PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690291}

Alicja po drugiej stronie lustra

Alice Through the Looking Glass
6,8 78 954
oceny
6,8 10 1 78954
3,2 6
ocen krytyków
Alicja po drugiej stronie lustra
powrót do forum filmu Alicja po drugiej stronie lustra

Miałem obawy przed seansem. Alicja bez Burtona ? Ten pomysł wydawał mi się totalnie nie trafiony. Nikt nie tworzy takich światów, nikt nie ma takiej wyobraźni. Na szczęście mimo iż film nie jest już tak psychodeliczny i mroczny jak część poprzednia, jest bardziej kolorowy i cukierkowy to wygląda dobrze.

Aktorstwo generalnie na plus chociaż mam wrażenie iż Depp robi to już mocno na siłę, nie jest to ta kreatywna gra aktorska którą widzieliśmy w pierwszej części i w Piratach. Męczą go już chyba tego typu role.

Humor jest na świetnym poziomie chociaż mam wrażenie że było go trochę mniej niż ostatnio, zdjęcia oraz muzyka jak najbardziej na plus za to CGI wydaje się momentami dosyć tanie. Przynajmniej ja miałem takie wrażenie.

Niestety zawiodłem się na samej historii, akcja powtarza się i jest budowana w podobnym tempie bez zwrotów wydarzeń przez co film wydaje się monotonny. Sama historia nie jest już dla mnie tak ciekawa jak w części poprzedniej, nie wciąga już tak samo. Nie oznacza to że jest słaba...jest po prostu nudniejsza od części pierwszej.

Więcej w mojej video-recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=nUDLQb4fPQQ

P.S. - March Hare wymiata :D

ocenił(a) film na 3
TheUndertaker

Budżet 30 milionów mniejsz ale nie zgadzam się fabuła jest bardziej dopracowana

kakakakakak

Tak uważasz ? Jest na pewno złożona z większej liczby czynników ale jest monotonna według mnie.

ocenił(a) film na 6
TheUndertaker

Też podobała mi się bardziej część poprzednia. Dałem suba na youtube

Albert_Mojo

Dzięki wielkie. Widzę że Twoja ocena podobna do mojej. W takim razie myślę iż reszta moich recenzji również ma szansę trafić do Ciebie.

ocenił(a) film na 7
TheUndertaker

Dla mnie fabuła też taka dosyć przeciętna, przede wszystkim ten oklepany motyw podróży w czasie itp. :P Jednakże ta część bardziej mi się spodobała od jedynki, strasznie akurat mnie wciągnęły efekty specjalne no i chyba przede wszystkim Sascha Baron Cohen który z Heleną zdominował ten film jeśli chodzi o aktorstwo, uwielbiam gościa :D
A co do humoru to właśnie wydawało mi się, że jest go trochę więcej niż w jedynce, ale może to takie mylne wrażenie :) Muzyka ekstra, zdjęcia również, scenografia tez mi przypadła do gustu, no żyć nie umierać :P aktorsko to chyba tylko Deppa mógłbym się doczepić bo faktycznie już taki niemrawy był na tym ekranie, ale reszta w sumie na plus. Przede wszystkim widać różnicę między grą Mii Wasikowskiej w poprzedniej części, a teraz, oczywiście na plus :D
Bardzo fajna recka, pozdrawiam! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones