PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 114
ocen
7,0 10 1 42114
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

Czy naprawde nie mozna zrobic filmu bez tego...? Co sie dzieje z polskim filmem...?...Takiego bluzgania nie bylo nawet w "Psach" a bylo to mocne meskie kino.

wiktorpoczta

Co się dzieje z polskim filmem? Film ten odwzorowuje wydarzenia historyczne. Jaki ma być język? Wiesz jakim językiem posługiwali się Polacy? Jakim nadal się posługują? Film nie będzie Ą Ę bo komuś nie podobają się bluzgi. Film ma odwzorować fakty i zbudować klimat. Język w tym znacząco pomaga. Kijem Wisły nie zawrócisz.

donmad

z tymi faktami u nas to różnie. :S

wiktorpoczta

Kolego to może przerzuć sie na "Pszczółkę Maję" jak nie możesz słuchać "mięsa". A w czasach komuny w Polsce do milicji brali jak leci byle tylko ideowo był ok i pałą dobrze umiał machać to już się nadawał. A teraz policja to co inaczej się wysławia??? Jeśli uważasz inaczej to posłuchaj na ulicy jak będziesz w pobliżu jakiegoś patrolu. Ja wiem, że powinniśmy dbać o czystość języka ojczystego, kolega donmad ma rację. Język oddaje klimat sytuacji.

ocenił(a) film na 8
wiktorpoczta

A skąd wiesz jakie było bluzganie w "Psach", skoro obejrzałeś 15 minut tego filmu deklu? I po co oceniasz cały film po kwadransie, zakuty łbie? Nie obejrzałeś, nie oceniaj.

ocenił(a) film na 3
ural

Nie zycze sobie zeby taka prymitywna łajza jak ty obrazala mnie na forum...Idz hamie nachlej sie wódy buraku ze wsi i tam sobie podyskutuj...Wynocha...

ocenił(a) film na 8
wiktorpoczta

Najpierw analfabeto naucz się poprawnie pisać po polsku. I dopiero wtedy wznów sobie abonament za internet.

ocenił(a) film na 6
wiktorpoczta

ups tyle bluzgów w jednym zdaniu.... i nawet 15 minut nie minęło

wiktorpoczta

Nawinie jest myślenie, że UB i Milicja posługiwali się poprawną polszczyzną i językiem gdzie co drugie słowo to był bluzg. Film pokazuje rzeczywistość.
Ja niestety ni obejrzałam tego filmu do końca, ponieważ mi się nie udało ( w święta rodzina mi przeszkodziła) Natomiast to co widziałam podobało mi się. Po raz pierwszy w bardzo przyjemny sposób pokazano historię- nie ma tam umartwiania się. Są młodzi ludzie, którzy przeciwstawiają się systemowi pełni pasji i wiary w lepsza przyszłość i druga strona- władza, bezkarna i głupia ( wulgaryzmami dodają sobie siły- do teraz tak jest)
Nie oceniłam tego filmu ponieważ widziałam zaledwie 45 i nie jestem w stanie dać mu punktacji póki nie obejrzę go do końca. tym bardziej ciekawi mnie jak można ocenić film po 15 minutach oglądania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones