinie robi to super wrazenie i jest to napewno cos co wybija sie z filmu. Podobaly mi sie ujecia w lesie (zwlaszcza duze zielone drzewa) i gejzery.
- Jesli ktos lubi Adama Drivera napewno sie nie zawiedzie. Swietna rola.

Ogolnie spodziewalam sie czegos lepszego ale mimo to mialam dobry seans. Stad 7/10.

Shannon

Gdzie obejrzałeś film?

Shannon

serio? czytając opis filmu myślałem że będą normalne dinozaury a nie jakieś hybrydy, przecież rozbili się na ziemi, ehhh

ocenił(a) film na 7
Oswaldd

Zaden dinozaur nie jest prawdziwy :/

Oswaldd

Prawdziwe chciały za dużo kasy

ocenił(a) film na 3
Shannon

Dałeś prawie 2x więcej minusów niż plusów i 7/10 XD

ocenił(a) film na 7
Rafii96

Mimo wszystko mi sie podobal bo lubie filmy takiej kategorii. Po prostu moglo byc o niebo lepiej.

ocenił(a) film na 2
Shannon

Nie rozdrabniaj gówna na atomy.

ocenił(a) film na 4
Shannon

Nie no kurde bez kitu ja byłem najarany tym filmem, ale mnie przede wszystkim denerwowała ta gówniara, najpierw foch, potem se jego rzeczy przeglądała, potem go nie rozumiała, potem on jej nie rozumiał, potem nagle sie rozumieli, potem foch bo dotarli i się okazało, że (nie będę pisał ;)) i tak w kółko.

Dużo bez sensu rozwiązań, już myślałem, że pomału odchodzi się w Hollywood od "nie działa, ale w ostatniej sekundzie zadziała", albo "utknął w jaskini bez wyjścia, ale w następnej scenie somehow wyszedł i nie pokazali jak", ugh, słabe i tanie.

No i trauma jak uwolnili tego małego dino z błotka, a tam niebawem...

Generalnie dobrze się bawiłem, zgadzam się z autorem, że zdjęcia ładne, ale to jest typowy przykład filmu, który trzeba oglądać i zbytnio nie myśleć.

ocenił(a) film na 5
daniel_wski

Akurat scena z małym dino nie była zła, w sensie, że nie w stylu hollywoodzkim. Ale co do wyjścia z jaskini to się zgodzę. Też byłem zaskoczony, że nawet myślałem, czy jakieś sceny nie przeoczyłem. Ale nie. Bohater po prostu nagle wychodzi z jaskini, która jeszcze chwilę temu była pułapką bez wyjścia.

ocenił(a) film na 10
Shannon

moglo tez byc gorzej. uważam ze ten film jest lepszy niż komercyjne i przeładowane efektami Jurrasic Parki, co film to wieksze bzdety w scenariuszach. nie wiem czego oczekiwaliscie po 65, ze film byl dla Was nudny. Moja uwage przykul od samego poczatku. i nie zaluje zadnej minuty

ocenił(a) film na 7
Shannon

Moje wrażenia i ocena tego filmu pokrywa się z twoją. Bylem od początku bardzo zainteresowany tym filmem, ale kiedy spływały pierwsze recenzje i oceny to troszkę się zaniepokoiłem. Uważam jednak, że trzeba samemu wyrazić opinie na temat danej produkcji i w mojej ocenie film nie należy do najgorszych, więc nie rozumiem aż tak słabych ocen i krytyki pod adresem tego filmu. W mojej ocenie biorąc pod uwagę całokształt produkcji to daje 7/10. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
Shannon

A skąd wniosek że ludzie w filmie nie są ludźmi? Na początku była tylko wzmianka o tym że inne cywilizacje pokonywały i eksploatowały kosmos. I tyle. Ja to widzę tak że w dalekiej przyszłości ludzie już dawno opuścili ziemię i skolonizowali inne planety. Główni bohaterowie jakimś zrządzeniem losu przenieśli się w czasie do czasów prehistorycznych. Ale to nadal homo sapiens
A skoro tak to czemu napotkane tam zwierzęta nie są dinozaurami tylko hybrydami dinozaurów?

ocenił(a) film na 6
Gladiator1000

Oni nie przenieśli się w czasie. Oni żyli 65 milionów lat temu.
Oczywiście można się spierać czy wyewoluowaliśmy z małp człekokształtnych czy życie założyli kosmici, ale bezprzecznie bohaterowie nie byli ludzmi.
To że byli podobni nam ( pomijając to że ciężko byłoby oglądać obcych) to nie jest błąd, ponieważ przyjmuje się że nasza forma jest optymalna fizjologicznie, tak jak planeta Ziemia jest optymalna dla rozwoju życia.

ocenił(a) film na 5
darek210

A chyba tak, raczej źle zaczailem początek. Pomysł tak z d... ale faktycznie tak było. Dzięki za wyjaśnienia:)

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

Zgadzam sie, sporo ludzi mysli ze oni po prostu przenosza sie w czasie, ale faktycznie pochodza z osobnej i obcej planety, ktora nie wie nawet ze jest cos takiego jak Ziemia. Gdy nasz bohater chce sprawdzic gdzie jest jego komputer mowi ze jest na nieznanej/niepoznanej planecie.

ocenił(a) film na 4
Shannon

Dodałbym że statek rozpada się przechodząc do lądowania, jednak nawet uderzając w ziemię pozostaje w dwóch działających kawałkach, a niektóre kapsuły z pasażerami są nienaruszone poza statkiem. Później dinozaur szarpie i obraca ten moduł ewakuacyjny, ale on też jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia i po wszystkim oczywiście działa. Można odnieść wrażenie że jedyna rzecz która się popsuła na tym statku to ten translator.

Logan87

Nie oglądałeś uważnie.Moduł po powrocie do właściwej pozycji włączył moduł naprawczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones