PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3}
6,4 40 752
oceny
6,4 10 1 40752
5,3 18
ocen krytyków
Air Force One
powrót do forum filmu Air Force One

Film niestety pełen jest absurdów.Wypiszę je w punktach:
[SPOILERY]
1.Wg. mnie na pokład prezydenckiego samolotu nikt by nie wpuścił żadnych dziennikarzy,nawet amerykańskich,a zwłaszcza rosyjskich.
2. Prezydent NIE MA PRAWA nie chronić swojego życia.To co zrobił (opuścił kapsułę) było bardzo niemądre.
3.Scena,w której komandosi przybywają na pokład i zabierają rodzinę prezydenta... na takiej wysokości i przy takim wietrze pasażerowie podusiliby się.Mogli im założyć maski czy coś.
4.Ciekawe,skąd wiedziałem,że to prezydent zostanie pilotem pod koniec filmu...
5.Czy tylko mi sceny walki w otwartym luku bagażowym wydają się...debilne?
6.Że nie wspomnę o scenie tankowania samolotu.Nic nie wpłynęła na przebieg akcji,dużo ognia i tyle.

ocenił(a) film na 7
jporuba

3. Pasażerowie nie podusiliby się bo samolot leciał nisko ,ze było widać morze przecież samolot się na niej rozbił. Ałe zgadzam się scena
wydaje się nierealna i naciągana jak większość w filmie

ocenił(a) film na 8
jporuba

Ale ludziska narzekacie żal czytać, przecież eliminując wszystkie te błędy film był by Klanem albo Modą na sukces, a ja takiego gówna bym na pewno nie obejrzał. Liczy się akcja w tego typu filmach, tak samo dzisiaj leci Szklana Pułapka 2 już czekam co o niej powiedzie, że też nie realistyczna, bajka, itd. Acha jeszcze jedno idźcie do teatru tam znajdziecie swój wymarzony realizm.

marokesz2785

Specjalnie zakładam tematy wytykające błędy,po to żeby nie było nudno ;)

ocenił(a) film na 8
jporuba

To dla równowagi załóż temat wyróżniający plusy to wtedy będzie miało to sens, a nie tylko czepiać się.

ocenił(a) film na 5
marokesz2785

Prezydent USA jako John Rambo, który wycina wszystkich głupich rosyjskich terrorystów - ot to największy błąd. Druga rzecz to niesamowita bajka szkoda tak dobrych aktorów na taki szajs.

ocenił(a) film na 3
marokesz2785

Chyba niezbyt często bywasz w teatrze skoro utożsamiasz go jedynie - jak to ująłeś - z wymarzonym realizmem. Film sensacyjny ma swoje prawa i można na wiele mało prawdopodobnych scen przymknąć oko, jednak są granice głupoty których przekraczać nie powinien. Jest wiele sensacyjnych filmów na najwyższym poziomie. "Ojciec chrzestny", na przykład, to nie tylko kryminał - to także moralitet. "Francuski łącznik" to strzelanina, niezapomniana gonitwa samochodowa a więc atrakcje, w które film sensacyjny powinien obfitować, jednak takich kosmicznych bzdur w nim nie uświadczysz. Nie mów więc, że film sensacyjny ma prawo być głupi. Może ma prawo ale trudno wysoko oceniać takie androny. Dostałby ode mnie 1 za Głupotę (specjalnie przez duże G), za wywołujący (u mnie) mdłości patos podkreślony równie mało strawną muzyką i jeszcze parę rzeczy ale za całokształt dam trzy, bo choć nieprawdopodobnie głupi to przecież dość sprawnie zrealizowany. Myślę, że pomimo wszystkich zastrzeżeń na trójkę (raczej słabą) zasłużył.
A wracając do teatru - jeśli będziesz miał szansę idź na przedstawienie Becketta, Ionesco lub Mrożka albo przeczytaj ich teksty. Pomoże Ci to szerzej spojrzeć na teatr.

ocenił(a) film na 8
AbuKamil

Nie ma co dalej prowadzić dyskusji tutaj, dla mnie ten film był całkiem dobry było dużo bzdur patos amerykański itd., ale nie zmienię oceny na niższą, gdyż film dobrze się go oglądało. Jak chcecie dajcie nawet 1 mnie to nie obchodzi, co wystawiacie.

jporuba

Ciekawy był również moment, kiedy prezydent USA dyktował prezydentowi Rosji, co ten ma robić.

Film dało się przełknąć do momentu, kiedy jeszcze żył Gary. Potem można spokojnie wyłączyć, bo jedyny atut filmu został powieszony.

anonimowy_choleryk

a mi się bardzo podobał ten film :) takie fikcyjne, że aż fajne :) Śmiejąc się czekałam co jeszcze może sie wydarzyć. Polecam ;d

ocenił(a) film na 7
anonimowy_choleryk

Nawiązanie do Jelcyna

jporuba

Takie filmy są dla "dzieci" prawie wszystko jest debilne, pełno nieścisłości itd.......ale to film komercyjny i dla przęciętnego telewidza. Scenariusz naciagany i przewidywalny.Takie filmy też muszą być.

jporuba

Popieram. Bajka, jedna wielka fikcja. Sztuczność goni sztuczność (szczególnie widoczne przy scenie jak prezydent wisiał na linie).
Naciągany film jak gumka od majtek. Sceny walki nie tylko Tobie wydają się debilne.
W sumie fajna komedia ].
Gary Oldman - świetny jak zawsze.

ocenił(a) film na 8
jporuba

I co w związku z twoimi wnioskami. Może chcesz za to Pulitzera? Wg ciebie wszystko ma super realistyczne jak niesamowite w-11 w 3d. Jak tobie się film nie podoba to go nie oglądaj. Ja dla przykładu nie lubię horrorów i filmów o wampirach więc ich nie oglądam.

To jest film AKCJI a nie kartonowe m jak miłość (gdzie Hanka ginie bo walnęła w kartony. W serialu Kobra - Odział Specjalny Hanka zderzyła by się z cysterną lub przywalił by w nią inny samochód, z którego prawdopodobnie wyciekałaby jeszcze benzyna itp. Więc tym bardziej nie zdarzyło się w kinie akcji żeby główny bohater zginął tylko dlatego że zaatakowały go krwiożercze kartony). W takim razie proponuje tobie zacząć oglądać programy dokumentalne lub tego rodzaju produkcje znajdziesz tam tylko i wyłącznie realizm a nie fikcje (książek też nie czytaj bo o popatrz - też są fikcyjne).


Ja zawsze z przyjemnością oglądam takie filmy jak AFO (Air Force One), Szklaną Pułapkę,Krótkie spięcie, Błękitny Grom czy Zabójczą Broń lub Gwiezdne Wojny (oryginalną trylogię IV, V i VI część) a nie filmy których jedyną "zaletą" jest to że są w 3D albo komedia tysiące lecia jak kac w-wa i inne Polskie super produkcje robione na siłę.

Aha. Jeszcze jedno na koniec.

Nie płacz kupię ci kabab (ewentualnie kredki - nie mogłem się powstrzymać).

Pavvelinho

Oho.Zapalony fan :) Takich lubię.

"Jak tobie się film nie podoba to go nie oglądaj." - a co,jasnowidz jestem,żeby znać każdy film przed obejrzeniem go?
"proponuje tobie zacząć oglądać programy dokumentalne lub tego rodzaju produkcje" - Głupoty.Zerknij na moje ulubione filmy.Wyzywam ten film od bzdur,ponieważ jest bzdurny.
"a nie filmy których jedyną <<zaletą>> jest to że są w 3D" - Myślisz,że lecę na produkcje 3D?
"Nie płacz kupię ci kabab (ewentualnie kredki" - Niech zgadnę.Dowartościowujesz się?Typowe.

ocenił(a) film na 8
jporuba

kolejny "bzdurny-fikcyjny" użytkownik - lubię takich.

http://www.filmweb.pl/user/jporuba - jakoś zajrzałem na twój profil na którym nie NIC. Żadnych filmów albo seriali - tak więc nie wiem jaki jest twój gust filmowo-serialowy.

"Wyzywam ten film od bzdur,ponieważ jest bzdurny" - bzdurny bo jest bzdurne taki sam argument jak np. nie lubię bo nie lubię.

Film akcji musi być trochę naciągany lub fikcyjny a nie monotonny jak polskie super produkcje.
"Oho.Zapalony fan :) Takich lubię." - fanem nie jest ale zawsze z sentymentem lubię obejrzeć ten film i nic nie przekona mnie że białe jest białe a czarne itd.

"Dowartościowujesz się?Typowe." - to o kebabie to był cytat z serialu Kobra - Odział Specjalny.

Twój profil pokazuje że jesteś typowym użytkownikiem który musi być zalogowany tylko po to aby być lub prokurować mało potrzebną komukolwiek dyskusje a świadczy o tym chociażby to "Specjalnie zakładam tematy wytykające błędy,po to żeby nie było nudno ;)" - jeśli ja mam się dowartościować to co ty robisz zakładając temat? Zazwyczaj tacy użytkownicy jak ty pałętają się po różnych forach i ich głównym celem jest sprowokowanie innych użytkowników do bezsensownej dyskusji typu ten film jest be bo jest fikcją. Nie wiem jaki jest twój gust filmowy (każdy ma inny i to uszanuj nawet zakładając taki temat). Zajrzyj na mój profil to zobaczysz że głównej mierze przeważają u mnie różnego rodzaju gatunki filmowe i serialowe (niektóre są fikcyjne np filmy s-f).

Aha i jeszcze jedno gdyby wszystko było prawdziwe to nikt nie oglądał by żadnych filmów lub seriali, które są pewną formą rozrywki.

ocenił(a) film na 8
Pavvelinho

Zapomniałbym. Nie wiem jaki jest twój gust filmowy - nie dowiedziałem się tego śledząc twój "dziennik" komentarzy.

Pavvelinho

Serio NIC?

ad wyzywania - ok,tu mnie masz.Wyzywam ten film od bzdurnych.bo widzę w nim mnóstwo rażących błędów i przez to jestem do niego negatywnie uprzedzony.Zadowolony?

ad kebab
Strasznie głupi cytat.Nic nie wnosi do tematu,więc pomyślałem,że się dowartościowujesz.

ocenił(a) film na 8
jporuba

"Wyzywam ten film od bzdurnych.bo widzę w nim mnóstwo rażących błędów i przez to jestem do niego negatywnie uprzedzony."

Widocznie oglądasz "mądrzejsze" produkcje (najprawdopodobniej te z morałem). Z tego jak się wypowiadasz można wiele wyczytać a mianowicie to że wg ciebie oraz twojego toku rozumowania wszystko musi być mądre (powtórzę raz jeszcze z morałem), poważne, prawdziwe oraz oparte na rzeczywistości ale jaki byłby wtedy świat - jedną wielką próżną pełną snobów i ludzi zarozumiałych bez humoru (czasami nawet głupiego) oraz bez fikcji historyjek był po prostu nudny jak flaki z olejem.

Ale to już jest twój problem nie mój.

Pavvelinho

Mnie najbardziej rozwaliła scena ataku ruskich myśliwców na pasażera i scena w której amerykański pilot f-15 oddaję życie za prezydenta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones