PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824131}

7 powodów do ucieczki

7 raons per fugir (de la societat)
5,2 452
oceny
5,2 10 1 452
7 powodów do ucieczki
powrót do forum filmu 7 powodów do ucieczki

bo tym razem przefiltrowane przez przeważające dogmaty marksistowskiej poprawności politycznej. Są jakieś odwołania do dowcipów z podręczników politologii, ale ja ich nie próbowałem zrozumieć.

Wujek_Sylwek

Co to są "dogmaty marksistowskiej poprawności politycznej"?

Lukasz_Gugulski

Podpinam się pod pytanie chociaż wątpię by autor nam to wytłumaczył .

olek_tomasz

Być może odpowiadanie na pytania jest tak marksistowsko poprawne politycznie, że odpowiedzi się nie doczekamy. Ale bądźmy dobrej myśli.

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Gugulski

Nie rozumiem, dlaczego udajesz, że zadajesz pytanie? To taka forma pytania retorycznego? Dobrze wiesz o co chodzi, przecież studiowałeś to wszystko do swoich egzaminów z podlizywania się wykładowcom.

Niestety tzw. "kierunki humanistyczne" rozwijają się w tym samym kierunku co wcześniejsze "kierunki teologiczne". "Wykształcenie" w nich ogranicza się do przepisania, zapamiętania i umiejętnego wydeklamowania wcześniej przyjętych założeń spisanych przez "fundatorów" lub "proroków" ( w zależności od aktualnego kierunku ).

Coś takiego nie jest rozwojem, jest kiszeniem się we własnym bagienku. I ten film właśnie jest tego objawem: ktoś bardziej obeznany z gatunkiem mógłby zapewne wskazać w prostej linii odniesienia do i postaci z radzieckich filmów propagandowych sprzed około 100 lat.

Wujek_Sylwek

Nie wiem czy udaję, że zadaję pytanie, na pewno wiem, że Ty nie udajesz, że odpowiadasz. Naprawdę "dogmaty marksistowskiej poprawności politycznej" są ciekawszym tematem niż moja osoba.

ocenił(a) film na 4
olek_tomasz

W uzupełnieniu tego co napisałem do Łukasza dołączam link do angielskiej Wikipedii z powiązanym logicznie terminem naukowym. Wygląda na to, że w Polsce nie jest to pojęcie jeszcze w powszechnym użyciu. Z Wikipedii wynika, że Francuzi i Portugalczycy posługują się prostą kalką z języka angielskiego:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sealioning

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Ale bełkot. Wyraźnie zabrakło wykształcenia humanistycznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones