PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690291}

Alicja po drugiej stronie lustra

Alice Through the Looking Glass
6,8 78 953
oceny
6,8 10 1 78953
3,2 6
ocen krytyków
Alicja po drugiej stronie lustra
powrót do forum filmu Alicja po drugiej stronie lustra

Czas jest po mojej stronie

użytkownik usunięty

Na sali multum ludzi, dzień dziecka, cała sala przepełniona. Wchodzi się na sale a tu już syf, wszędzie pełno popcornu i czipsów. Doszłyśmy do wniosku, że nie chcemy siedzieć tam gdzie siedzimy więc się przeniosłyśmy wyżej. A teraz co do filmu - jak dla mnie lepsza część niż pierwsza. Więcej się dzieje, wizualnie - coś pięknego, naprawdę momentami aż zapiera dech w piersiach, a byłyśmy na 3d i efekty robiły niesamowite wrażenie, najbardziej podobały mi się sceny gdzie Alicja ukradła "Czasowi" to ustrojstwo o dziwnej nazwie i frunęła w morzu wydarzeń - dosłownie. Naprawdę to był dosyć interesujący pomysł ze strony twórców. Dialogi naprawde przezabawne, te dowcipy o czasie rozśmieszyłyby każdego. Mia Wasikowska wreszcie gra, a nie drażni. Wykreowała tu wiarygodną postać nieco zakręconej dziewczyny, która walczy o swoje marzenia, która jest odważna, nieugięta, ma swoje wartości i pomaga przyjacielowi. Trochu smutnawo było widzieć scenę pożegnania między Alicją, a Szalonym Kapelusznikiem. Scenariuszowo - może być. Depp pajacuje ( jak zwykle będąc w tego typu charakteryzacji) ale tu go było na szczęście?! mniej , wszystko się bardziej skupiło na przejściach Alicji. Wyjaśniło się czemu czerwona królowa ( świetna jak zawsze Helena Bonham Carter) ma taki wielki czerep i czemu jest taka bufonowata. Nie zabrakło też wielu innych postaci fajnych z wcześniejszej części chociażby kot z Cheshire, bliźniaki czy Absolem :) Naprawdę miłe to dla oka, można się było pośmiać, tylko dźwięk w kinie coś był za cichy. Aż dziw, że przy takiej ilości bachorków w kinie - wcale nie było mocno głośnych rozmów, a tego się obawiałam, no ale syf po sobie też zostawili. Jak dla mnie 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones