PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32356}

Adaptacja

Adaptation.
6,9 19 625
ocen
6,9 10 1 19625
7,2 18
ocen krytyków
Adaptacja
powrót do forum filmu Adaptacja

Właśnie obejrzałem ten film i musze przyznać, że bardzo mi się podobał (Musze trochę przedłużyć, żeby nie widziały tekstu osoby, które chcą dopiero obejrzeć film). OK. Jak dla mnie to scenariusz "THE 3" (napisana przez brata głównego bohatera, o którym wspomnę później) jest kluczem, który wyjaśnia że historia ADAPTACJI (czego efektem jest sam scenariusz a potem film) mogła by być prawdziwą. BRAT BLIŹNIAK to symbol (istnieje tylko w głowie) alter-ego osobowości. Postać pisarki to też może być on sam. Wiem że brzmi to skomplikowanie ale gdyby przyjrzeć się Charlie'mu Kaufman'owi, zachowanie jego i jego innym dziełom, można pokusić się o stwierdzeni, iż sam scenariusz ma formę autobiografi. Wszystko co wydarzyło się w scenariuszu, miało sówj odpowiednik w życiu jego twórcy. Ważnym elementem jest śmierć brata (alter-ego) która następuje po tym jak uświadamia sobie on czym tak na prawdę jest życie i może poradzić sobie sam. Może przesadzam ale coś w tym jest. Uważam, że Charlie Kaufman podaje nam zalążek sowich problemów położony na tacy (mówię o realnym Charlie Kaufman'ie). Opowiedając historię policjanta, bandyty i ofary, jako jednej osoby, prezentuje swój problem, i brata bliźniaka, który robi wszystko to o czym on sam marzy a nie jest w stanie zrobić, taki doktor Jekyll i pan Heid. To bardzo ciekawe i mam nadzieję że się nie mylę, bo taki scenariusz może napisać tylko ktoś albo bardzo sprytny albo bardzo chory (w dobrym tego słowa znaczeniu).Film ma u mnie 6 z plusem, bo nie po każdym tak kąbinuję a w tym przecież cała zabawa tkwi. POZDRAWIAM :)

ocenił(a) film na 9
krwawica

Teoria calkiem calkiem ;) Ja bym sie z nia zgodzil prawie w calosci, tylko mi nie pasuje pisarka jako jedno z jego alter-eg (chociaz moze i tak jest). Bo nad tym ze jego brat nim jest to sie nawet sam zastanawialem. A film jak dla mnie swietny- moja ocena: 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones