PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810503}
6,6 65 032
oceny
6,6 10 1 65032
5,8 30
ocen krytyków
7 uczuć
powrót do forum filmu 7 uczuć

???

ocenił(a) film na 1

Nie wiem czy jest to powrót w wielkim stylu ani czy to dobry , dojrzały pan Koterski . Dla mnie scena z psem pozostawiła niesmak do końca filmu . I nie piszcie że chciał jedynie pokazać model wychowawczy tatusia Adasia , bo to było po prostu obrzydliwe .

nbvcxz

Tak jest jak piszesz. Ludzie krzyczą gdy w filmach polskich żarty o gwalcie i oburzenie a cisza, lekceważenie gdy temat zabojstwa psa zostal opatrzony szyderczym śmiechem. Pani Czubowna jak Pani nie wstyd bylo! Bez jej komentarza ta scena mialaby zupełnie inny wydźwięk

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Ja to tak odebrałam, że głos Czubówny pokazywał to, że człowiek tak na prawdę niczym się nie różni od zwierzęcia.

ocenił(a) film na 7
karla_29

bardzo ciekawe i mądre spostrzeżenie

karla_29

A przede wszystkim, ze takie sceny sa odbierane jako „w porzadku, nic sie nie stalo, to normalne”.
Ciekawy odbior osob, ktore -niestety jak się okazuje- w wiekszosci nie siedzą za kratkami a mają powazne zaburzenia psychiczne..

ocenił(a) film na 7
radyjko_15

A Twoim zdaniem czym się różni człowiek od zwierzęcia? Podobno ludzie mają inteligencję. Ale gdzie ta inteligencja? Mordują dla pieniędzy, zabawy i wiele innych nie zrozumiałych powodów. Powiem nawet więcej są gorsi niż zwierzęta, bo zwierzęta zabijają w większości wypadków dla pożywienia, a ludzie jak już pisałam wcześniej nawet z braku jakichkolwiek przyczyn. Matki zabijają swoje dzieci, gwałty i to co pokazali nawet w filmie utopił psa- po prostu bez żadnych wyrzutów, skrupułów i to nazwiesz człowieczeństwem, inteligencją? Wyższością człowieka nad zwierzęciem?

ocenił(a) film na 8
karla_29

Otóż to, nie bez powodu została wprowadzona narracja osoby, która jest utożsamiana z filmami przyrodniczymi.

JohnTheBrave

Serio? Niestety jest na odwrót. Gwałcą kobietę lub noworodka w( Serbski film) - oooo popatrzę sobie. Biją dziecko - należało się bachorowi. Zabiją tuzin ludzi - brak emocji. Pies zostaje utopiony - no wychodzę z kina bo moja moralność tego nie wytrzyma. Tak wygląda w większości nasz świat. Moja koleżanka zapytana czy uratowała by swoją przyjaciółkę czy swojego psa, powiedziała - NIE WIEM. To jest chory świat. Poza tym nie wiem czy doczytaliście napisy - była informacja że żaden pies nie ucierpiał. A niestety tacy ojcowie jak ojciec Adasia zdarzają się nagminnie. Jak tak bardzo jesteście wrażliwi to jak was boli zabity pies to tak samo powinno was bolec jak małe dziecko dostaje ochrzan na środku ulicy i jest targane jak worek ziemniaków. Wtedy reagujcie.

użytkownik usunięty
lapkaKot

"Moja koleżanka zapytana czy uratowała by swoją przyjaciółkę czy swojego psa, powiedziała - NIE WIEM. To jest chory świat."

A ile lat ma twoja przyjaciółka? Poza tym, wiele osób stawia życie ludzkie nad innymi istotami na naszej planecie. Wiele osób może odpowiedzieć, że bez cienia wątpliwości uratują najpierw człowieka, a w praktyce może być zupełnie inaczej. Nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji i okolicznościach znajdziemy się na miejscu jakiejś tragedii, czy będziemy przytomni i ruszymy komuś na ratunek, a może obleci nas strach i nie będziemy wiedzieć, jak poradzić sobie w tym przypadku? Hipotetyzować na forum każdy może, a przecież życie pisze różne scenariusze. Chciałaś zapewne usłyszeć inną odpowiedź od przyjaciółki, ale ona przynajmniej jest szczera, zważywszy na to, co przed chwilą napisałem. Wiele czynników w danej sytuacji wpływa na przytomne i przemyślane działanie. Na forum każdy mądry, ale rzeczywistość weryfikuje prawdę.

ocenił(a) film na 5
lapkaKot

mogę się mylić ,ale czy to nie zostało pokazane przez to ,że topienie szczeniaków czy kociąt było popularne dawniej i ludzie nie zdawali sobie sprawy ,iż mimo wszystko to zostawia ślad na psychice dziecka?

lapkaKot

Ja bym wybrał psa

lapkaKot

Brawo! Podpisuję się.

ocenił(a) film na 6
nbvcxz

Po tej scenie dwoje ludzi wyszło z sali kinowej. Nie przeczę, mnie tez ona zniesmaczyła. Ale tak to bywało w latach 80 i wcześniejszych... nasi dziadkowie nie kastrowali psów i kotów, tylko topili noworodki. Ja to pamietam. Ta scena miała swój sens. Mnie bardziej wkurzyła końcówka, krzyczący monolog Soni Bohosiewicz zepsuł mi odbiór filmu. Gdyby nie to, było by 8.

ocenił(a) film na 9
Agsia76

ma swoje dobre i złe strony

ocenił(a) film na 6
Agsia76

Może ten monolog miał jakiś sens, ale te wrzaski w wykonaniu Bohosiewicz byly koszmarne i zwyczajnie denerwujące.

ocenił(a) film na 5
Agsia76

Według mnie ten dobry film zepsuły trzy rzeczy:

* Monolog woźnej
* Trwająca wieczność irytująca scena wracania ze szkoły
* I parę takich dziwnych i bezsensownych szczegółów jak na przykład sranie na tory

ocenił(a) film na 6
MygyBulla

Zgadzam się. Monolog woźnej kompletnie nieudany. Może źle dobrana woźna.

ocenił(a) film na 5
majkalipcowa

Nie, po prostu nie trzeba tłumaczyć o co chodzi w filmie i to w tak łopatologiczny sposób.

ocenił(a) film na 9
MygyBulla

a może właśnie trzeba ? By do mózgów rodziców bezmózgich coś w końcu trafiło !

ocenił(a) film na 9
Iwi_3

...tylko pozostaje pytanie czy "bezmózgowi" obejrzą ten film.

ocenił(a) film na 9
Insane_

Na pewno. Zwiastuny pokazują jaka to bekowa komedia, a tej komedii to raptem 5% w filmie, reszta to dramat. Mnie ta proporcja nieco zaskoczyła, ale za to bardzo pozytywnie.

PiotreSz

Dokładnie takie było moje pierwsze skojarzenie po obejrzeniu filmu, a nawet już w trakcie. Jak dla mnie może nie 9 ale między 7 a 8, duży zgrzyt za cytat z oskarżonego o molestowanie i pedofilę Andrzeja Samsona i o to bym się bardziej oburzała niż o scenę z psem, która była potrzebna w takim sensie aby pokazać jak wiele zależy od rodziców w kształtowaniu wrażliwości dziecka

ocenił(a) film na 9
misiu68

wspaniale czytać, że są jednak ludzie, którzy zrozumieli ten film. :)

ocenił(a) film na 7
Iwi_3

Filmy Koterskiego nie są dla bezmózgich rodziców. Przynajmniej nie były, bo ten okazał się im bardzo przychylny, psując zarazem cały obraz tym inteligentnym. Jeśli ktoś nie zrozumiał przesłania to trudno. Niech następnym razem pójdzie na prostszy film. Robienie trudnego filmu po to, żeby na koniec powiedzieć o co w nim chodzi mija się z celem.

ocenił(a) film na 7
MygyBulla

monolog woźnej wręcz przeciwnie. Bardzo ważna część filmu...

ocenił(a) film na 7
Agsia76

Święte słowa

Agsia76

Żenujące glowno ! Młody koterski był już. Kretynem 20 lat temu. Nie do oglądania. Wstyd przed samym sobą ze. Uczestniczy się. W takiej. Beznadzieji. Żałosne. ....

ocenił(a) film na 9
selden1

świetna wypowiedz. Pozdrawiam..

ocenił(a) film na 9
Iwi_3

Dobry troll. XD

ocenił(a) film na 6
nbvcxz

To prawda, ta scena budzi duży niesmak i nie ma żadnego uzasadnienia w tej konwencji filmu. Mimo że kto dotrwał do końca mógł przeczytać co tak naprawdę stało się z tym pieskiem.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

do końca czego ?

widziałem film do końca i nie wiem

MocnyVito

W napisach było napisane, że oczywiście nikt nie rzucił żadnego pieska ani do wody ani ze schodów, a piesek ma na imię Adaś i ktoś go adoptował. No to raczej oczywiste, że na planie nie ucierpiało zwierzę.

ocenił(a) film na 1
elfka77

logiczne, że raczej mu się nic nie stało, co nie zmienia postaci rzeczy, że reżyser z trzy razy pokazał, że chyba nie pała miłością do zwierząt. pokazał takie, a nie inne zachowania, które dla niektórych mogą być normalne. mało dziś bestialstwa i znieczulicy co do psów? dzieci zamiast słoneczek zaraz będą bawić się w topielce, bo to takie fajne i adaś się ucieszył, albo studia jaka głęboka. sorry, nie widzę artyzmu w tym filmie. każdy ma swoje zdanie, ale dla mnie jest to nad wyraz po... film i plunęłabym reżyserowi w twarz!

patkey

Czy kiedy oglądasz film w którym pojawia się np. molestowanie dzieci to też uważasz, że reżyser popiera takie zachowania??? :O Rany boskie, przecież to kino, reżyser pokazał bestialstwo i znęcanie się, które neguje. Znam wiele ojców, którzy źle traktowali przynoszone przez ich dzieci do domu zwierzęta, może nie aż w taki sposób w jaki było to pokazane na filmie, i całe szczęście. Dzieci są po takim zachowaniu bardzo zranione i skrzywdzone w środku, czasem coś się w nich zmienia na gorsze, czasem nie, ale bardzo to na nie wpływa. A wpływ dzieciństwa na dorosłe życie było tak jakby całym sensem tego filmu, więc... cóż...

elfka77

Nic dodać nic ująć.
Mam wrażenie, że niektórzy tu chyba zdrowo trollują oceniając film przez pryzmat sceny z topieniem psa. Rozumiem, że do tej pory oglądaliście tylko same komedie romantyczne i sitcomy, że tak Was to zniesmaczyło? Bo serio nie rozumiem jak można się oburzać o zwykły zabieg reżyserski, nawet niezbyt nowatorski.

Plomme

racja. ale w dniu świra, na scenie kopnięcia psa-kaleki Anny Wojton, pewnie rechotali jak dzicy.

ocenił(a) film na 8
patkey

Akurat dzisiaj jest bardzo mało "bestialstwa" w stosunku do zwierząt w porównaniu do czasów PRL, czy nawet dzisiejszych, ale w innych krajach. Po prostu dzisiaj są głośno nagłaśniane przypadki znęcania się nad zwierzakami. Także nie histeryzuj, bo nie masz o co. A z pluciem w twarz reżyserowi... no to już nie skomentuję tej żenady, może czas zacząć leczyć się na główkę?

ocenił(a) film na 7
Alex303

Przy pluciu trzeba się leczyć na główkę, ale gdzie indziej na forum straszysz, że Twoi faszystowscy kumple pobiją lewaka :D

Bardzo ciekawa różnica standardów.

(Obawiam się przy tym, że na wsi traktowanie zwierząt jest często podobne, bo nie ma przypadkowego przechodnia, który by narobił rabanu, lokalna policja będzie sprawy zazwyczaj wyciszać. Natomiast produkcja żywności wiąże się ciągle z ogromnym cierpieniem zwierząt, a konsumpcja wielu towarów jest większa niż za PRL)

ocenił(a) film na 8
patkey

Dziewczyno, wróć do seriali dla nastolatek. Do kina Koterskiego musisz jeszcze podrosnąć.
Jak czytam takie komentarze, to zastanawiam się, skąd tacy ludzie się biorą...

Milczenie owiec było gloryfikacją mordercy?
Sceny brutalnych pobić i gwałtów w filmach są instruktażem?

Witki opadają....

ocenił(a) film na 8
patkey

lecz się XD

ocenił(a) film na 1
parys88

hehe jacy wy wszyscy zabawni jesteście. do was to nie są uwagi, więc leczyć główki to chyba jednak wy możecie i podać sobie łapki, że jedyne na co was stać to obrażać człowieka, kiedy się go nie zna (zapewne za każdym razem tak czynicie, kiedy wypowiedź wam się nie podoba)... gdybyście 'kinomaniacy' zauważyli to tendencja ostatnio narosła co do reżyserskich pokazów znęcań się nad zwierzętami, więc 'rzygać' się chce! żałosne!

ocenił(a) film na 7
patkey

zastanów się jaki jest cel takich "pokazów". Scena z psem też mnie poruszyła, ale to co zostalo przedstawione to rzeczywistość tamtych lat. Film ma nas na to wyczulić. Bardzo dobrze, że zareagowałaś, taki był pewnie cel reżysera, ale przez jedną scenę w filmie oceniać film na 1 to już jest dziecinada.

ocenił(a) film na 6
MocnyVito

Na końcu napisów. Ale to akurat było oczywiste, że pieskowi nic się nie stało. Dla mnie zupełnie bez sensu i celu była ta cała scena.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

no właśnie przecież wiadomo że psu co grał w filmie sie nic nie stało , myślałem że niczym w marvelu po napisach była jakaś scena że w ramach filmu coś tam sie z psem okazało - tak sugerowała twoja wypowiedź

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Film w bardzo dużym uproszczeniu pokazuje dziecięce traumy i trudności, a traumą Adasia było między innymi okrucieństwo ojca w stosunku do zwierzęcia, zresztą okrucieństwo niestety swego czasu bardzo powszechne. Absolutnie nie rozumiem oburzania się o bezcelowość tej sceny, propagowanie takich zachowań etc. etc.

nbvcxz

Przecież to film fabularny, a nie dokument. Aż się boję zapytać co odczuwasz po filmach Smarzowskiego (o ile w ogóle odważyłeś się jakikolwiek obejrzeć).

ocenił(a) film na 1
Plomme

filmy smarzowskiego wyrażają coś, mają przekaz i trafiają w widzów. są na nieporównywalnym poziomie. tutaj było totalne g... gdyby nie latająca sonia po korytarzu i jej przekaz dla rodziców, ten film byłby gniotem. smutne, bo stracony to czas na patrzenie i pieniądze w kinie.

patkey

Oglądałeś inne filmy Koterskiego? Obawiam się, że nie i pewnie stąd takie, a nie inne wnioski.

ocenił(a) film na 1
Plomme

chyba wszystkie

nbvcxz

Trudno mi w to uwierzyć.

Plomme

Mi tak samo. Ale najwyraźniej tylko obejrzałeś jego filmy, a nie zrozumiałeś ich czy nie zaznajomiłeś się z życiem Koterskiego. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones