PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774077}
5,8 17 710
ocen
5,8 10 1 17710
3,6 12
ocen krytyków
Ach śpij kochanie
powrót do forum filmu Ach śpij kochanie

Czy wam nie wydaje się, że Chyra za kratkami jest bardzo podobny do Hopkinsa w Milczeniu owiec? Patrzę i widzę Hopkinsa. Zaintrygował mnie ten zwiastun.

Whitmanoff

Dokładnie to samo miałam napisać.

użytkownik usunięty
Whitmanoff

Miałam dokładnie to samo skojarzenie, które było jednym z czynników dlaczego poszłam. Po seansie tylko się utwierdziłam, że Chyra w roli Lectera byłby genialny. Polecam. Do samego końca

ocenił(a) film na 8
Whitmanoff

W jednej z recenzji czytałam, że taki był właśnie zamysł. Andrzej Chyra to uczeń Tadeusza Łomnickiego, którego w czasach "Milczenia owiec" porównywano do Hopkinsa. Stąd też stylizacja na zaczesanego do tyłu Hopkinsa-Lectera.

Whitmanoff

Miałam dokładnie to samo! Ten film nie może być dobry! Po trailerze już widać bzdury i sztampowość. A określenie "serial killer"powstał w 1974 roku. Ale któż by się przejmował takimi drobiazgami...

ocenił(a) film na 4
thebasiasta

I dokładnie tak jest. Film jest nijaki, nie pozwala aktorkom się popisać. Chyra akurat wypada w miarę dobrze, ale całej reszcie genialnych aktorów zrobiono krzywdę.

Whitmanoff

No tak, tylko koniec nie będzie taki sam. Mazurkiewicza powieszono....

Whitmanoff

przyłączam się do grupy. Skojarzenie samo się nasuwa, zarówno z wyglądu jak i zachowania bohatera.
Tyle ze to Hannibal na nasza miarę. Hopkins stworzył niesamowita postać, magnetyczna i elektryzującą, a tego mi zabrakło u Mazurkiewicza. Ale żeby nie było, ze się czepiam, Chyra dobrze się spisał.

Whitmanoff

może trochę zbytnio popłynę, ale już w trakcie seansu mignęło mi takie skojarzenie.. Czy komos ten film w pewnym stopniu nie przypomina "konwoju"?

Whitmanoff

Tak. To był celowy zamysł twórców filmu. Pieczołowicie dopracowywany zresztą zwłaszcza jeżeli chodzi o operowanie światłem. No cóż, jakby nie patrzeć, to "Ach śpij kochanie" to kino artystyczne.

ocenił(a) film na 7
Pawcio_filmaniak

Milczenie o wiec.....

Whitmanoff

Od razu zwróciłem na to uwagę, tak samo jak Ty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones