PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317583}

Alana - dziewczyna z przyszłości

The Girl from Tomorrow
7,0 32
oceny
7,0 10 1 32
Alana dziewczyna z przyszłości
powrót do forum filmu Alana - dziewczyna z przyszłości

Temu serialowi poświęcam swój 1. wpis w historii swojego aktywnego użytkowania tego portalu.
Oglądałem "DzzP" w wieku niecałych 9 lat, a teraz mam 24. To jeden z tych seriali, które najbardziej zapadły mi w pamięć. Nigdy nie miałem wątpliwości co do tego, o której godzinie (15:00) i na którym kanale (TVP 2) go oglądałem, ale nadal nie pamiętam dnia tygodnia, a rok poznałem dopiero wczoraj - 1997; wcześniej wydawało mi się, że był to 1995 albo 1996. Nie jestem pewien, czy zacząłem oglądać od 1., czy któregoś dalszego odcinka. Przez lata w pamięci zostały mi tylko takie wydarzenia, jak 1. przyjazd białej limuzyny Silverthorna po Alanę, komunikat z Londynu o tym, że ludzie na północnej półkuli zaczęli nagle umierać, nazwy "platformy pokoju" i "przekaźnik", lata akcji (1990, 2500, 3000) oraz wizerunek kapsuły, który - stylizowany - przez kolejne lata umieszczałem na różnych powierzchniach. W szkole średniej przypomniałem sobie dzięki Wikipedii kilka klatek; pod koniec czerwca 2008 r. "DzzP" stała się 1. serialem, który w całości obejrzałem po angielsku (na Yt). W 2010 r. postanowiłem go ściągnąć, ale niestety nie mogłem już znaleźć ok. 1/4 odcinków. Dopiero kilka dni temu w 2 dni ściągnąłem je wszystkie i pokazałem je swojej dziewczynie, przekazując pamięć o tym elemencie mojego dzieciństwa o oczko dalej.
Niejasne pozostają dla mnie poniższe elementy akcji.
Daty 2500 i 3000 są zbyt sztucznie okrągłe i zbyt odległe; bardziej prawdopodobne wydaje mi się osadzenie światów z tych lat ok. 2100 i 2200 r.; może nawet odpowiednio 2050 i 2100 r. Czy Silverthorne i Draco zabiliby sibie nawzajem tego samego dnia, w którym zostali uwięzieni w prehistorii? Czy żyliby razem? Czy rozeszliby się w różne strony? Czy popełniliby samobójstwo, nie mając szans na powrót ani na żadne ludzkie interakcje?
Dlaczego Alana ani jej koleżanka, nie mówiąc o samej kapsule, nie przestały istnieć, gdy zniszczona została przyszłość? Zaczęły nagle być stworzone z nicości?
Jak Eddie zalegalizował przejęcie majątku Silverthorne'a?
Dlaczego Alana twierdziła, że uczestniczy w 3000 r. w odbudowie półkuli północnej, skoro mieszkała na południowej, a poza tym czy 500 lat to za mało na taką odbudowę?
Skąd Silverthorne miał dokładny wzór przekaźnika, żeby zrobić jego kopię?
Na jakiej podstawie na końcu dziewczyny zaczęły być pewne, że wróciły do 3000 r., skoro taką zieleń mogłyby zobaczyć w mnóstwie innych czasów?
Skąd w zniszczonym 3000 r. wzięły się metalowe pręty na pustkowiu i dlaczego kapsuła wylądowała właśnie między nimi?
Jak w 3000 r. mogły istnieć jednocześnie informacje prasowe z obu linii czasowych?
Jak Globecorp przejął świat i jak go stracił? Dlaczego władze firmy podjęły ryzyko zamieszkania na Księżycu, skazując się na zależność od swoich podwładnych na Ziemi? Przecież przed Draco wielu "managerów" mogłoby zagłodzić tych szefów i samodzielnie sięgnąć po władzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones