PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32356}

Adaptacja

Adaptation.
6,9 19 638
ocen
6,9 10 1 19638
7,2 19
ocen krytyków
Adaptacja
powrót do forum filmu Adaptacja

niesamowite

ocenił(a) film na 9

Niesamowite przeplatanie się tylu wątków...masz wrażenie że uczestniczysz przy tworzeniu tego filmu nie tylko jego wizualizacji ale i scenariusza. Wydarzenia wpływają na formę filmu!! Genialne wrażenie. Dodatkowo można się troche pośmiać i zastanowić nad życiem i jego losami. Gorąco polecam!!!!

użytkownik usunięty
jagata

adaptation&the hours
Dla mnie przeplatanie sie wątkow jest zdecydowanie ciekawsze w Godzinach -różnica: tam powstaje książka, tu film... I ten film jest jakoś malo interesujący.
Moment w ktorym przestaje wreszcie myslec o ujrzeniu napisów końcowych, to gdy Charlie i Donald decydują dowiedzieć sie, co tak naprawdę zdarzyło się między Susan i John'em.
Jest kilka fragmentów porozrzucanych tu i tam w filmie, które w jakiś sposób mi się podobają -co jednak nie ratuje całości. Szkoda.

ocenił(a) film na 9

no nie wiem...
Może gdybym obejrzała godziny do końca to mogłabym powiedzieć coś więcej, ale tak jak ten film mnie znudził to się żadko zdaża....może miałam po prostu zły nastrój i nie chciało mi się myśleć???A na adaptacji było genialnie..zreszta jest tam kilka ciekawych rzeczy. Czy na przykład nie wydaje Ci się że właśnie wtedy jak Charlie i Donald jadą zobaczyć co się stało z Susan to tak jakby scenariusz pisał nie charles tylko Donald Kaufann...czyli tak jakby Charlie zwątpił i dał pole do popisu bratu??Bo ja tpo tak odebrałam bo ten fragment był zupełnie inny od reszty filmu....i to było też ciekawe:))

ocenił(a) film na 9
jagata

Dokładnie
Łącząc Charliego i Donalda Kaufmana w jedną osobę otrzymamy jeszcze bardziej wybuchową mieszankę. Ogladając drugi raz film zauważyłem, ze sam Charlie, w rozmowie z producentką (na poczatku filmu), mówi, że nie chce stworzyć kolejnego filmu (narkotykowego?), w którym orchidee zamieniane są na maki, filmu gdzie standardową rolę odgrywa seks, wyścigi samochodowe czy broń. On chciał zrobić zwykły film o kwiatach. To czy mu się udało należy sie przekonać w kinie ;)))

jagata

Niestety
17 film od końca na top 100 - cóż, ja się z Tobą zgadzam, bardzo nawet, smuci mnie tylko bardzo to, że nadchodzą czasy, w których dobrych, skomplikowanych filmów nie będzie miał już kto oglądać, a jak już ktoś obejrzy, to nie zrozumie. O gustach i kolorach się nie dyskutuje, ale 100% wypowiedzi "na minus" to ludzie, którzy po prostu nic nie zrozumieli. I to mnie cholernie martwi. Cieszę się, że Tobie się podobał :) Ukłony...

ocenił(a) film na 9
Bruno

w kinie trzeba myśleć
No wreszcie ktoś kto zrozumiał o co w tym filmie chodziło:)Zgadzam się że jeśli się go nie pojęło to na pewno się nie podobał...szkoda że tak nisko go oceniono..ale podobnie będzie pewnie z Kill Billem...jeżeli ktoś nie zna Tarantino i nie zrozumiał tego filmu to uznał go za szmirę..mi się jednak podobał bo miał genialną reżyserię...może nie był tak skomplikowany jak adaptacja...ale cóż:)))Odkłaniam się z szacunkiem:) Mam nadzieję ze filmy na których trzeba myśleć a nie tylko patrzeć bo wszystko podane jest na tacy nie znikną z repertuary i nie przeniosą się już tylko do Muranowa i Iluzjonu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones