PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690291}

Alicja po drugiej stronie lustra

Alice Through the Looking Glass
6,8 78 954
oceny
6,8 10 1 78954
3,2 6
ocen krytyków
Alicja po drugiej stronie lustra
powrót do forum filmu Alicja po drugiej stronie lustra

Co z tą Alicją?

ocenił(a) film na 7

Witam! Na filmie moją uwagę przykuła scena kiedy Alicja budzi się w psychiatryku a mama mówi jej, że chowała się pod meblami. Tylko czy było to jak pierwszy raz weszła za lustro czy jak wracała uciekając przed Czasem? Bo jeżeli Alicja choruje na różne choroby psychiczne i ma przewidzenia, żyje we własnym świecie to miałoby to sens. A jeżeli jest to film, w którym rzeczy dzieją się "naprawdę" to nie rozumiem tej sceny.

Ammaya

Cóż, w świecie filmu zakładamy, że kraina „istnieje naprawdę”, natomiast zachowania Alicji związane z podróżami i przechodzeniem do niej mogły być odebrane jako objawy zaburzeń.
Tego wątku w ogóle nie rozwinięto, jest tylko sugestią, że niektórzy mogli ją podejrzewać o chorobę.
Muszę obejrzeć film jeszcze raz, ale wydaje mi się, że to było po ucieczce.

ocenił(a) film na 7
MadHatter2010

Dzieki za szybka odpowiedz! Przypomnialo mi sie jeszcze, ze na koniec filmu Alicja zegna sie z Kapelusznikiem mowiac, ze juz sie nie zobacza. Zakladajac, ze wszystko w filmie nie jest tylko iluzja to czemu mialaby tam nigdy nie wrocic i odwiedzic swoich przyjaciol? Wtedy coraz bardziej zaczelam wierzyc, ze Alicja zrozumiala, ze musi opuscic swiat dzieciecej fantazji i rozpoczac nowe dorosle zycie lub zrozumiala, ze jest to swiat iluzji zwiazany z choroba i chce wyzdrowiec, dlatego nie chce tam juz wracac. Moze zrozumiala, ze odwiedzanie tego innego swiata tylko odrywa ja od rzeczywistosci. Nigdy nie czytalam ksiazki, wiec malo wiem na temat historii Alicji ale jestem pewna, ze to nie tylko bajeczka dla dzieci ;) Niedawno dopiero obejrzalam film mimo woli (w wiekszosci przez role Johnego Deppa ) i mialam takie przemyslenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones