film

Albańska dziewica

Virgjëresha Shqiptare
2021
2h
7,2 648
ocen
7,2 10 1 648
7,5 2
oceny krytyków
Albania, rok 1958. Luana, córka szanowanego mieszkańca wioski zaprzyjaźnia się Agimem, który sprowadził się z rodziną po wygnaniu z miasta przez komunistów. Po latach... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Albańska dziewica zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Konkurs Międzynarodowy
Film zdobył nagrodę Konkurs Międzynarodowy, inną nagrodę
Sprawdź wszystkie nagrody

Albania, rok 1958. Luana, córka szanowanego mieszkańca wioski zaprzyjaźnia się Agimem, który sprowadził się z rodziną po wygnaniu z miasta przez komunistów. Po latach dziecięca przyjaźń zamienia się w młodzieńczą miłość. Niestety bez perspektyw. Ojciec Luany, jeszcze, kiedy była dzieckiem, obiecał jej rękę komuś innemu. Kiedy ojciecAlbania, rok 1958. Luana, córka szanowanego mieszkańca wioski zaprzyjaźnia się Agimem, który sprowadził się z rodziną po wygnaniu z miasta przez komunistów. Po latach dziecięca przyjaźń zamienia się w młodzieńczą miłość. Niestety bez perspektyw. Ojciec Luany, jeszcze, kiedy była dzieckiem, obiecał jej rękę komuś innemu. Kiedy ojciec dowiaduje się o uczuciu Luany i Agima, wpada w szał. Chce, żeby córka natychmiast wyszła za wybranego przez niego mężczyznę. Luana staje przed dylematem. Uciec z ukochanym do Niemiec, ryzykując złapanie przez komunistów i prawdopodobną śmierć czy być lojalną wobec rodziny.

studio
ZDF/Arte (koprodukcja)
tytuł oryg.
Virgjëresha Shqiptare
inne tytuły
The Albanian Virgin Międzynarodowy
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Coś, czego nie znaliśmy, czego nie doświadczyliśmy w naszej kulturze.. Totalne zdominowanie kobiet przez mężczyzn.. Nie ma woborow, nie ma decyzji, liczy się prawo ustanowione przez mężczyzn i wszystko temu podlega..Dobry, cichy lecz jakże brutalny w wyrazie obraz, polecam

Ja zgrzytałem zębami, czego i Wam życzę...

Jak można film zawieraćy dużo przemocy, krwawych scen, wątków tzw. "krwawych waśni" (tradycyjne wojny rodzin), nazwać ŁĄDNYM?
ŁADNY to może być krajobraz, a nie film na taki trudny temat

Ale tak samo Jasną, jak i tą Ciemną Moc film ten zawiera!
Powinnością zatem Waszą stało się,zdecydować:
Po której stronie Mocy staniecie?
Po tej Jasnej, czy może tej drugiej?

Jak można film, na tak poważny temat, z tzw, "krwaymi waśniami"(tradycyjne albańskie walki rodzin), z dużą ilością przemocą i w ogóle z samymi trudnymi tematami, nazwać "ŁADNYM"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones