PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35391}

Aladyn: Powrót Dżafara

The Return of Jafar
6,5 9 017
ocen
6,5 10 1 9017
Aladyn: Powrót Dżafara
powrót do forum filmu Aladyn: Powrót Dżafara

Nie oglądałem od początku i gdy zacząłem oglądać to zauważyłem, ze dżin wrócił do Aladyna. Dżin pod koniec pierwszej części został uwolniony i wybrał się na wakacje. Stęsknił się i wrócił z wakacji? A jak dżin został ponownie więźniem lampy? Przecież został uwolniony, symbolem tego było odpadnięcie jego "bransoletek", "kajdanów" a tu włączam i patrzę, że ma je z powrotem!

MegaSzczota

Dobre pytanie. Otóż już wyjaśniam. Na końcu "Aladyna" Dżin zostaje uwolniony i wyrusza w podróż dookoła świata. Z kolei jednak w "Powrocie Dżafara" sam zaznacza, że się stęsknił za przyjaciółmi. I nie, nie był już więźniem lampy, bynajmniej. Był wolnym dżinem. Jednak owszem, też zauważyłem, że we wszystkich pozostałych filmach o Aladynie Dżin ma znowu bransolety, symbol niewoli, choć jest wolny. Moim zdaniem to jednak błąd rysowników.

kronikarz56

możliwe :) prawda, dżin w bransoletach lepiej wygląda, ale jednak to gryzie, te bransolety opadły z niego tak symbolicznie w pierwszej części a potem jeszcze tak dosadnie powstrzymały Dżafara przed ucieczką z lampy.

MegaSzczota

Dokładnie tak, jednak ja nie mam innego wytłumaczenia na całą sytuację. Po powrocie w "Powrocie Dżafara" rysownicy zapomnieli rysować Dżina bez bransolet, a potem w serialu "Aladyn" oraz w filmie "Aladyn i król złodziei" pokazywali, że Dżin choć wolny dalej te bransolety posiada. Zgadzam się, że to nieco kuje w oczy i to bardzo, zwłaszcza spostrzegawczego widza. I nieco dziwić może, że w serialu "Aladyn" Dżin dalej mieszka w lampie, choć sam mówił, że jej nie cierpi, poza tym na początku filmu "Aladyn" sprzedawca pokazuje widzom lampę po Dżinie, więc skąd w serialu znowu Al ją ma? Chociaż sprzedawca mógł ją zdobyć już po wszystkich przygodach Ala i spółki, więc może to nie jest taki błąd? A poza tym serial "Aladyn" jest, powiedziałbym, dość alternatywną wersją wydarzeń - nawiązuje do końcowej sceny "Powrotu Dżafara", w której Al mówi, że chce przeżywać przygody i zwiedzać świat, zaś Dżasmina mówi, że będzie mu w tym towarzyszyć. Ale ciekawi mnie, gdzie potem przebywał Dżin, skoro nie mieszkał już w lampie - gdzie w sumie spał lub coś w tym stylu. Chociaż może spał jak inni na łóżku. W każdym razie widok jego znowu siedzącego w lampie w serialu nieco też może razić. Ale cóż... tak to jest z tymi kontynuacjami. Nie zawsze trzymają się faktów z jedynki.

kronikarz56

a to nie było tak, że kupiec opowiadał historię o Aladynie? Już nie pamiętam, ale coś mi tak świta. Podejrzewam że rysownicy nic nie zapomnieli tylko celowo zostawili tę lampę i bransolety. One jednak podkreślają charakter dżina także żeby nie był "niepełnym" dżinem w następnych częściach to tę lampę i bransolety przywrócili.

MegaSzczota

No tak, kupiec opowiadał historię o Aladynie. Czytałem, że pierwotnie postać kupca jako narratora miała się często w bajce pojawiać, ostatecznie jednak z tego zrezygnowano i w bajce pojawia się na początku pierwszej części oraz na końcu trzeciej :) Hmmmm... w sumie może i to racja, że te bransolety oraz lampa podkreślały charakter postaci Dżina? Może to i racja? Mimo wszystko uważny widz od razu zwróci na takie szczegóły uwagę :)

kronikarz56

A mnie się zawsze wydawało, że kupcem jest Dżin - obaj mają dokładnie takie samo poczucie humoru i podobne gesty. Jakby Dżin po prostu próbował kolejnej nowej rzeczy w życiu :D

Hanna_Popik

Otóż to i do tego obaj mówią tym samym głosem i do tego jeszcze podobne twarze - zwłaszcza bródka. Prócz tego jeszcze nigdy ich obu nie widać razem, choć gdyby byli razem to też nie byłby dowód, bo przecież Dżin potrafił stworzyć swoje kopie i to w jakich ilościach :) Ale tak czy siak Dżin i ów kupiec opowiadający historię Aladyna to jest z pewnością ta sama :)

kronikarz56

Może założył je na nowo, bo "fajnie wyglądały"?

LokLambert

Być może, ale teraz powiem ciekawostkę, którą poznałem niedawno. Kupiec pojawiający się jako narrator na początku pierwszej części i na końcu trzeciej to... Dżin w ludzkiej postaci :) To już potwierdzona wiadomość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones